Dünyada görülmemiş bir SkyBlock deneyimi için önerileriniz...

Sizce anlattığım sunucu açılırsa nasıl olur ?

• Kullanılan toplam oy
    147

ByBilo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Skyblock ve daha başka şeylerde olsun Hunger Games Spleef OITC Saklambaç vs. vs. olursa Çok Seveerek Gireceğim Serverlardan Olabilir.(SonOyuncu ve MCSG'den Sonra Tabii.)

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Skyblock ve daha başka şeylerde olsun Hunger Games Spleef OITC Saklambaç vs. vs. olursa Çok Seveerek Gireceğim Serverlardan Olabilir.(SonOyuncu ve MCSG'den Sonra Tabii.)
Çokta fazla büyümek gibi bir niyetim yok küçük kendi halinde ve kendine yetebilen kaliteli bir sunucu istiyorum sadece. İleride bir iki oyun eklenir ama yavaş yavaş ve emin edımlarla.

Tapatalk...

ByBilo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tamam Yinede Teşekürler.İnş. Başarılı Olursun.

35barış47

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Öncelikle çok güzel bir düşünce seni tebrik ediyorum tam aradığım gibi bir sunucu açılır açılmaz oynamaya başlayacağım dört gözle bekliyorum yaklaşık olarak ne zaman açılır

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Öncelikle çok güzel bir düşünce seni tebrik ediyorum tam aradığım gibi bir sunucu açılır açılmaz oynamaya başlayacağım dört gözle bekliyorum yaklaşık olarak ne zaman açılır
Şimdilik herhangi bir açılış tarihi yok. En geç kasım sonu kapalı veya açık betaya yetişir. Ama tam açılış tatihi dediğim gibi yok.

Skyles

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
harika fikir hemen işlere başlayın

emrebultm16

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdilik herhangi bir açılış tarihi yok. En geç kasım sonu kapalı veya açık betaya yetişir. Ama tam açılış tatihi dediğim gibi yok.

Mojang telif hakkı yedi bukkit kapanıyor. craftbukkit sürümleri siteden silindi tüm bukkit çalışanları elveda dedi spigotmc nin sürümleride kaldırıldı aynı şekilde onlarda telif yedi tüm sürümler silindi yanlız bukkit gibi spigotmc elveda demedi bi kaç haftaya bu sorunu çözüceklerini söyledi yeni bi sistem kodluyor olabilirler.
KAYNAK : fb.com/mctrserverlari
Bügün gelen Bir haber :
Spigot ve Bukkit Kapanıyor.
Tüm Minecraft Serverleri Kapanabilirmiş.

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Mojang telif hakkı yedi bukkit kapanıyor. craftbukkit sürümleri siteden silindi tüm bukkit çalışanları elveda dedi spigotmc nin sürümleride kaldırıldı aynı şekilde onlarda telif yedi tüm sürümler silindi yanlız bukkit gibi spigotmc elveda demedi bi kaç haftaya bu sorunu çözüceklerini söyledi yeni bi sistem kodluyor olabilirler.
Bügün gelen Bir haber :
Acelemiz yok spigot ile devam ederik :/

Erenakkya

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
ne amerikanlarda nede turkiyede bole sw gordum cok hos helal olsun

theomurga

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bana fikrimi sormuşsun yazıyorum.

Kimsenin fikrine bakmadım çünkü ondan çaldığım düşünülmesin. Söyliyim.

Şimdi dünyada birsürü skyblock serveri var. Benim senin serverine girmem için bir nedenim olmalı. Çünkü tek server sana ait değil...

Klasik bir sky block serverine girdiğimi varsayıyorum. Bir ada var...

Önce chestteki itemleri alıyorum. Sonra odunu kesiyorum. Yapraklı kesiyorum ama şans eseri hiç yaprak çıkmadı. O yüzden başlangıç chestinde bir adet fidan koy.

Kırıktaş makinesi yapıyorum.

Şimdi adamı büyütmem lazım.

Peki sistem böyle olmasa...
Bazı görevleri yapınca puan gelse... o puanlarla adamız büyüse... captive tarzı ama farklı...

