Minecraft'a İlk Başlandığınzdaki Acemilikleriniz?

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Creative Superflatta kale yapmıştım, içerde creeper spawnlanınca korkudan oyunu kapadım.

BatuHan15

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
-Creeper'ı yılan zannediyordum.
-Geceleri çok korkuyordum.
-Redstone torchları daha çok ışık veriyo sanıyordum.
-Oyunun tüm ülke dillerinin olduğunu bilmiyordum.

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
ilk survival oynayışımda yanlışlıkla f 8 e bastım ve madende o dıııııiiit gibi gibi sesi duyunca korkudan mc yi sildim[DOUBLEPOST=1372536810,1372536680][/DOUBLEPOST]
Edit: Peaceful zorluğunu en zoru zannediyordum :sırıtmak:

kardeş ingilizce biliomusun ?

Hasan29

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk başladığımda oyun peacifuldu ve zombi çıkmadığını bilmediğim için sürekli yumurtayla çağırmayı deniyordum ve doğal olarak çıkmıyordu hata var zannedim silmiştim oyunu bozuk diye.

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
-enderman i pasif sanıyodum
-şekerleri yemeye calışıyıdum
-obsidyeni her şeyle kırabilcemi sanıyodum

obsidyen elle bile kırılır zaten.(tam doğrumu bilmiyorum ama 1-2 kişi kırdığını sölemişti)
demir kazmaylada kırılıyor.
500 saniye srüyor demir kazmayla ve tabikide obsidyen düşmüyor.minecraft turk canlı yayında yaırşma vardı hani 50 soru mu ne sorup en çok bilene mincraft vericeklerdi.orda çıkmıştı bu soru hiç unutmam.[DOUBLEPOST=1372541576,1372541321][/DOUBLEPOST]
İlk başladığımda oyun peacifuldu ve zombi çıkmadığını bilmediğim için sürekli yumurtayla çağırmayı deniyordum ve doğal olarak çıkmıyordu hata var zannedim silmiştim oyunu bozuk diye.

Formatta Ataydın AS:D:AD:AS:DA:SD
bu arada imza komik :)

Hasan29

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
obsidyen elle bile kırılır zaten.(tam doğrumu bilmiyorum ama 1-2 kişi kırdığını sölemişti)
500 saniye srüyor demir kazmayla ve tabikide obsidyen düşmüyor.minecraft turk canlı yayında yaırşma vardı hani 50 soru mu ne sorup en çok bilene mincraft vericeklerdi.orda çıkmıştı bu soru hiç unutmam.[DOUBLEPOST=1372541576,1372541321][/DOUBLEPOST]

Formatta Ataydın AS:sırıtmak::AD:AS:sırıtmak:A:sD

Teşekkür ederim :D Ne yapalım cahillik :)

Rapido_Hombre

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Creeperleri patlamaz sanıyordum
Elmas kazmadan daha iyisi yok sanırdım(bkz:altın kazma)
Büyüde level atlatmayı bilmiyordum
Bir de adını ilk duyunca beacon block'u balkon,command block'u da telefon sanıyordum
Snapshotları bulmayı bir türlü beceremedim(1.4)
Bir de yemek yemeği bilmiyordum[DOUBLEPOST=1372598411,1372598209][/DOUBLEPOST]

Formatta Ataydın AS:sırıtmak::AD:AS:sırıtmak:A:sD

Elle 4 dakika 10 saniyede kırılıyor

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Creeperleri patlamaz sanıyordum
Elmas kazmadan daha iyisi yok sanırdım(bkz:altın kazma)
Büyüde level atlatmayı bilmiyordum
Bir de adını ilk duyunca beacon block'u balkon,command block'u da telefon sanıyordum
Snapshotları bulmayı bir türlü beceremedim(1.4)[DOUBLEPOST=1372598411,1372598209][/DOUBLEPOST]

Elle 4 dakika 10 saniyede kırılıyor

hiç gülesim yoktu :DASDAD
elle 4 dakikada obsidyenmi kırıyosun :D
o dediğin demir kazmada oluyo .
ama skyblockta elle kıran birini tanıyorum :D
adam lavı obsidyen yapmış kazara :D
bi yerim çıktı dedi kırana kadar.
kovayla sağ tıklasaymış olurdu aslında :D
yazık acıdım adamlara.

