Dünyada görülmemiş bir SkyBlock deneyimi için önerileriniz...

Sizce anlattığım sunucu açılırsa nasıl olur ?

• Kullanılan toplam oy
    147

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Zamana Karşı Savaş (SkyBlock + Walls)

Klasik Savaş ile aynıdır. Ancak zamana karşı oynarsınız. Herkese erişebileceği 3 büyük ada verilir ve bir takım diğer takımın 3 adasından herhangi birine erişemez. 15 dakika sonunda herkes devasa bir adaya ışınlanır ve orada mücadele verirler. Sona kalan takım savaşı kazanır.

___

SkyMarket ve SkyCoins

SkyMarket'ten, SkyCoins ile oynayacağınız maçlarda size veya takımınıza avantaj verecek item'ler satın alabilirsiniz. Örneğin: (Hızlı Kazma, Hız, Tek Kullanımlık Başlangıç Kit'leri vs. vs.)

SkyCoins Dağıtım Sistemi:

Klasik Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +10 SkyCoins

Rastgele Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +15 SkyCoins
Özel Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +5 SkyCoins
Klasik Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +20 SkyCoins

Turnuva'da kazanan her takım oyuncusuna: +1 DarkIngots

Para sistemi yukarıda ki gibi olursa çok hoş olur.

Gold Nugget: SkyCoins
Gold Ingot: SkyIngots
Nether Brick: DarkIngots
Nether Yıldızı: SkyStar (Oyunun en büyük para birimi.)

___

Ekonomik ve Oyunun Dengesini Bozmayacak VIP Fiyatları - SkyStar Karşılığı VIP

Günümüz Türk sunucularını batıran hep bu VIP olayı olmuştur. Malum ülkemizde çoğu kişinin maddi durumu iyi değil. VIP çeşitlerinin fiyatları herkesin maddi bütçesine uygun olmalı. Örneğin 10 TL. Bunu da veremeyen ancak çok VIP olmak isteyen kişiler içinde ben Wollark bir sistem düşündüm ve 1 SkyStar karşılığı 1 Aylık VIP olma özelliğini ortaya çıkardım. Bence sadece para verenin değil emek verenin de VIP olması lazım, değil mi? :)

___

Her ayın belirli bir günü çekiliş yapılmalı. 3 şanslı kişi çekilişte ödül kazanacak.

1. Talihli'ye: 1 SkyStar

2. Talihli'ye: 32 DarkIngots
3. Talihli'ye: 64 SkyIngots

___

Geliştirilmiş Rank [Rütbe] Sistemi

Bence rütbe sistemi, oyuncunun sunucuda ne kadar süre geçirdiğine bakarak karar verilmeli.
Bende şöyle bir sistem oluşturdum.

0-1 Saat -> Gökyüzü Yabancısı = [Chat'te Gri Renkli Yazma]
1-3 Saat -> Gökyüzü Yerlisi = [Chat'te Beyaz Renkli Yazma]
3-6 Saat -> Gökyüzü Tüccarı = [Chat'te Sarı Renkli Yazma]
6-10 Saat -> Gökyüzü Savaşçısı = [Chat'te Açık Yeşil Renkli Yazma]
10-20 Saat -> Gökyüzü Lordu = [Chat'te Gökyüzü Mavisi Renkli Yazma]
20-48 Saat -> Gökyüzü Efendisi = [Chat'te Altın Sarısı Renkli Yazma]
48+ Saat -> Gökyüzü İmparatoru = [Chat'te Mor Renkli Yazma]

Not: VIP'larda bu gibi taglar yoktur. [Gökyüzü Tüccarı], [Gökyüzü Savaşçısı] gibi taglar yerine [VIP] tagı vardır. Yönetimin belirleyeceği VIP özellikleri yanında istediği kodları kullanarak istediği renkte, kalın, italik, altı ve üstü çizili yazabilir.

Benim önerilerim bu kadar. Tamamı ben (Wollark) tarafından hazırlanmış olup, hakları saklıdır.