Şöyle :

İlk ada 8x8

5 görevi yaptığımızda adamız değişiyor.

2. Ada 18×18

10 görev yapınca açılsın bu adada bir gölet de bulunuyor.

3. Ada 24×24

15 görev daha yapınca açılsın. Bu adada bitki örtüsü ( çiçekler fln eklensin)
Adada ya biraz kum eklensin.

32×32 4. Ada

Bu ada da kumlardan alan biraz daha büyüyor.. ve kaktüsler ekleniyor.

48 × 48 5 .ada

Bu adada savannah biyomu ekleniyor.

64.64 6. Ada

Bu adamızda

Bu adamızda artık daha büyük bir gölet. Göletin kuzey kısmında bir çöl
Güney ve batı kısmında bir savannah plains karışımı ve doğu kısmında bir orman falan...

Yani görev yaptıkça adamız büyüyor...
Tabi oyunun teq amacı adamızı büyütmek değil bu sadece bir fikir.

Şimdi bir diğer fikrime gelelim.
Bir serverde neredeyse herşeyi tamamladıktan sonra o serverde sizi çekicek pek bir şey kalmaz. O yüzden savaş sistemi- Klan sistemi gibi şeyler olmalı.

Ama bu sistem arenada bir savaştan ibaret olmamalı.

Şimdi klan adaları olmalı. Bu adalar klan sahibi ve üyelerin topladığı puan-paralarla klan adası olabilir.

Tüm klanlar belli bir büyüklükte ada ile başlayıp savaştp kazandıkça puan kazansa ve kaybettikçe puan kaybetse... ve puanlarla dev adalar alınsa...

Max 512x512 (32c x 32c)

Nether.

Nether klanların savaş alanı olmalı.
Çünkü netherde heryer lav ve ateş kaplı ve ghastlar blazeler wither iskeletler var.
Oldukça tehlikeli ve savaşa uygun. Ama netherin yeniden yapılandırılması lazım. Bi builder tararından...

Ende şöyle bir şey yapılabilir.

End sadece sıralamadaki klanların savaşabildiği bir yer olabilir.

End de witherlar ve enderdragon olsun. Ender dragon ve 4 nether yıldızını ele geçiren klan kazansın ...

Pazar adaları olabilir. Burada item satıp para kazanırız.

Benim istediğim skyblock :
Kırıktaş kazıp ada genişletip sadece görev yapmak yerine eğlendiğimiz ve daha aksiyon dolu etkinliklerin olduğu bir skyblocktur.

Not : Server hub olacaksa adı skyblock değil skycube fln olsun çünkü dediğin gibi bu diğer sky blocklardan farklı olacak adıda darklı olmalı.

Not kimsenin yazısına bakmadım-okumadım
Şunu benden çaldın bunu benden baktın diye ağlamayın...

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bana fikrimi sormuşsun yazıyorum.

Kimsenin fikrine bakmadım çünkü ondan çaldığım düşünülmesin. Söyliyim.

Şimdi dünyada birsürü skyblock serveri var. Benim senin serverine girmem için bir nedenim olmalı. Çünkü tek server sana ait değil...

Klasik bir sky block serverine girdiğimi varsayıyorum. Bir ada var...

Önce chestteki itemleri alıyorum. Sonra odunu kesiyorum. Yapraklı kesiyorum ama şans eseri hiç yaprak çıkmadı. O yüzden başlangıç chestinde bir adet fidan koy.

Kırıktaş makinesi yapıyorum.

Şimdi adamı büyütmem lazım.

Peki sistem böyle olmasa...
Bazı görevleri yapınca puan gelse... o puanlarla adamız büyüse... captive tarzı ama farklı...

Şöyle :

İlk ada 8x8

5 görevi yaptığımızda adamız değişiyor.

2. Ada 18×18

10 görev yapınca açılsın bu adada bir gölet de bulunuyor.

3. Ada 24×24

15 görev daha yapınca açılsın. Bu adada bitki örtüsü ( çiçekler fln eklensin)
Adada ya biraz kum eklensin.

32×32 4. Ada

Bu ada da kumlardan alan biraz daha büyüyor.. ve kaktüsler ekleniyor.

