Dünyada görülmemiş bir SkyBlock deneyimi için önerileriniz...

Sizce anlattığım sunucu açılırsa nasıl olur ?

• Kullanılan toplam oy
    147

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Buraya Yaz Görür O :D
Başlıyorum o zaman :D ^^[DOUBLEPOST=1409653518,1409652639][/DOUBLEPOST]Bir Skyblock sunucusu için sadece eklentiler yetmez diye düşünüyorum. Sonuçta, Skyblock'u Skyblock yapan sadece mimari-alanlar değildir. Bir kaç "öneri" -diyeyim- yazdım aşağıya.

Alabildiğine Türkçe isimler kullan. Eski Türkçe, Lügat ve ya Göktürk Alfabesi'nden bir kaç çeviri herkesin hoşuna gidecektir. Skyblock lisanslı isim olduğu için kalabilir fakat geri kalan her şeyi bu dillerden yapabilirsin. Skyfort (Gelişmiş Skyblock Adası)'a Gökyüzü İstihkamı diyebilirsin mesela. Havalı isimler kullan.

Eklentiler tabi ki olacak, olmayacak değil. Biraz örnek vereyim mesela;

• Küresel maden sistemi yapabilirsin. Spawn içinden teleportasyon ile gidilsin, büyükçe bir küre, içi taş dolu fakat bazen madenlere denk geliyorsun. Ama çok seyrek denk gelmelisin. Bittiğinde yenilensin.
  • Spawn alanına şekil verin. Öyle, havada uçan platform olmasın. Eğer The Mighty Quest for an Epic Loot oynadıysanız oradaki uçan kalelerin altında güç kristalleri mevcut. Öyle yapabilirsiniz.
  • Bazı bölgeler rustik olabilir. Mob tarlası ve ya hayvan tarlası olursa, iç tarafı rustik olabilir. Kapı koymayın ama, şöyle güzel bir konsept çok havalı durur: Rustik alan, modern alana doğru bir enfeksiyonmuş gibi yayılmış ama durmuş. Kalıntıları varmışçasına.
Adalar arası gezi sistemi. Mesela, bir plugin ve ya başka bir şey ile, bir maden arabası üzerinde ipin üstünden belli adalara gidebiliyor olalım. Warp olmasın, Spawn'dan merkezi sistem olsun. Markete, madene, tarlalara ve ender sandıklarına oradan gidelim.

Faction olmasın. Saçma olur çünkü. Ama arada bir turnuvalar düzenleyin, herkesin yeteneklerini önce test edin sonra yüksele yüksele birinciyi seçin. Ödülü siz seçersiniz artık.

Her mobdan kaynak düşmesini sağlayın. Örümcekten ip bile düşmezse kimse gelişemez fazla.

Ben bu kadar buldum :3

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Başlıyorum o zaman :D ^^[DOUBLEPOST=1409653518,1409652639][/DOUBLEPOST]Bir Skyblock sunucusu için sadece eklentiler yetmez diye düşünüyorum. Sonuçta, Skyblock'u Skyblock yapan sadece mimari-alanlar değildir. Bir kaç "öneri" -diyeyim- yazdım aşağıya.

Alabildiğine Türkçe isimler kullan. Eski Türkçe, Lügat ve ya Göktürk Alfabesi'nden bir kaç çeviri herkesin hoşuna gidecektir. Skyblock lisanslı isim olduğu için kalabilir fakat geri kalan her şeyi bu dillerden yapabilirsin. Skyfort (Gelişmiş Skyblock Adası)'a Gökyüzü İstihkamı diyebilirsin mesela. Havalı isimler kullan.

Eklentiler tabi ki olacak, olmayacak değil. Biraz örnek vereyim mesela;

• Küresel maden sistemi yapabilirsin. Spawn içinden teleportasyon ile gidilsin, büyükçe bir küre, içi taş dolu fakat bazen madenlere denk geliyorsun. Ama çok seyrek denk gelmelisin. Bittiğinde yenilensin.
  • Spawn alanına şekil verin. Öyle, havada uçan platform olmasın. Eğer The Mighty Quest for an Epic Loot oynadıysanız oradaki uçan kalelerin altında güç kristalleri mevcut. Öyle yapabilirsiniz.
  • Bazı bölgeler rustik olabilir. Mob tarlası ve ya hayvan tarlası olursa, iç tarafı rustik olabilir. Kapı koymayın ama, şöyle güzel bir konsept çok havalı durur: Rustik alan, modern alana doğru bir enfeksiyonmuş gibi yayılmış ama durmuş. Kalıntıları varmışçasına.
Adalar arası gezi sistemi. Mesela, bir plugin ve ya başka bir şey ile, bir maden arabası üzerinde ipin üstünden belli adalara gidebiliyor olalım. Warp olmasın, Spawn'dan merkezi sistem olsun. Markete, madene, tarlalara ve ender sandıklarına oradan gidelim.

