Yenilenemez Kaynaklar Hakkındaki Düşüncem

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Şu nükleer santralini mümkünse uzaya yapsınlar sonra patlatıyorlar.

Samsung Galaxy S3 Cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Patlamasından korkuyorsan nükleer santralsiz bir ülkeye gidebilirsin. Umarım orada elektrik fiyatları daha ucuzdur.
Hava yoluyla Trakya’da ve Doğu Karadeniz’de görülmüş ve tedbirleri alınmıştır.
Gelen radyasyon ise zararlı olabilecek düzeyde değildi. Belki çok sınırlı bir alanda kötü
sonuçlarıyla karşılaşılmıştı. Ama o yıl haksız yere fındık ve çayımıza kısıtlama getirilmiş ve
tonlarcası imha ettirilmişti.

aaa evet türkiyede en fazla kanser hastasının karadenizde olmasının kemençe sesinden sanıyordum.. bilgi için sağol:)

biz nükleer santrale karsı degiliz kardeş.. bizim beceriksizlerin nükleer santral yapmasına karşıyız..
Başbakan mühendis olarak çalışmayacak merak etme. Daha ortada mühendisler yok sen olmayan adamlara beceriksiz diyorsun.

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Patlamasından korkuyorsan nükleer santralsiz bir ülkeye gidebilirsin. Umarım orada elektrik fiyatları daha ucuzdur.

Başbakan mühendis olarak çalışmayacak merak etme. Daha ortada mühendisler yok sen olmayan adamlara beceriksiz diyorsun.
O zaman sende bi patlatalım bakalım kim korkucak Çernobil den haberin olmadığını düşünüyorum. Acaba kimi nerden kovuyorsun sen ?

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
O zaman sende bi patlatalım bakalım kim korkucak Çernobil den haberin olmadığını düşünüyorum. Acaba kimi nerden kovuyorsun sen ?

Kimseyi kovmuyorum, istersen git diyorum.
Ayrıca bir tutturmuşsunuz çernobil.
Burası çernobile benziyormu? Dünyadaki 438 nükleer santral kurulmuş 1 tane çernobildeki patlamış hemen yaygara yapmayın. Korkmayın.

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kimseyi kovmuyorum, istersen git diyorum.
Ayrıca bir tutturmuşsunuz çernobil.
Burası çernobile benziyormu? Dünyadaki 438 nükleer santral kurulmuş 1 tane çernobildeki patlamış hemen yaygara yapmayın. Korkmayın.
Gitmek istesem giderdim sana sormuyorum. Haberin var mı ama dibimizde Ermenistan'ın patlamaya hazır kullanılmayan son kullanma tarihi geçmiş bir nükleer santrali var ve başı boş tetikte bir santral.

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Gitmek istesem giderdim sana sormuyorum. Haberin var mı ama dibimizde Ermenistan'ın patlamaya hazır kullanılmayan son kullanma tarihi geçmiş bir nükleer santrali var ve başı boş tetikte bir santral.

Bir kaç nükleer santral patladı diye hepsi patlıyacak diye bir şey yok. Arabalar kaza yapıyo sen arabaya binme o zaman.
Ayrıca istesenizde istemesenizde şu an Türkiye'de nükleer santral projeleri var yapımına başlanıyor.

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir kaç nükleer santral patladı diye hepsi patlıyacak diye bir şey yok. Arabalar kaza yapıyo sen arabaya binme o zaman.
Ayrıca istesenizde istemesenizde şu an Türkiye'de nükleer santral projeleri var yapımına başlanıyor.
Sende çok meraklısın galiba nükleer santrale söyleyeyim de sizin bahçeye kursunlar müsaitse. Kurulacak yerdeki insanları düşünmüyorsun.

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Sende çok meraklısın galiba nükleer santrale söyleyeyim de sizin bahçeye kursunlar müsaitse. Kurulacak yerdeki insanları düşünmüyorsun.