48 × 48 5 .ada

Bu adada savannah biyomu ekleniyor.

64.64 6. Ada

Bu adamızda

Bu adamızda artık daha büyük bir gölet. Göletin kuzey kısmında bir çöl
Güney ve batı kısmında bir savannah plains karışımı ve doğu kısmında bir orman falan...

Yani görev yaptıkça adamız büyüyor...
Tabi oyunun teq amacı adamızı büyütmek değil bu sadece bir fikir.

Şimdi bir diğer fikrime gelelim.
Bir serverde neredeyse herşeyi tamamladıktan sonra o serverde sizi çekicek pek bir şey kalmaz. O yüzden savaş sistemi- Klan sistemi gibi şeyler olmalı.

Ama bu sistem arenada bir savaştan ibaret olmamalı.

Şimdi klan adaları olmalı. Bu adalar klan sahibi ve üyelerin topladığı puan-paralarla klan adası olabilir.

Tüm klanlar belli bir büyüklükte ada ile başlayıp savaştp kazandıkça puan kazansa ve kaybettikçe puan kaybetse... ve puanlarla dev adalar alınsa...

Max 512x512 (32c x 32c)

Nether.

Nether klanların savaş alanı olmalı.
Çünkü netherde heryer lav ve ateş kaplı ve ghastlar blazeler wither iskeletler var.
Oldukça tehlikeli ve savaşa uygun. Ama netherin yeniden yapılandırılması lazım. Bi builder tararından...

Ende şöyle bir şey yapılabilir.

End sadece sıralamadaki klanların savaşabildiği bir yer olabilir.

End de witherlar ve enderdragon olsun. Ender dragon ve 4 nether yıldızını ele geçiren klan kazansın ...

Pazar adaları olabilir. Burada item satıp para kazanırız.

Benim istediğim skyblock :
Kırıktaş kazıp ada genişletip sadece görev yapmak yerine eğlendiğimiz ve daha aksiyon dolu etkinliklerin olduğu bir skyblocktur.

Not : Server hub olacaksa adı skyblock değil skycube fln olsun çünkü dediğin gibi bu diğer sky blocklardan farklı olacak adıda darklı olmalı.

Not kimsenin yazısına bakmadım-okumadım
Şunu benden çaldın bunu benden baktın diye ağlamayın...
İlk olarak değerli fikirlerinizi bizimle paylaştığınızdan dolayı teşekkür ederim. Görevlerden bahsetmişsiniz ve görev tamamladıkça adanızın büyüyeceğinden. Fakat şöyle bir durum var diyelim adamız dediğiniz gibi görev yaptıkça büyüyor fakat ben adama ilk başladığımda chest yerleştirmiş oluyorum cobblestone generator yapıyorum sonra onu geliştiriyorum vs. birden bire her şey gidiyor ve benim belirlediğim ada geliyor yerine. Bu adadaki yapılar eşyalar ve bunun gibi şeyler tamamen yapay oluyor dolayısıyla o çok sevilen benim adam daha güzel seninki daha güzel onunki daha güzel ben daha çok emek verdim gibi konuşmalar ortadan kalkmış oluyor. Kişi kendine özel eşya kendine özel yapıtlar yapmış olabiliyor ve bunların silinip yenine ilk başladığından az daha büyük bir ada gelmesi bence pek hoş olmayaktır. Fakat market koymamayı planlıyorum dolayısıyla kazanılan tüm eşyalar emek olacak. Tabi bir ticaret sistemi olacak ama ona girmek istemiyorum.

İkinci dediğinize gelecek olursak fikirleri okumadım dediğinizden anladığım kadarı ile sadece yorumları değil konu üzerindeki fikirleri de okumamışsınız. Dediğinize karşılık olarak Turnuva ve savaş sistemini okumanızı tavsiye ederim :)

The End ve Nether zaten bir SkyBlock sunucususu için uzak fikirler gibi bu sebepten sunucuyu diğerlerinden farklı kılacak başka şeyler düşünüyoruz.

