Dünyada görülmemiş bir SkyBlock deneyimi için önerileriniz...

Sizce anlattığım sunucu açılırsa nasıl olur ?

• Kullanılan toplam oy
    147

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba, yakında bir SkyBlock sunucususu açacağım ve bu konuda sunucu ile ilgili ne varsa paylaşacağım(Haritalar ve eklentiler). Sunucum için aklımda çok güzel fikirler var ve bu fikirleri gerçekleştirebilmek için hazır eklentiler yerine tamamen benim için kodlanmış özel eklentiler kullanacağım. Bu sebepten ötürü ne olursa olsun tüm mantıklı fikirlere açığım. Bunları geliştirmek ve hayata geçirebilmek için içinde elimden geleni yapacağım. Çokta uzatmadan normal veya anormal SkyBlock sunucularında olmayan fikirleri paylaşmak istiyorum.

1. Fikir Sahibi: @Zetoxman
    Geliştirenler: @umut_ @Zetoxman
    Savaş

Vakit geçtikçe adanızda gelişiyor ve adanızı büyütüyorsunuz, tabi adanızla beraber sizde gelişiyorsunuz. Bunlara zırhlarınız, kılıçlarınız ve yaylarınız dahil. Böyle oluncada bazı oyuncular diğer oyuncular ile savaşmak istiyorlar. Bende savaşmayı biraz daha düzene sokan ve sanki bir yetkili size hakemlik yapıyormuşçasına rahatlıkla adil birşekilde savaşabileceğiniz bir sistem geliştirdim. İlk olarak savaşabilmek için oyuncu savaş lobisine gider. Burada oyuncuya 3 tane seçenek sunulur;

Klasik Savaş: Oyuncu bu seçeneğe tıkladığı zaman takım arkadaşlarını ve rakiplerini kolayca bir menü aracılığı ile seçebilir ve onlara davet yollayabilir. Daha sonrasında iki tarafta eğer kabul ederse bir menü aracılığı ile birbirlerinin eşyalarına bakabilirler ve dilerlerse savaştan başlamadan ayrılabilirler. Savaş sonunda kaybeden tarafın üzerindeki eşyalar kazanan tarafa geçer.

Rasgele Savaş: Bu Savaş seçeneğinde oyuncu karşısına gelecek kişiyi belirleyemez ve karşısına daha önceden sırada olan rasgele biri gelir. Daha sonrasında iki tarafta eğer kabul ederse bir menü aracılığı ile birbirlerinin eşyalarına bakabilirler ve dilerlerse savaştan başlamadan ayrılabilirler. Savaş sonunda kaybeden tarafın üzerindeki eşyalar kazanan tarafa geçer.

Özel Savaş: Oyuncu bu seçeneğe tıkladığı zaman takım arkadaşlarını ve rakiplerini kolayca bir menü aracılığı ile seçebilir ve onlara davet yollayabilir. Fakat bu savaş seçeneğinde taraflar eğlencesine(Yani Hiçbirşeyine), parasına veya eşyasına savaşabilirler. Mesela ben 64 adet toprak için savaşıyorum. İki tarafta haznesine 64 adet toprak koyar ve savaş sonunda kim kazanır ise topraklar kazanan kişiye otomatik olarak aktarılır ve savaş eşyaları (kask,kılıç....) düşmez.

Böylece şimdi vereceğim kötü sonların önüne geçilmiş olunur :)
    • Admin ben xx ile pvp attım ama pvpden sonra itemlerimi vereceğini söyledi ama vermedi.
    • Admin pvp den kaçtı tam öldürecektim oyundan çıktı.
    • Ben teke tek savaş yapacaktım ama ben savaşırken arenaya başkaları girdi ve direk öldüm :(
    • Ben xx ile takım olmuştum ama bana vurup beni öldürdü. (Bu sistemde takım arkadaşları birbirinden hasar almıyorlar.)
    Burada verdiklerim sadece örnektir lütfen kimse üzerine alınmasın.
  2. Fikir Sahibi: @mine.master
    Geliştirenler: @umut_ @Zetoxman
    Turnuva