Faction olmasın. Saçma olur çünkü. Ama arada bir turnuvalar düzenleyin, herkesin yeteneklerini önce test edin sonra yüksele yüksele birinciyi seçin. Ödülü siz seçersiniz artık.

Her mobdan kaynak düşmesini sağlayın. Örümcekten ip bile düşmezse kimse gelişemez fazla.

Ben bu kadar buldum :3
Faction, maden, tarla ve bunun gibi şeyler zaten bir SkyBlock sunucusunda olmaz :) Turnuvalar zaten tamamen otomatik olacak. Adalar arası gezinti için benimde aklıma bir fikir gelmişti fakat koysammı koymasammı çok kararsız kalmıştım. Birbirlerinin adasına gitmek isteyen iki oyuncuda adasına birer portal yapacak ve bir komut ile portalları birbirleri ile eşleyecekler. Biri portaldan geçinde arkadaşının adasına gidecek. Fakat gereksiz bulduğum için koymadım :( Havalı isimler elbette olacak fakat bunları tek başıma biraz zor bulurum. Sunucu açıldığında oyuncuların yardımı ile yavaş yavaş tüm isimleri değiştirmeyi planlıyorum.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Aslında Şöyle Bir Sistem Olabilir Mesela +1000 Level Adalara Ziyaretci Olarak TP Atılsın Ve Bunlar Listede Yazsın Mesela Atıyorum 25 Kişi +1000 Level Ve Skylord Olacak Her Şeyi Tamam Bu Adalar Ziyaretci Sistemi İle Dolaşılıp Tabikide Oyundakiler Tarafından Puanlanmalı Mesela Bu Haftada Bir Yapılmalı En Güzel Ada Kiminse O Skylord Olmaya Hak Kazanmalı İlk 3 E Girenlerede Telafi Ödülü Verilebilir Mesela X Adası 1. Seçildi Ve Skylord Oldu Y Adası 2. Seçildi Ve Telafi Ödülü Olarak 1 Spawner Kazandı Z Adası 3. Seçildi Ve Ödül Olarak 2 Adet Koyun Spawn Yumurtası Kazandı Gibi Yada Kazanan Ada Sahibine Gökyüzü-Tasarımcısı Gibi Bir Tag Verildi Ve Kazanan Ada Spawnda Görkemli Bir Yerde Görkemli Şekilde Tanıtıldı Ve O Adaya Özel Ziyaretci Sistemi Açıldı

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Zetoxman adaları daha büyük yaparsan benim için vazgeçilmez olur.Birde oyunun kendi marketinde para kazanılabilecek daha iyi alternatifler olmalıdır.Birileri makine icat ediyor diğer skyblock oyuncuları oyundan beziyor.Skyblocku çok severim.Bence aç yardım lazımsada olabiliriz.

MedMaster

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Oynamazdım ve Resmen heryere fikir benden çıktı diye adını yazmışsın 1 kere yazsan anlardık! bencillik bu olsa gerek :)

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Oynamazdım ve Resmen heryere fikir benden çıktı diye adını yazmışsın 1 kere yazsan anlardık! bencillik bu olsa gerek :)
Çünkü fikir benden çıktı? Eğer birisi bir fikir verirse ve ben o fikrin %90 nından fazlasını silip kendime göre düzenlesem bile fikir sahibinin adını yazardım oraya. Fakat eğer fikir bana ait ise neden kendi adımı yazmayayım bunun bencillikle ne alakası var onu anlamadım :) Ben oraya benim güzel fikirlerim var çoğunuda ben buldum hava atayım gibi bir amaç için yazmadım zaten istesemde eminimki hava felan atamam. Ben onları oraya fikirleri nasıl daha iyi yapabilirim diye önerilerinizi almak için yazdım. Hani çok rahatsız olduysan sileyim kendi adımı. Öyle oluncada eminimki hep başkalarınn fikirlerine konmuşsun birazda sen düşün diyen çıkacaktır :(