Son olarak ise ileride birkaç tane daha sunucu açıp bunu HUB yapabilirim fakat klasik bir HUB 'dan bahsetmiyorum. Her sunucunun adalarla alakalı olduğu bir hub mesela düz survival yerine SkyBlock 'un fazlasıyla geliştirilmiş halini ve kocaman uçan bir adada Survival oynadığınızı düşünün çevredeki adalarda gizemli yerler sizi bekliyor veya düz creativesunucususundaki arsalar yerine uçan arsalar gibi tamamen ada temalı bir sunucu planı var aklımda gelecek için dolayısı ile isminide adalar ile alakalı global bir şey olarak düşüneceğim. Fakat şimdilik ismimiz ZetoxCraft :)

Not: Bilindiği üzere Bukkit ve Spigot DMCA dan dolayı biten projeler oldu. Yeni geliştirilecek olan sistemlerin daha farklı bir API si olacağından bunlara eklenti kodlamak bambaşka olacak dahamı kolay dahamı zor olur bilinmez fakat ilk zamanlarda en profesyonel sunucularda bile tonla bug olacağı kesin. Dolayısı ile bu işimizi bir hayli zorlaştırıyor proje biraz gecikebilir.

MertHCKRLRD

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba Ban Fikrimi Sormussunuz Cevaplıyorum..
Bu Yazı YeminBillah Kimseden Alınmamıştır :D
(Eğer Alıntı Yapıcaksanız Lütfen Yazdıgınız Yazının En Başına Bu Yazı MertHCKRLRD den Alınmışıtr Yazarsanız Sevinirim)
NOT SKYBLOCK HAKKINDA BİLGİ VERMİYECEGİM NEDENİ İSE FİKRİM YOK AMA şu an BU FİKİRLERİN SERVERİNİZİ GELİŞTİREBİLECEGİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

BUNU DİYEN KİŞİ DOĞRU DİYOR OLABİLİR AMA BENİM ÖNERİLERİM SERVERİ PREMİUMSUZLARINDA GİREBİLECEGİ BİR SERVERE TAŞIMANIZ.

Bügün gelen Bir haber :

BUDA BENİM MULTİPLAYER İN SİTESİNDEN GÖRDÜĞÜM

http://www.multiplayer.com.tr/haber/microsoftun-yeni-hedefi-minecraft-mi/

Bu UYARILAR DİKKATE ALINMALI ÇÜNKÜ SERVERİNİZ TEHLİKEDE OLABİLİR !

Şimdi Fikirlerimi Söylüyorum

MİNİGAMES
Benim Gelişmesini İstediğim Alanlardan Biri MiniGames Olurdu. Son Zamanlar Premium Server Lar Tutuyor ama Crack li Kişiler Malesef Bu Serverlara Giremiyor.Örnek Olarak HEROBRİNE CHAMBER ; Bir Diğer Adıyla Herobrine 'nın Bölgesi Olarak Bilinen Bu MiniGames Sadece Premium Serverlarda Bulunuyor. Buda Crackli leri Üzüyor Ve Oyundan Sıkılıyor. O Yüzden Bir Araştırmanızı İsterim . Onlarda Olan (Premium serverlarda Olan Ve Bizde Olmaya Oyunlar (Minigames ) lar Nelerdir?
(BU ARADA BENDE MİNECRAFT I SATIN ALDIM FULL OLARAK AMA PREMİUM DEGİLİM.)
Yani Benim Önerim bu . Birde 2 Tane Server Açarsanız İyi Olur Sistem Şöyle Olabilir.
1.Server : Premium Server
2.Server : Crack Server
Crack liler Hack Açarsa Ne Yapacağız Dersenizde Eğer Varsa Hack Koruma Kalkanı Plugin Gibi Şeyler Yükleyebilirsiniz .
Başka Ziyaretçi Dünyası Olabilir 1 Günlügüne O Dünyaya Girebilir ve VIP Gibi Ama Ziyaretçinin Rütbesini VIP den Düşük mü Yüksek Mi Onu Siz Ayarlarsınız.