Son düzenleme:

aserman01

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
server tutar kesinlikle özellikle savaş sistemi güzel olmuş

JrPredator

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
standart bir skyblock server tercihimdir marketi olursa girer oynarım ne diyim :)

Mausdeini

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Adalar arası savaş olabilir savaşı kaybeden adasını kaybeder herşeye baştan başlar

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0

Günümüz Türk sunucularını batıran hep bu VIP olayı olmuştur. Malum ülkemizde çoğu kişinin maddi durumu iyi değil. VIP çeşitlerinin fiyatları herkesin maddi bütçesine uygun olmalı. Örneğin 10 TL. Bunu da veremeyen ancak çok VIP olmak isteyen kişiler içinde ben Wollark bir sistem düşündüm ve 1 SkyStar karşılığı 1 Aylık VIP olma özelliğini ortaya çıkardım. Bence sadece para verenin değil emek verenin de VIP olması lazım, değil mi? :)

Emek Veren Vip Olmalı Diye Bir Şey Yok Emek Veren Zaten SkyLord Olacak Ve Skylordun Ona Sunduğu Feed - Fly Gibi Sınırlı İmkanlardan Yararlanacak Eğer Vip Oyun İçinde Elde Edilseydi Kimse Vip Almazdı Herkes Beklerdi Beleşe Vip Olayım Diye Bence Oyunda Vipliğe Yükselmek Hatalı Bir Sistem Olur Oyunda Elde Edilecek En Büyük Yetki SkyLord Olmalı Bu Sistemi Skylord Olma Gibi Şeylerde Kullanıla Bilir Ama Viplikte Kullanılamaz Mesela Bu Dediğin Tks Sisteminde Yani Altın Parçası - Altın ... Gibi İlerlediğinde Atıyorum Oyunda Taş Kazarken Yada Başka bir şey Yaparken En Küçük Birim Olan Altın Parçası Düşer Tabi Çok Düşük İhtimalle Ve Oyunda Bulunan Npclerde Bunları Geliştirip SkyLord Olmak İçin İstenilen Nether Yıldızını Bulabilirler Mesela 10 Yıldıza Skylordlukken 1 Yıldıza Pasif Spawner 5 Yıldıza Aktif Spawner Gibi ödüller Olabilir

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Emek Veren Vip Olmalı Diye Bir Şey Yok Emek Veren Zaten SkyLord Olacak Ve Skylordun Ona Sunduğu Feed - Fly Gibi Sınırlı İmkanlardan Yararlanacak Eğer Vip Oyun İçinde Elde Edilseydi Kimse Vip Almazdı Herkes Beklerdi Beleşe Vip Olayım Diye Bence Oyunda Vipliğe Yükselmek Hatalı Bir Sistem Olur Oyunda Elde Edilecek En Büyük Yetki SkyLord Olmalı Bu Sistemi Skylord Olma Gibi Şeylerde Kullanıla Bilir Ama Viplikte Kullanılamaz Mesela Bu Dediğin Tks Sisteminde Yani Altın Parçası - Altın ... Gibi İlerlediğinde Atıyorum Oyunda Taş Kazarken Yada Başka bir şey Yaparken En Küçük Birim Olan Altın Parçası Düşer Tabi Çok Düşük İhtimalle Ve Oyunda Bulunan Npclerde Bunları Geliştirip SkyLord Olmak İçin İstenilen Nether Yıldızını Bulabilirler Mesela 10 Yıldıza Skylordlukken 1 Yıldıza Pasif Spawner 5 Yıldıza Aktif Spawner Gibi ödüller Olabilir

Vallahi ben önerilerimi sundum. Değerlendirip değerlendirmemek sizin elinizde.
Yönetim bu Item'lerin adını Altın Parçası veya Altın külçesi adı altında bırakmayacak zaten. Adlarını değiştirip SkyCoins gibi şeyler yapacaklar. Bu da NPC'de paraları dönüştürürken bir adam çakallık yapıp SkyCoins yerine Altın Parçası koyduğu zaman karşıda Item belirecek ama almaya çalıştığında alamayacak çünkü Item'in adı değişmiş olacak. Bu da sunucuları batıran bir Bug'du ama sonradan düzeltildi. Sorunsuz çalışıyor. Kesin konuşmayayım sonra suç benim üzerime kalmasın.

İyi forumlar.