ha bu arada bende en iyi kılıcı altın sanırdım.(saldırı bakımından).
neden diye sorarsanız,bazı sitelerde okumuştum altının en iyisi olduğunu.zaten mantıklı,altın kazma diadan hızlı kırıyorsa altın kılıcındda daha fazla vurması gerekir.
bilimsel yönü ise , altın çok yumuşak bi maddedir.yani bir kılıç yapacak olsaydınız,ve altından yapsaydınız muhtemelen daha keskin olurdu.ama minecraftta bu yok.taş kılıç bile altından daha iyi vuruyor.nerden öğrendim diye sorarsanız,hatırlarsınız 1.6da damageleri gösterilecek kılıçların.snapshotunda görmüştüm.yaw bide en iyi altın vuruyo diye keskinlik 5 basmıştım var ya....(hi *mk)
neyse yazık oldu 30 lwle. o swde lapisde yoktu zatn.

BatuHan15

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
-Çapanın ne işe yaradığını bilmiyordum gereksiz zannediyordum haliyle tarımı da bilmiyordum.
-Oyunu nasıl createve'ye alınıcağını bilmiyordum. Hep survival oluyo diye oyunu bırakmıştım.
-Oyunun dilini değiştirmeyi bilmiyordum.
-Creeper'ı yılan zannediyordum.
-İlk yaptığım ev Havada uçuyordu ve altın blok ve elmas bloklardandı.
-Altının dayanıksız olduğunu bilmiyordum.
-Creative modda yemek yemeyi denemiştim.Olmadı sonradan survival modda yemek yeniyormuş.
-Oyun Barışçıl dayken karnımın acıkmadığını merak etmiştim.
-Golden apple'ların ne işe yaradıklarını bilmiyordum.
-Madenlerin ısıtıldıklarını bilmiyordum fırında yemek yapılıyo sanıyordum.
-Bot pantalon vs. yapımını bilmiyordum.
-İtemleri echlemeyi biliyordum ama nasıl ench seviyesini arttıracağımı bilmiyordum.
-Nether'ı ve Nethere gitmeyi videolardan öğrendim.
-Kıyafetleri boyayacağımı bilmiyordum.
-Geceleri minecraft oynamaktan çok korkuyordum. Şimdi ise gece 2'ye kadar ynuyom korkmadan :kötüsırıtış:
-Minecraft'ı 1,5 Seneden beri oynuyorum şimdi prosuyum Tekkitlerinde prosuyum :müzik:

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk gün çok iyi hatırlıyorum sadece yatak yapmayı crafting table yapmayı biliyordum :D
Kazma kılıç balta ile toprak kazmaya çalışıyordum kurekle kazıldıgını bilmiyordum
Asla korkmamıştım item kodlarının resmini indirip survivalde kodlarla hayatta kalıyordum
Creativeyi bilmiyordum ama şimdi pro yum tüm crafting ve taktikleri ezbere biliyorum

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
çok ilginçtir ki , minecraft oynayan kişilerin yarısı oyuna başladığında hiç bişeyi bilmiyormuş,ama şimdi pro :ASDASAD

valla herkes pro diyo.serverlerde adam proyum diyor iki 2 dk sonra kazma nasıl yapılıyodu falan asdsad :D

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
E peki paulsoaresjr nerden öğrendi ?!?

:sırıtmak: cahil olmalarına kızmıyorum.proyum diye geçinmelerine kızıyorum :) madem pro diye geçinip bir şey bilmiyosun bari çaktırma :D bilmemek ayıp değil yeter ki çaktırma.

TheGold

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Taş kazmaya bakarken "Bu Cobblestone nası bir şey yaa diyordum" Çeviriye de hiç bakmamışım. :D Taşı eritip yapmaya çalışmıştım o da olmamıştı. Gerçeği öğrenince evlat acısı gibi bir acı çekmiştim. :D

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Taş kazmaya bakarken "Bu Cobblestone nası bir şey yaa diyordum" Çeviriye de hiç bakmamışım. :sırıtmak: Taşı eritip yapmaya çalışmıştım o da olmamıştı. Gerçeği öğrenince evlat acısı gibi bir acı çekmiştim. :sırıtmak:
cobblestoneyi eritince taş çıkıyo :SAD