Benim İstedigim Oyunlar Yani Fikrim den Biri de Dans Olurdu . Dans Odası Fala Olurdu Sonra Herkes Sırayla Dans Edecek. Belirli Süre Ve Çizgi Verilecek. Çizgiyi Geçerse Elenir . Süreyi Siz Belirlersiniz. Benim Önerim 5 Dk Olması Yada 2,5 DK . Birde Bu Konuda Süreye Göre Önerim Şunlar :

KADRO KURULUMU :

Serveriniz İçin Kadro Kurarsanız Ve İşte Atıyorum Ad Soyad Skype Adresi Nelerde (Hangi Kadroda,Kadrolarda]İyi , Oyunda İyi Oldugu Alanlar ,Yaşı ,Telefon No su Gibi . Bu Bilgilerle Forumda Kadro Kurup Kişi Ararsanız İyi Olur Bence .
Benim Bilgilerimi İsterseniz :
Ad: Mert
Soyad : Akpınar
Skype Adresi : mertplaymontage
Nelerde İyi (Kadrolar ) Plugin Sistemi (SİSTEM İÇİNDEKİ KODLAMA DEGİŞTİRME DEĞİLDE VERİLEN SİSTEM DOSYALARINI BELİRLİ SİSTEM DOSYALARIYLA DEGİŞTİRME ), Oyun Tester ı . (OYUNDA SORUN VARMI YOKMU KONTROL OYUNCUSU ), EŞYA HEYKELİ YAPIMCISI ÖRNEK OLARAK :

Bunu Ben YAPMADIM ÖRNEK OLARAK GÖSTERİYORUM.
Oyunda İyi Oldugu Alanlar : Ev Yapımı , Maden , Canavar Öldürme
Telefon No : Yasak Malesef
Eğer Mümkünse Bu 2 Şeyde Olsun Millet En Azından Zeonnn A Özenir :D

Bu 2 FİKİR DE EĞLENCE DE OLSUN BENCE DAHA İYİ :D

SON OLARAK ANA FİKİR YANİ ANLATMAK İSTEDİGİM ŞEY SKYBLOCK UN YANINDA EĞLENCE AMAÇLI YER FALAN OLSUN ONUN İÇİNDEDE MİNİGAMES LER FALAN OLSUN.

Cevap Yazarsanız Sevinirim :D:D:DB)B)B):alay::alay::alay:^_^^_^^_^:):):):notch:

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba Ban Fikrimi Sormussunuz Cevaplıyorum..
Bu Yazı YeminBillah Kimseden Alınmamıştır :D
(Eğer Alıntı Yapıcaksanız Lütfen Yazdıgınız Yazının En Başına Bu Yazı MertHCKRLRD den Alınmışıtr Yazarsanız Sevinirim)
NOT SKYBLOCK HAKKINDA BİLGİ VERMİYECEGİM NEDENİ İSE FİKRİM YOK AMA şu an BU FİKİRLERİN SERVERİNİZİ GELİŞTİREBİLECEGİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

BUNU DİYEN KİŞİ DOĞRU DİYOR OLABİLİR AMA BENİM ÖNERİLERİM SERVERİ PREMİUMSUZLARINDA GİREBİLECEGİ BİR SERVERE TAŞIMANIZ.

Bügün gelen Bir haber :

BUDA BENİM MULTİPLAYER İN SİTESİNDEN GÖRDÜĞÜM

http://www.multiplayer.com.tr/haber/microsoftun-yeni-hedefi-minecraft-mi/

Bu UYARILAR DİKKATE ALINMALI ÇÜNKÜ SERVERİNİZ TEHLİKEDE OLABİLİR !