BroGolem35

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Modlu açarsan tutar bence.Sadece Ex Nihilo olsa bile yeter.

umut_

En iyi cevaplar
0

umut_

En iyi cevaplar
0
cosmic craft'ta çok oynamış bir oyuncuyum bence servere cosmic craft'ta olduğu (mc.cosmicmc.com ip sine gidip bkz.) gibi bir hammadde eklerseniz sevinirim
Kafan Güzelmi Kardeşim Skyblock Bu Hammadde Skyblockta Olurmu Hiç Akıla Mantığa Sığarmı ?

umut_

En iyi cevaplar
0

Mausdeini

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skyblock Temalı mini games ler yapabilirsin.

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
güzel olmuş başarılarınızın devamı gelir inş.
O yorum geldiği zaman konuda sadece savaş sistemi yazıyordu. O da ciddi anlamda karışıktı istersen özelden eski fikrimi atabilirim sende eminim hak vereceksin :)
bu skyblock dan bir çıkmış hatta fırlamış hızını alamayıp dinden çıkmış :D (anlatımın dibine vurmak)
daha sade ve güvenli bir server olsun yeter :D
Zaten zamanı gelince oyuncular arttıkça SkyBlock Classic açılır muhtemelen. SkyBlock Classic tamamen sade ve klasik olacaktır. Mesela normal bir SkyBlock 'ta market bile oyunu anlamsızlaştırıyor denebilir. SkyBlock Classic 'te sadece oyuncu ve adası olacak birde görevler tamamen sade olacak. En azından planlarım bu yönde denebilir :)
mesela oyundaki yada gerçek parayla alınan npcler olur. Örneğin bir npc bizim cobblestone generatorden taş kazar, başka bir npc bizim için odun keser, başka bir tanesi markete gidip bizim ihtiyacımız olan malzemeyi getirir. Bunun gibi birçok npc bizim için çalışırsa skyblocka ayrı bir tad gelir. Hatta npclerin adamızda kalabilmeleri için onlara ayrı bi ev yapmamız gerekir ve böylelikle çok daha gerçekçi bir his oluşur.
Bu NPC işi eminim çok tutulur fakat aynı lapis gibi bu bence. Lapiste oyuncu nasıl madene inmek mob kesmek yerine /warp lapis te kolayca seviye ve para kazanıyorsa buda aynı şekilde oyuncuyu tembelleştirecektir bence :( Fakat değerli yorumun için teşekkürler belkide bu fikri biraz daha geliştirebilirsen güzel olabilir :)
Bir kere rütbe sisteminde hiçbir şey değişmemiş bağış yaparsanız bu gelir bu rütbede mantığıyla işliyor.Lütfen bağış demeyinde bari vip satmak istiyorum diye söyleyin.
Rütbe sistemi tamamen otomatik ve [Ziyaretçi] rütbesinden [GökyüzüEfendisi] rütbesine gelmek için 1 kuruş para vermene gerek yok. Ayrıca EULA 'ya uymayı planlıyorum. Sunucuda satılan ne varsa isteyen gerçek para ile alır isteyen oyunda emek vererek alır. Mesela eşyanı koruma altına almak için istersen 1 TL verirsin istersen 10.000 oyun parası verirsin.(Verdiği rakamlar sadece örnek amaçlıdır.)
Zamana Karşı Savaş (SkyBlock + Walls)

Klasik Savaş ile aynıdır. Ancak zamana karşı oynarsınız. Herkese erişebileceği 3 büyük ada verilir ve bir takım diğer takımın 3 adasından herhangi birine erişemez. 15 dakika sonunda herkes devasa bir adaya ışınlanır ve orada mücadele verirler. Sona kalan takım savaşı kazanır.

___

SkyMarket ve SkyCoins

SkyMarket'ten, SkyCoins ile oynayacağınız maçlarda size veya takımınıza avantaj verecek item'ler satın alabilirsiniz. Örneğin: (Hızlı Kazma, Hız, Tek Kullanımlık Başlangıç Kit'leri vs. vs.)

SkyCoins Dağıtım Sistemi:

Klasik Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +10 SkyCoins
Rastgele Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +15 SkyCoins
Özel Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +5 SkyCoins
Klasik Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +20 SkyCoins
Turnuva'da kazanan her takım oyuncusuna: +1 DarkIngots

Para sistemi yukarıda ki gibi olursa çok hoş olur.

