Windows 8de minecraft kasması.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok Haklısın Ekran Kartı Beş Para Etmezse Diğerleri bir şey yapamaz.
ram daha önemli
siz ne anlarsınız[DOUBLEPOST=1410336940,1410336787][/DOUBLEPOST]önce ram sonra grafik kartı
2 GB ekran kartı dediysen daha beter durumdasın. Bilgin olmadığı belli. Eski işletim sistemine geçmeyin. Ekran kartı kötü olunca XP ne yapsın, RAM ne yapsın ki? En iyi çözüm Optifine kullanmak. O kadar.
xp çok kötüleniyo ama ne ram yiyo nede ekran kartı uçuyor

MahmuTr

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
ram daha önemli
siz ne anlarsınız[DOUBLEPOST=1410336940,1410336787][/DOUBLEPOST]önce ram sonra grafik kartı

xp çok kötüleniyo ama ne ram yiyo nede ekran kartı uçuyor
Yav Kardeşim Ekran Kartı BeşPara Etmezse Ram Ne Yapsın Allah İçin 256 mb 32bit ekran kartına 16 gb ram ekle hele.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yav Kardeşim Ekran Kartı BeşPara Etmezse Ram Ne Yapsın Allah İçin 256 mb 32bit ekran kartına 16 gb ram ekle hele.
ram her zaman birincidir diyelim 4gb 3D kaliteli bir ekran kartın olsun. Ama ram az ise bu win8 o rami yer sonra kalırsın.

Emou

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hala 4 GB ekran kartı diyor. Ekran kartında belleğe değil GPU'ya bakılır! HD 6350 de kötü bir ekran kartı. Minecraft her ne kadar RAM'e yüklense de tüm oyunlarda asıl yük ekran kartındadır. Ayrıca XP'nin desteği kesildi. Güncel olmayan işletim sistemi her türlü kötülüğe açık durumdadır.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hala 4 GB ekran kartı diyor. Ekran kartında belleğe değil GPU'ya bakılır! HD 6350 de kötü bir ekran kartı. Minecraft her ne kadar RAM'e yüklense de tüm oyunlarda asıl yük ekran kartındadır. Ayrıca XP'nin desteği kesildi. Güncel olmayan işletim sistemi her türlü kötülüğe açık durumdadır.
belleğe bakılır. dur bi örnek veriyim işletim sistemini ramini ve ekran kartını ver
hem anlamadınızmı. ram önemli olduğu için daha fazla belleğe sahip
internetten bilgisayarlara bak ekran kartının belleğinimi gösterir yoksa GPU mu

Emou

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Belleğe bakılmaz. Öğren de gel yanlış bilgi verme.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
ya kafa karıştırma ben şunu diyorum.
ram her şeyden önemlidir.
win8 için en az 8 gb ramden verim alırsınız.
win xp 1 gb ram ile çok iyi çalışır böyle rahat olabilirsiniz.
ekran kartı ise ikinci plandadır işletim sistemi bunu fazla kullanmaz. Ancak minecraft gibi oyunlar çok yüklenir. haritada çok gezmiş iseniz şimdiye kadar gezdiğiniz mapi belleğinde tutar. bunun için en azından 512mb ekran kartı lazımdır. bellek az ise GPU neki.
win8 rami çeker hiç tavsiye etmem.

konuyu toplarsak:
win xp
2gb ram
512mb ekran kartı ile verim alırsınız.

soruyu soran ise:
win8
2gb ram
1gb ekran kartı
böyle olmaz
win 7 veya win vista kullan

bide konuda atlanan bir şey var.
İşlemci bilgisayarın baş parçasıdır bunuda bilin

Emou

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlış. GPU görüntüleri anlık olarak renderlar ve belleğinde tutmaz. Bundan dolayı bellek önemli bir etken değildir.
Ayrıca işlemci ekran kartına darboğaz yapmadığı sürece oyunlarda önemli değildir.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlış. GPU görüntüleri anlık olarak renderlar ve belleğinde tutmaz. Bundan dolayı bellek önemli bir etken değildir.
Ayrıca işlemci ekran kartına darboğaz yapmadığı sürece oyunlarda önemli değildir.
işlemcin kötü ise oyunda donmalar ve kasmalar yasanır

Emou

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekran kartı kötü olursa fps düşüşleri yaşanır. Dediğim gibi işlemci ekran kartına darboğaz yapmadığı sürece oyunlarda fazla önemi yoktur. Asıl yük ekran kartındadır.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
işlemcin kötü ise
hem win8
hemde minecraft gibi ram ci oyunu kaldıramaz

Emou

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyunları ekran kartı oynatır, işlemci değil.

TheMasterT

Bir Stack
En iyi cevaplar
0
Anakart hepsinden önemlidir. Şimdi oturun yerinize :DASDS

kavr

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Oyunu ekran kartı oynatır ama islemcin düşükse darboğazlık yapar.oynayamazsın. ben windows 8.1 de 200+ FPS aldım bu arada.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurumuz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Emou adlı arkadaş sonuna kadar haklı,ekran kartı alınırken ram miktarına değil gpu gücüne bakılır.Bunuda ekran kartınınsoldan 2.rakamına bakarak anlayabiliriz.Sırayla 9'dan 0'a kadar düşer.Buna göre hd 6350 kötü bir ekran kartıdır.[DOUBLEPOST=1410341353,1410341254][/DOUBLEPOST]Bu arada xp öneren arkadaşa sesleniyorum,windows xp'ye destek tamamen kesildi.Güncelleme gelmeyen sisteme her türlü açık bulunur,güncelleme gelmediği için bu açıklar kapatılamaz.Ayrıca xp'ye geçse ne farkedicek sorabilirmiyim sana ?