SkyBlock oynamayı çok sevebilirsiniz fakat Turnuvalara bayılacaksınız. Her ayın belli bir günü (Mesela her ayın ilk cumartesi 'si) turnuvaya katılmış olan oyuncular 3'erli guruplara ayrılır. Bu gurupları siz oluşturabilirsiniz veya rasgele birileri ile eşleşebilirsiniz. Guruplar turnuva için özel olarak hazırlanmış bir sunucuda özel bir adaya giderler. Bu adada yapmaları gereken özel görevler vardır. Bu görevler oyuncuların mimarlık, redstone bilgisi, yaşama kabiliyetleri gibi yeteneklerini sınar. Günün sonunda en çok görev tamamlayan guruba belli ödüller verilir. Mesela kazanan 3 kişi arasında çekiliş yapılıp gift code verilebilir. Turnuva süresi boyunca hiçbir ada birbirine yardım edemez birbirlerini göremez. Hatta ve hatta adalarından ayrılamazlar. Burada market, savaş, takas veya para tarzı şeyler yoktur, gün boyunca tamamen herkesten bağımsız birşekilde adanızı mümkün olduğunca hızlı birşekilde geliştirmeye bakarsınız. (Tabi gün boyunca sizi ne gibi sürprizler bekler orasını bilemem :)) Turnuva sonunda ise 1 hafta boyunca isteyen oyuncu istediği adaya gidip neler yapıldığını inceleyebilir :)
  3. Fikir Sahibi: @umut_
    Geliştirenler: @Zetoxman
    Rütbeler
    Çoğunuzun bildiği üzere SkyBlock 'ta 1000 seviye olduğunuz zaman SkyLord oluyorsunuz ve adınızın önüne gelen SkyLord yazısı dışında neredeyse bir oyuncudan farkınız kalmıyor ve sizin haftalarca belkide aylarca verdiğiniz emeğin yanında birisi gelip vip aldığında sizden kat ve kat üstün oluyorlar. Fakat burada böyle olmayacak. Sadece 1000 seviye değil her belli seviyelerde bir yeni özellikleriniz olacak ve bu özellikleri eminim ki çok seveceksiniz.
    Rütbeler;
    • [Ziyaretçi]
      Ne lazım: Sunucuya kayıt olmanız yeterlidir. Sunucuya girdiğinizde direk [Ziyaretçi] olarak başlarsınız.
      Yetkileri ne: Sadece bilgide durabilir ve sınava girebilirsiniz. Bunun dışında hiçbirşey yapamazsınız.(Yazışmaya bile yetkiniz yoktur.)
    • [OyuncuAdayı]
      Ne lazım: Bilgiyi okuyup, bilgiyi okuduğunuza dair bir sınava girmeniz ve bu sınavı başarılı birşekilde tamamlamanız lazım. Birde sunucumuzda 15 dakikadır online olarak bulunuyor olmanız lazım.
      Yetkileri ne: Bir önceki rütbeye ek olarak; adanıza gidebilir, spawnda dolaşabilir, parkura gidebilir, konuşabilir ve adanızdaki görevleri tamamlayabilirsiniz.
    • [GökyüzüSakini]
      Ne lazım: Adanızdaki kolay seviyeye sahip olan tüm görevleri bitirmeniz yeterlidir.
      Yetkileri ne: Bir önceki rütbeye ek olarak; diğer oyuncular ile savaşabilir, oyuncular ile takasa girebilir, açık arttırmaya katılabilir ve marketten eşya alıp-satabilirsiniz.
    • [GökyüzüMuhtarı]
      Ne lazım: Adanızdaki orta seviyeye sahip olan tüm görevleri bitirmeniz yeterlidir.
      Yetkileri ne: Bir önceki rütbeye ek olarak; ada sınırları içinde zıplama desteği alabilir, turnuvalara katılabilir ve bize bağışta bulunarak spawner hediyesi alabilirsiniz.
    • [GökyüzüUstası]
      Ne lazım: Adanızdaki zor seviyeye sahip olan tüm görevleri bitirmeniz, sunucumuzda 4 haftadır kayıtlı olmanız ve sunucumuzda toplamda 120 saat online olarak kalmış olmanız yeterlidir.
      Yetkileri ne: Bir önceki rütbeye ek olarak; bağış marketimizde bulunan tüm kategorilerde bağış yapıp karşılığında hediye alabilir, sunucumuzda rehber olmak için başvurabilir ve ada sınırlarınız içerisinde 10 dakika aralıklarla 10 saniyeliğine uçabilirsiniz.
    • [GökyüzüEfendisi]
      Ne lazım: Adanızdaki extreme seviyeye sahip olan tüm görevleri bitirmeniz, turnuvalardan birinde birinci sırada yer almanız, sunucumuzda 8 haftadır kayıtlı olmanız ve sunucumuzda toplamda 200 saat online kalmış olmanız yeterlidir.
      Yetkileri ne: Hiçbir zaman acıkmama, fazladan 4 kalp can, ada sınırları içinde her 5 dakikada bir 10 saniye uçma ve [GökyüzüEfendisi] olduğunuzu duyurmak amaçlı otomatik olarak sunucudaki tüm oyuncuların önünde görkemli bir tören düzenlenir.
  4. Fikir Sahibi: @Zetoxman
    Geliştirenler: YOK
    Eşya Koruma
    Çok değer verdiğiniz ve korumak istediğiniz eşyalar olabilir. Bunlar arasında belkide bir yerden kazandığınız, kendi üretiğiniz veya satın aldığınız bir savaş eşyası vardır? Eşyanızı koruma altına almak için bize eşya başına 1TL bağışta bulunabilir veya belli miktardaki oyun paranızı verebilirsiniz. Eşyayı koruma altına aldığınızda size bir isim soracaktır ve eşyaya istediğiniz ismi istediğiniz renk kombinasyonları ile bir daha asla ve asla değiştirememek üzere verebilirsiniz.