Gold Nugget: SkyCoins
Gold Ingot: SkyIngots
Nether Brick: DarkIngots
Nether Yıldızı: SkyStar (Oyunun en büyük para birimi.)

___

___

Her ayın belirli bir günü çekiliş yapılmalı. 3 şanslı kişi çekilişte ödül kazanacak.

1. Talihli'ye: 1 SkyStar
2. Talihli'ye: 32 DarkIngots
3. Talihli'ye: 64 GoldIngots

___

Geliştirilmiş Rank [Rütbe] Sistemi

Bence rütbe sistemi, oyuncunun sunucuda ne kadar süre geçirdiğine bakarak karar verilmeli.
Bende şöyle bir sistem oluşturdum.

0-1 Saat -> Gökyüzü Yabancısı = [Chat'te Gri Renkli Yazma]
1-3 Saat -> Gökyüzü Yerlisi = [Chat'te Beyaz Renkli Yazma]
3-6 Saat -> Gökyüzü Tüccarı = [Chat'te Sarı Renkli Yazma]
6-10 Saat -> Gökyüzü Savaşçısı = [Chat'te Açık Yeşil Renkli Yazma]
10-20 Saat -> Gökyüzü Lordu = [Chat'te Gökyüzü Mavisi Renkli Yazma]
20-48 Saat -> Gökyüzü Efendisi = [Chat'te Altın Sarısı Renkli Yazma]
48+ Saat -> Gökyüzü İmparatoru = [Chat'te Mor Renkli Yazma]

Not: VIP'larda bu gibi taglar yoktur. [Gökyüzü Tüccarı], [Gökyüzü Savaşçısı] gibi taglar yerine [VIP] tagı vardır. Yönetimin belirleyeceği VIP özellikleri yanında istediği kodları kullanarak istediği renkte, kalın, italik, altı ve üstü çizili yazabilir.

Benim önerilerim bu kadar. Tamamı ben (Wollark) tarafından hazırlanmış olup, hakları saklıdır.
Değerli yorumun için teşekkürler büyük ihtimal gün içinde konuyu güncelleyeceğim. Neleri değiştirdiğimide yorum olarak yazarım görürsün hangi fikirlerin hoşuma gitmiş :)
Skyblock Temalı mini games ler yapabilirsin.
O fikir benimde aklıma geldi fakat cidden oyunu karmaşıklaştırıyor. Ayrıca savaş sistemi turnuva sistemi v.b. birnevi SkyBlock temalı minigames oluyor zaten :)

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Dünyada görülmemiş olması için SkyBlock olmaması gerek.
Yani yeni eklyeceğin özellikler sunucuyu SkyBlock olmaktan zaten çıkarır.

Ya kendin bir konsept bulup canlandıracaksın yada düz SkyBlock açacaksın ki dünyada tek değil.
Ben dünyada görülmemiş bir konsept veya oyun türü yazmadım dikkat ettiysen. Dünyada Görülmemiş Bir SkyBlock deneyimi yazdım ki bu deneyimide daha kimsenin yaşadığını sanmıyorum sebebi ise oyuna eklediğim bu özelliklerin daha hiçbir yerde kullanılmamış olması. Ayrıca senin yorumunun tam üstünde bir yorumum bulunuyor tabikide bir konuda yorum yapmak için o konudaki yorumların hepsini okumak zorunda değilsin bu yüzden yorumumun bir kısmını aşağıya yazıyorum
Zaten zamanı gelince oyuncular arttıkça SkyBlock Classic açılır muhtemelen. SkyBlock Classic tamamen sade ve klasik olacaktır. Mesela normal bir SkyBlock 'ta market bile oyunu anlamsızlaştırıyor denebilir. SkyBlock Classic 'te sadece oyuncu ve adası olacak birde görevler tamamen sade olacak. En azından planlarım bu yönde denebilir :)
Yani isteyen bunu oynar isteyen ise tamamen klasik bir SkyBlock oynar isteyende hiçbirini oynamaz :)

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Skyblock açılmalı bence. Genelde hep HUB sunucular oluyor ve Skyblock sürekli çöküyor/resetleniyor. Bu arada, fikirlerimizi sana mesaj mı atıyoruz? @Zetoxman