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Faction, maden, tarla ve bunun gibi şeyler zaten bir SkyBlock sunucusunda olmaz :) Turnuvalar zaten tamamen otomatik olacak. Adalar arası gezinti için benimde aklıma bir fikir gelmişti fakat koysammı koymasammı çok kararsız kalmıştım. Birbirlerinin adasına gitmek isteyen iki oyuncuda adasına birer portal yapacak ve bir komut ile portalları birbirleri ile eşleyecekler. Biri portaldan geçinde arkadaşının adasına gidecek. Fakat gereksiz bulduğum için koymadım :( Havalı isimler elbette olacak fakat bunları tek başıma biraz zor bulurum. Sunucu açıldığında oyuncuların yardımı ile yavaş yavaş tüm isimleri değiştirmeyi planlıyorum.
İsim konusunda yardım edebilirim istersen. Lügat 5 benim.[DOUBLEPOST=1409657565,1409657531][/DOUBLEPOST]
O zaman kitaplarda yazarın ismini kaldırsınlar der gibi olmuş senin cümlen.

RepublicanSensei

ˢᵖᶤᵍᵒᵗ ᵈᵉᵛᵉˡᵒᵖᵉʳ
En iyi cevaplar
0
O yorum geldiği zaman konuda sadece savaş sistemi yazıyordu. O da ciddi anlamda karışıktı istersen özelden eski fikrimi atabilirim sende eminim hak vereceksin :)
farketmez. sunucuda skyblock plugini varsa skyblock olur zaten
Dünyada görülmemiş olması için SkyBlock olmaması gerek.
Yani yeni eklyeceğin özellikler sunucuyu SkyBlock olmaktan zaten çıkarır.

Ya kendin bir konsept bulup canlandıracaksın yada düz SkyBlock açacaksın ki dünyada tek değil.

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Anlamadığın mantığı kötülemek zorunda değilsin.Anlatmaya çalıştığım şey skyblock zaten bir mini oyun,mini oyunun içine mini oyun yapmak biraz küçük bir iş gibi duruyor.
Ben seni kötülemeye felan çalışmadım sadece kendimi savundum yanlış anlaşıldıysam kusura bakma özür dilerim. Zorluk göreceli bir kavramdır kimisine kolay gelen şey kimisine zor gelebilir fakat ben worldedit, worldguard, authme ve nocheatplus hariç herşeyi ile bana ait bir sunucu kurmaya çalışıyorum ki buda eminimki tahmin ettiğin kadar kolay değil. Lütfen bu mesajımı eğerki cevaplayacaksan fikirlerim hakkında bir öneri sun veya kendi önerini paylaş eğerki paylaşmayacaksan konu dışına çıkmayalım artık.

Son düzenleme:

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anlamadığın mantığı kötülemek zorunda değilsin.Anlatmaya çalıştığım şey skyblock zaten bir mini oyun,mini oyunun içine mini oyun yapmak biraz küçük bir iş gibi duruyor.
Skyblock aslında "mini-oyun" türünden değil. Yüzlerce değişik haritası, konsepti ve ada tarzları, hatta bitirilmiş olan save'leri, kendine has sunucuları ve oyun haberi sitelerinde ayrı bir bölümü bulunan "seçenek"tir. Multiplayer'da ve ya Singleplayer'da oynanması onu mini-oyun yapmıyor. Ayrıca sadece HUB sunucularında yok.
Skyblock Minecraft'ın bir "parçası" olarak görülüyor. Mini-oyun olarak değil. Hem zaten bu kadar eklentisi (yukarıdakiler) bulunan bir harita mini-oyun sayılacak türe girmez. Bu yüzden Skyblock içinde herhangi bir mini-oyun olmasının bir zararı yok. Zorunlu da değil zaten, isteyen girer. Fikri bozmuyor, çünkü eğer "SKYBLOCK" adında bir sunucuya giriyorsan muhtemelen Skyblock oynamak için giriyorsundur. Fikri uzaklaştırması mini-oyunların çok fazla olması sebebiyle olur, ki bunu eklemek isteyen adam ise formatın bozulmaması gerektiğini biliyor şu an.

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkiyede fikrimce pek yer edinemez. Skyblock oynayan kişi sayısı az ve kimse bu rütbe sistemi ile uğraşmaz. Emek var, güzel bir sunucuya benziyor. Başarılar!

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Türkiyede fikrimce pek yer edinemez. Skyblock oynayan kişi sayısı az ve kimse bu rütbe sistemi ile uğraşmaz. Emek var, güzel bir sunucuya benziyor. Başarılar!
Skyblock oynayan az mı? Skyblock yapamazsan oynayan az olur tabi. Makaron gibi. Yapamazsan zehirlenme bile şansın var.
HUB sunucularda en dolu sunucu genelde Skyblock olur zaten. :3