Koruma altına aldığınız eşya asla ve asla kırılmaz ve eşyayı sahibinden başka birisi kullanmaya kalkarsa eşya otomatik olarak sunucudaki bir yetkilinin envanterine gider. Kullanan kişi ise ceza puanı alır. Eşyayı sahibinden ayıran tek yok savaş 'tır. Eşya sahibi bu eşya ile bir savaşa girerse ve savaşı kaybederse eşya karşı tarafa geçer. Karşı tarafa geçen eşyanın koruması iptal olur fakat seri numarası ve ismi olduğu gibi birdaha asla ve alsa değişmemek üzere kalır.
  5. Fikir Sahibi: @Zetoxman
    Cezalandırma
    O kadar güzel şeylerden bahsettik fakat oyunun kaliteli olması açısından birde sıkı kurallar şart. Bende kendi kafamda forumdakine benzer bir cezalandırma sistemi geliştirdim. Oyuncu her kurala uymadığında suçuna göre jail, mute veya ban cezası alır fakat bunun üstüne birde oyuncu 1 ceza puanı alır. Aldığı her ceza puanının 20 günlük ömrü vardır. Ceza puanları biriktikçe bir suç işlediğinde alacağı cezanın süresi artar. Ceza puanı alan kişi asla yetkili olmak için başvuruda bulunamaz.
  6. Fikir Sahibi: @Zetoxman
    Her oyuncunun bir profili vardır. Yetkili kişi bu profile oyuncu hakkında bilgi edinmek için veya yetkili alımlarında aday kişiyi değerlendirmek için bakabilir. Bunu sadece 1 resim ile anlatacağım :)
Bu büyük fikirler dışında aklımda önemli pek bir şey yok. Küçük şeyleri(Efektler,banka vs.) konu gereksiz yere uzamasın diye paylaşmadım. Bu 6 fikrin sonunda @Eriny tarafından sunucumuz için hazırlanmış olan haritadan küçük bir kare paylaşmak istiyorum.

Ayrıntılı foroğraflar için buraya tıklamanız yeterli.
Lütfen hiçbir eleştirinizi esirgemeyin ve iyi olmuş veya kötü olmuş tarzı yorumlar yapmak yerine neleri beğenmedinizi veya ne olursa daha güzel olacağını yazın :)

Son düzenleme:

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
skyblock mu oynuyoruz savaşmı
Aslına bakarsan birsürü şey var aklımda fakat gelecek yorumları merak ettiğim için bunu yazdığım gibi konuyu açtım SkyBlock adına fazlasıyla güzel fikirlerim var. Tabikide fikrine saygı duyuyorum zaten bu sebepten dolayı bu konuyu açtım.
Ne olsaydı daha güzel olurdu daha sade mi yapmalıydım neresi hatalı bu tarz yorumlarınızı lütfen esirgemeyin saçma diyipte çıkmayın ki gelişebileyim.

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Fikir güzel bence fakat SkyBlock için uygunmu değilmi fazla kararsız kaldım eğer bu fikri çok tutan olmaz ise KitPVP olarak açmayı düşünebilirim.

Jishiki

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
SkyBlock Açmaa !!!!!

[yani Tek SkyBlock açma tutmuyor istedigini yap ama tutmuyor]

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Skyblock açma.Eğer paran varsa iyisinden bir hub sunucu aç.

gunlad

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
KitPvP daha mantıklı gibi duruyor.

ugurtngr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben senin anlattığın gibi bir server açacağıma Lahmacun alıp yerim daha iyi :|

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ben senin anlattığın gibi bir server açacağıma Lahmacun alıp yerim daha iyi :|
Ben sadece savaş sisteminden bahsettim daha. Üstelik burada bunu diyeceğine neyi beğenmediğini ve nasıl daha iyi olacağını yazabilirsin. Yorumlarınızı asla eleştirmem iyi yada kötü farketmez sonuçta gelişmem için yazıyorsunuz. Fakat bir yorumda bulunacaksanız birazdaha açık birşekilde yazın lütfen.