Yeni Bir Bilgisayar Toplarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
O kadar mı sıkıcı olmuş ya :sırıtmak:

İlk kez toplayacak olanlar hangi parça hangisine uyumlu bilemeyebilir. Ya da güç kaynağını yetersiz alabilir. Bu yüzden toplamak isteyen arkadaşlara temel bir kaynak olması amaçlı bu konuyu açtım :) Tabi ki isteğe göre parçalar değiştirilebilir.

Ayrıca oyun bilgisayarında en dikkat edilmesi gereken parça ekran kartıdır fakat bi o kadar da işlemciye dikkat etmek gereklidir. Mesela GTX 670'in yanında eski bir işlemci kullanacaksan orada darboğaz olacaktır.Yani ekran kartı vermesi gereken performansı veremeyecektir. Böylelikle en çok para yatırdığımız parçadan istediğimiz verimi alamayacağız.
Yok sorun bende konuda bi sıkıcılık yok yani en azından olmadığını umuyorum okumadığım için :sırıtmak:

Örnek PC:
AMD FX8120 (Buldozer serisi) - İsteğe bağlı olarak bunun fiyatına İ5 de alabilirsin :p
Eskiden HD7990 derdim ama artık GTX680
Anakartın mhz değeri yüksek (önerilen 1866mhz) olsun 4 RAM slotu olsun yeter (isteğe bağlı SLI yada Crossfire özelliği de olabilir)
Ama tabii ki de GTX680 ile SLI yapacak kadar manyak bir insan görmedim ben ona ne Power nede Para dayanır :sırıtmak:
RAM Gskill RipjawsX 1600 Mhz CL9 (isteğe bağlı olarak CL7 1866 Mhz) 8GB olsun yeter.
Son olarak o ekran kartına bi 600 watt powerle dadından yemez :p

Unuttuğum parça var galiba hah harddisk (önceki yazdıklarımı silmeye üşendim ondan hah dedim) 1TB isteğe bağlı olarak 2TB da olabilir 64mb önbellekli Seagate olabilir (ucuz ve kaliteli)

Bu kadar ama biraz kesenin ağzını YIRTMANIZ gerekiyor açmakla bunu alacak para çıkmaz :sırıtmak:

Fallen Angel

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Yok sorun bende konuda bi sıkıcılık yok yani en azından olmadığını umuyorum okumadığım için :sırıtmak:

Örnek PC:
AMD FX8120 (Buldozer serisi) - İsteğe bağlı olarak bunun fiyatına İ5 de alabilirsin :p
Eskiden HD7990 derdim ama artık GTX680
Anakartın mhz değeri yüksek (önerilen 1866mhz) olsun 4 RAM slotu olsun yeter (isteğe bağlı SLI yada Crossfire özelliği de olabilir)
Ama tabii ki de GTX680 ile SLI yapacak kadar manyak bir insan görmedim ben ona ne Power nede Para dayanır :sırıtmak:
RAM Gskill RipjawsX 1600 Mhz CL9 (isteğe bağlı olarak CL7 1866 Mhz) 8GB olsun yeter.
Son olarak o ekran kartına bi 600 watt powerle dadından yemez :p

Unuttuğum parça var galiba hah harddisk (önceki yazdıklarımı silmeye üşendim ondan hah dedim) 1TB isteğe bağlı olarak 2TB da olabilir 64mb önbellekli Seagate olabilir (ucuz ve kaliteli)

Bu kadar ama biraz kesenin ağzını YIRTMANIZ gerekiyor açmakla bunu alacak para çıkmaz :sırıtmak:
Gerçekten canavar bir pc olmuş :D Diğer sistem önerilerini bekliyorum :) Hem konu güncel tutulur hem de alacak arkadaşlara fikir vermiş oluruz :) Ben de ilerde bi kaç sistem önerisi daha yazarım :)[DOUBLEPOST=1375099819,1375098157][/DOUBLEPOST]
Açıkcası Sapphire ile Asus arasında pek fark göremedim performans ve soğutma açısından.(2 side HD 6850). Soğutma olarak kart aşırı ısınmayan bir kart olduğundan böyle olması doğal tabi. Onun dışında Sapphire den katıldığım çekilişle 5. Battlefield 3 ümü almış oldum. O yüzden Sapphire http://img.****************/upfiles/smiley/afro.gif

Şu MSI da biraz çekiliş yapsa :D Hem ekran kartım hem anakartım MSI hiçbir şey olduğu yok :D

Black_Fire

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende yenilemeyi düşünüyorum ama ailem izin vermiyor neyine yetmiyor bilgisayar diyorlar ;( ;(