Minecraft'a İlk Başlandığınzdaki Acemilikleriniz?

RaptorEX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
endermanı dost sanıodum
hiçç bir craftı bilmiodum
endermanı elimle öldürdüm nasıl derseniz 3x3 lük bir ev yaptım endreman allttaki bi dirti aldı elleri ayakları gözüküyodu ellerine ayklarına vurdum öldü
bu arada mc yi ilk oynadığımda daha eğlenceli niye mi çünkü yeni şeyler öğreniyordum

655

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
endermanı dost sanıodum
hiçç bir craftı bilmiodum
endermanı elimle öldürdüm nasıl derseniz 3x3 lük bir ev yaptım endreman allttaki bi dirti aldı elleri ayakları gözüküyodu ellerine ayklarına vurdum öldü
bu arada mc yi ilk oynadığımda daha eğlenceli niye mi çünkü yeni şeyler öğreniyordum

aynn ilk baslar çok güzeldide herseyi ögrenince insan creative man oluo

MrSmith

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben ilk başlar Iron Door'u açmayı bilmiyordum =(
Buglu heraldedir demiştim. =D

Agenor

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ne ilginç anılarınız varmış bee :D bende hiç öle sorun olmadı çünkü başlamadan önce videolu olarak survival rehberlerine baktım ondan dolayı ilk gece ne yapacağımı fln hepsini biliordum ama tabi ne kadarda bilsek minecraft'ta ilk oyun deneyimi olacağı için acemilikler vardı ama büyük deil

Grim_railer

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Minecrafta başlamadan 2 3 gün önce burak oyundanın ilk gün videosunu izlemiştim baya etkilenmiştim mükemmel bir oyundu sonra youtubede minecraftın en çok oynanılan oyun olduğunu gördüm başlamam lazımdı neyse bir jungle adasında başladım bi rehberde 10 odunun yeterli olucağını söylüyordu ama ben 25 20 tanesini ev denemesi yapmak icin kullandım ilk 2 yi beğenmedim ama son olarak gecelik evimi iğrenç yaptıım 1 blokluk alan vardı çok tırsıyodum zombiler dışardaydı aslında junglenin ortasındaki evime gidebilirdim ama değmez bile dedim çünkü dışarda gerçekten çok canavar vardı ilk geceden böle olacağını hiç düüşünmezdim junglenin ortasına gittim sabah olunca ama ağaçların altında yanmayan birsürü zombiler vardı evimin kapısıda yoktu girer girmez öldüm ve dünyayı sildim biliyorum acemilik değil ilkgünüm hikayesine benzedi neyse acemiliklerim :
Yaratıklar gölgede bile yanarlar biliyodum.
Etleri pişirildiğini bilmiyordum ve sadece 3 tane yemek türü var sanıyodum Tavuk domuz ve inek etleriydi.
Bataklıklardan korkarım çünkü iskeletlerin orda çok spawnlandıklarını duydum

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nether ve the end diye farklı dünyalar olduğunu bilmiyodum
Çapayı bilmediğim için tohum niye dikilmiyo diye sinir olurdum :D
Gece olunca ev yapmıyordum sürekli etrafta geziniyordum
Maden kazmayı bilmiyordum hep amaçsızca dolaşıyodum :D
Enderman diye bir mob olduğunu bilmiyordum onu oyun hatası sanırdım :D

Rapido_Hombre

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Netheri taiga dağlarının arasında açılan büyük bir ravine sanıyordum
Minecraftta mobları,kazmaları ilk öğrendiğim zaman zombiyi öldürünce demir kılıç verdi.Bende bunu nadir samla değil sanırdım
Bir de bir yerde uçurum vardı oada enderman vardı onu normal bizim gibi madencilik yapan oyuncu sanıyordum.
İlk öldürdüğüm mob örümcekti onu da elle öldürmüştüm
İlk bulduğum köy demircisiydi.Bende hep 'burada lavın ne işi var' derdim

Bide taigada köy bulmuştum(1.3.1).Bunun sebebini hala merak ediyorum

Kurnaz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben Minecraft'a izlediğim videolardan dolayı başladığım için fazla acemiliğim olmamıştı. İlk başladığımda karlı biyomda başladığım için biraz sıkıntı olmuştu. Buzu kırıp suya düşmüştüm buz kaydığı için. Su yüzeyine çıkamayıp ölmüştüm. Ölünce oyunun biteceğini sanmıştım neyse ki öyle olmadı. :) Bir türlü tarla yapamamıştım. Koyduğum sular donuyordu. Bu da beni göce zorlamıştı.