Nükleer santral 1 yılda çevresine 0,01 miliSV radyasyon yayar. Röntgen makinesi tek defada 0.1 miliSV radyasyon yayar. Yani röntgen makinesinin tek kullanışı nükleer santralin 1 yıl kullanışından 10 kat daha fazla radyasyon yayıyor. Uçakla yaklaşık 8 saat yolculuk 0,01 miliSV radyasyon yayıyor. Ayrıca Fukushima santralinden sonra 3. nesil santraller çıktı yani eskisinden daha güvenli. 4. nesil için araştırmalar yapılıyor. Ayrıca Türkiye'nin nükleer santral kurması gerekli sebepleri var şimdi yazamıcam onları.

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Müthiş bir konuyu ele almışsın kardeşim, çok önemli bilgiler içeren bir haber. Röntgen Makinaları örneğindeki kıyaslama çok şaşırtıcı bir gerçek. Fakat ne yazık ki inanılmaz derecede korkuyoruz nükleer santrallerin çevreye salınımladığı radyasyon konusunda...
Aslında korkulması gereken konu, ülkemizin fay hatları bakımından aktif kabuklar ve kırıklar üzerinde yer alıyor olması konusudur.
Faydalı ve çok güvenli olduğu konusunda şüphe yoktur.

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Hiçbirşey %100 güvenli veya %100 zararlı değildir. Eğer gerçekten ilk 10'a girmek istiyorsak nükleer santral şart. Nüfusu İstanbul'dan az ülkelerde nükleer santral var.

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hiçbirşey %100 güvenli veya %100 zararlı değildir. Eğer gerçekten ilk 10'a girmek istiyorsak nükleer santral şart. Nüfusu İstanbul'dan az ülkelerde nükleer santral var.
İlk 10 a girmenin yolu sadece santralden geçmiyor.

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nükleer Santrallerden çıkacak radyoaktif atıkların çevreye ulaşımı; rüzgârın ve yağmurun yardımıyla atmosferde taşınması birde denizlere, göllere ve toprağa karışımı şeklinde olur. Doğa olaylarıyla bitki örtüsüne ve sulara karışan radyo aktif maddelerin insan vücuduna ulaşımı kolaylaşmış olur.

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Nükleer Santrallerden çıkacak radyoaktif atıkların çevreye ulaşımı; rüzgârın ve yağmurun yardımıyla atmosferde taşınması birde denizlere, göllere ve toprağa karışımı şeklinde olur. Doğa olaylarıyla bitki örtüsüne ve sulara karışan radyo aktif maddelerin insan vücuduna ulaşımı kolaylaşmış olur.
Yukarıda yazdığım gibi nükleer santralın 1 yılda yaydığı radyasyonun 10 katını röntgen tek defada yayıyor. O konu radyoaktif atıklar ile ilgili. Eğer radyoaktif atıkları saklamazlarsa dışarı atarlarsa oluyor.

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nükleer santraller kurulumu uzun süren ve yüksek maliyetli olan tesislerdir. Ömrünü tamamlayan tesislerin sökülmesi işlemi de uzun süreli ve oldukça risklidir. Ayrıca dünyada şu ana kadar radyoaktif atıkların güvenle saklanabilmesine yönelik bir formül bulunabilmiş değildir. Doğa olaylarının ( Deprem, tsunami vb.) çokça yaşandığı dünyamızda nükleer santraller sürekli kaza tehlikesi taşımaktadırlar.

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Nükleer santraller kurulumu uzun süren ve yüksek maliyetli olan tesislerdir. Ömrünü tamamlayan tesislerin sökülmesi işlemi de uzun süreli ve oldukça risklidir. Ayrıca dünyada şu ana kadar radyoaktif atıkların güvenle saklanabilmesine yönelik bir formül bulunabilmiş değildir. Doğa olaylarının ( Deprem, tsunami vb.) çokça yaşandığı dünyamızda nükleer santraller sürekli kaza tehlikesi taşımaktadırlar.
Deprem olcak diye santral kurmayalımmı şimdi? Zaten ona göre tedbirler alınıyor alınmasa zaten yapmazlar.