Şimdi Fikirlerimi Söylüyorum

MİNİGAMES
Benim Gelişmesini İstediğim Alanlardan Biri MiniGames Olurdu. Son Zamanlar Premium Server Lar Tutuyor ama Crack li Kişiler Malesef Bu Serverlara Giremiyor.Örnek Olarak HEROBRİNE CHAMBER ; Bir Diğer Adıyla Herobrine 'nın Bölgesi Olarak Bilinen Bu MiniGames Sadece Premium Serverlarda Bulunuyor. Buda Crackli leri Üzüyor Ve Oyundan Sıkılıyor. O Yüzden Bir Araştırmanızı İsterim . Onlarda Olan (Premium serverlarda Olan Ve Bizde Olmaya Oyunlar (Minigames ) lar Nelerdir?
(BU ARADA BENDE MİNECRAFT I SATIN ALDIM FULL OLARAK AMA PREMİUM DEGİLİM.)
Yani Benim Önerim bu . Birde 2 Tane Server Açarsanız İyi Olur Sistem Şöyle Olabilir.
1.Server : Premium Server
2.Server : Crack Server
Crack liler Hack Açarsa Ne Yapacağız Dersenizde Eğer Varsa Hack Koruma Kalkanı Plugin Gibi Şeyler Yükleyebilirsiniz .
Başka Ziyaretçi Dünyası Olabilir 1 Günlügüne O Dünyaya Girebilir ve VIP Gibi Ama Ziyaretçinin Rütbesini VIP den Düşük mü Yüksek Mi Onu Siz Ayarlarsınız.

Benim İstedigim Oyunlar Yani Fikrim den Biri de Dans Olurdu . Dans Odası Fala Olurdu Sonra Herkes Sırayla Dans Edecek. Belirli Süre Ve Çizgi Verilecek. Çizgiyi Geçerse Elenir . Süreyi Siz Belirlersiniz. Benim Önerim 5 Dk Olması Yada 2,5 DK . Birde Bu Konuda Süreye Göre Önerim Şunlar :

KADRO KURULUMU :

Serveriniz İçin Kadro Kurarsanız Ve İşte Atıyorum Ad Soyad Skype Adresi Nelerde (Hangi Kadroda,Kadrolarda]İyi , Oyunda İyi Oldugu Alanlar ,Yaşı ,Telefon No su Gibi . Bu Bilgilerle Forumda Kadro Kurup Kişi Ararsanız İyi Olur Bence .
Benim Bilgilerimi İsterseniz :
Ad: Mert
Soyad : Akpınar
Skype Adresi : mertplaymontage
Nelerde İyi (Kadrolar ) Plugin Sistemi (SİSTEM İÇİNDEKİ KODLAMA DEGİŞTİRME DEĞİLDE VERİLEN SİSTEM DOSYALARINI BELİRLİ SİSTEM DOSYALARIYLA DEGİŞTİRME ), Oyun Tester ı . (OYUNDA SORUN VARMI YOKMU KONTROL OYUNCUSU ), EŞYA HEYKELİ YAPIMCISI ÖRNEK OLARAK :

Bunu Ben YAPMADIM ÖRNEK OLARAK GÖSTERİYORUM.
Oyunda İyi Oldugu Alanlar : Ev Yapımı , Maden , Canavar Öldürme
Telefon No : Yasak Malesef
Eğer Mümkünse Bu 2 Şeyde Olsun Millet En Azından Zeonnn A Özenir :D

Bu 2 FİKİR DE EĞLENCE DE OLSUN BENCE DAHA İYİ :D

SON OLARAK ANA FİKİR YANİ ANLATMAK İSTEDİGİM ŞEY SKYBLOCK UN YANINDA EĞLENCE AMAÇLI YER FALAN OLSUN ONUN İÇİNDEDE MİNİGAMES LER FALAN OLSUN.

Cevap Yazarsanız Sevinirim :D:D:DB)B)B):alay::alay::alay:^_^^_^^_^:):):):notch:
Merhaba değerli yorumun için teşekkürler. Maalesefki Bukkit ve Spigot 'un sonu geldi denilebilir. Yeni kodlanacak olan .... 'lara plugin geliştirmek daha farklı olacaktır dahamı zor dahamı kolay olur bilnmez fakat ilk çıktığında yüzlerce bug olacağı kesin gibi birde developerlerin plugin geliştirmek için bu .... üzerinde bol bol çalışması gerekecek. Bende maalesefki bu durumdan dolayı sunucumun açılış tarihini geciktireceğim. Minigames evet premium sunucularda daha güzel oluyor daha çeşitli oluyor fakat minigames hungergames survivalgames tarzı oyunlar az oyuncu ile hiç zevkli olmuyor bundan dolayı yeni oyuncularda gelmiyor. İlk önce biraz büyüyüp sonra bu tarz oyunları kurmak bence daha mantıklı bir şeçim olacaktır.