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyunu actim. Bakalim bu meshur acayip unlu oyun ne dedim :p Baktim guzele benziyor. İlk evimi survivalda agacin ustune yapmistim. Craftin ne oldugunu biliyordum. Ama bende R tusuna basinca 2x2lik crafting cikinca ve video da da 3x3 olunca eski surum fln sanmstm :p Oyunu 2 gun fln oynadm sonunda Crafting Tableyi ogrendim :D. Chestlerin oldgunu bilmeyerek bi cukur kazip itemlrrimi oraya bosaltiyordum. Hatta yarim saat sonra itemlerim kaybolunca cok uzulmstm :D

iPhone 6 cihazimdan Tapatalk 4 kullanmadan gonderdm.

ortatasak

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
ilk gün rehberlerini falan izleyerek basladıgım için fazla acemilik yapmadım tek sorunum evi mağara girişine yapmamdı

artunXD

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ben pek acemilik yapmamıstım video izlediğimden ama arkadasım hiçbir şey bilmiodu oyuna baslayınca korktuğundan beraber multi oynuyak dedi bende benim çok girdiğim serverin ip.sini verdim gelince ona tpa atmasını ve nasıl atacagını soyledim arkadaasım arsasına tuzak kuran birinin yanına tp attı neyse iste sonunda benim arsama getirdim onu ona 1 altın kılıç verdim özür dilerim altın kılıcla çitlerimi kırdı bende onu attım arsamdan zaten başka altın kılıcım yoktu
Sonuç: arkadaşım için bitkisel hayat
not:nasıl bu kadar uzun yazdığımı anlamadım bak hala yazıom uffff yeter artık :sırıtmak:

Praetorian

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
*Arşiv Açılır* *Tozlu Bir Kitap Masanın Üstüne Konulur* *Tozlar Üflenir* *25 Saniye öksürme krizi* *Kitap Okunmaya Başlanır*

İlk başladığımda ağaçları nasıl keseceğimi bilmiyordum sadece dirt kesmeyi biliyordum
Dirtleri kaza kaza gidiyordum oyunu anlamamıştım bile
Gece olunca örümcekler basmıştı hemen yeri kazıp mouseye rastgele basarak block koymayı buldum
Sabah olunca dirtlerden kule yaptım sonra inmek için atladığımda yerle bütünleştim
Sonra bir arkadaşım ağaç kesme vb anlattı fakat bolca odunum olmasına rağmen sadece kalas yapmayı biliyordum
Sonra odunları rastgele craftinge yerleştirirken çubuk yaptım sonra o çubukla taş kırarak madenlere inmeye çalıştım :D
Çok uzun sürünce çıktım ve daha sonra sallamalara devam ederken crafting table yapmayı buldum hemen yaptım fakat nasıl koyacağımı bilmiyordum orada arkadaş devreye girdi
Daha sonra craftingleri bilmediğim için crafting table ve çucublarla ortada kalmıştım ve yaklaşık 20dk oynamanın sonunda ise isyan ederek 'lan ben bu çubukları g***me mi sokacam' deyip oyundan çıkmıştım
Daha sonra oyun beni içine çekti ve yine başladım internette oyun hakkında araştırma yaparken craftingleri buldum baltadır odur budur ama sadece tahta eşyalar yapabiliyordum
Daha sonra Kendi kulubemi fln yaptım 12x12 gibi bir büyüklüğü vardı
Daha sonra evimin yanına tarla alanı açtım ama ne ekeceğimi bilmediğim için ağaç keserken düşen fidanları ekip üstünü açık bırakmıştım tamamen kendi mantığımla yaptığımdan sadece güneş yeterli olur mantığı ile susuz bırakmıştım uzun süre büyümeyincede bende aldım rastgele yerleştirdim daha sonra fidan ağaç olunca işe uyandım ama geç oldu daha sonra evimin önünde rastgele dirt kazıp taşlara ulaşmaya çalıştım tahta kazma ile birsürü kırıp akşam olunca örümcek korkusundan eve döndüm öyle öyle gün geçtikçe 2 katlı evim oldu meşalelerim vardı evimin her tarafına yerleştirmiştim böylece uzaklaşsam bile gördüğüm ilk ışık evim olacaktı sonra kumdur camdır yukarı kata merdivendir vb öyle öyle oynamayı öğrendim

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Benim huyumdur bir oyun yüklerken hep ilk önce onun videolarını izlerim ege abi sağolsun oyuna başlamadan oyunun prosu oldum :D

BatuHan15

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyunu bilmeden oynamak bana daha zevkli geliyordu.
Hayal gücüm ne istiyorsa onu yapıyordum.
Bizim arkadaşlar villalar malikaneler yapınca hayal gücü gitti oyunun zevki de gitti.
Oyunları bilmeyerek kendi kendine öğrenmek daha güzel bence hem zevkli olur hem öğrenirsin.

Rapido_Hombre

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ev yaparken yanlışlıkla gizli ravine'nin üstüne yapmıştım acemiğlik değildi ve 2 ay önce oldu