Türkiye'de Neden Towny Sunucu Yok?

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Craftoloji açtı sonu geldi.
Mineliyum açtı onun da sonu geldi.
İki sunucuda da sıkıntı yoktu. Kapanmalarına neden olan tek şey oyuncu yetersizliğiydi.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
İki sunucuda da sıkıntı yoktu. Kapanmalarına neden olan tek şey oyuncu yetersizliğiydi.
Oyuncu yetersiz değildi aslında :) Bana göre idealdi. Güzel bir sunucuydu. Tabi bana yapılan haksızlık olana kadar.

atrea

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Craftolojiyi bilmiyorum ama Mineliyum'daki görüşünüze katılmıyorum. Yetkililer ilgisizdi, 30 kişiyi geçince sunucu çöküyordu. Sunucu kapanmadan 2 hafta falan önce başlamıştım Mineliyuma ve bir kez bile bir yönetici görmedim.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben o pluginler olmadan denedim hiçbir şekilde town açamıyorsun. Sanırım sitesinde de yazıyor bunlar gerekli diye. Örneğin town açmak için 300 dolar istiyor
İyide isminin başında [XxXBlackKnifeXxX]SuperBoy yazmasına gerek yok ki ? Town olayı sadece oyuncuların evlerini birbirine yakın yapıp bi yönetici seçip girişinede "Yukarı Dadaş Köyü" Tarzı bir tabela koymasıyla bile olabilir.

atrea

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyide isminin başında [XxXBlackKnifeXxX]SuperBoy yazmasına gerek yok ki ? Town olayı sadece oyuncuların evlerini birbirine yakın yapıp bi yönetici seçip girişinede "Yukarı Dadaş Köyü" Tarzı bir tabela koymasıyla bile olabilir.
Town olmadan claim atamıyordun galiba.
Söylediğim pluginler olmayınca /town new townadi komutu çalışmıyor.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Town olmadan claim atamıyordun galiba.
Söylediğim pluginler olmayınca /town new townadi komutu çalışmıyor.
griefprevention kullanılabilir. Hatta bir plugin vardı, ismini hatırlamıyorum. Hiçbir yerde claim yoktu ama bir blocklog sistemi vardı. Grief olursa admin çağrılıp kimin yaptığına bakılıyordu. O şekilde bile yapılabilir.

atrea

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
griefprevention kullanılabilir. Hatta bir plugin vardı, ismini hatırlamıyorum. Hiçbir yerde claim yoktu ama bir blocklog sistemi vardı. Grief olursa admin çağrılıp kimin yaptığına bakılıyordu. O şekilde bile yapılabilir.
Öyle bile olsa Towny pluginin başka nimetleri de var. Yanlış hatırlamıyorsam şehirler birleşip krallık olabiliyordu. Ya da şehiri krallık yapıp başka şehirleri içine alabiliyorsun.

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Craftolojiyi bilmiyorum ama Mineliyum'daki görüşünüze katılmıyorum. Yetkililer ilgisizdi, 30 kişiyi geçince sunucu çöküyordu. Sunucu kapanmadan 2 hafta falan önce başlamıştım Mineliyuma ve bir kez bile bir yönetici görmedim.
Ben LordTs ve FurdiePascia yani Erenbulbul bir süre asistanlık yaptık. Sonrasında hiçbir yönetici bizimle iletişim kurmadı ve 1 ay boyunca sunucuya girmediler. Bir sabah uyandığımda sunucu kapanmıştı. O konuda haklısınız...

atrea

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sizce açılsa oyuncu olur mu?
Bir youtuberla anlaştık diyelim ya da forumda paralı reklam yaptık diyelim. Oyuncu olmaz mı ?

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben açmayı planlıyorum :)

atrea

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkiye'de pek bir örneği olmadığı için zor olacak.
Towny pluginin Türkçeleştirilmesi ve tanıtılması için uğraş gerekiyor. Bence işini iyi bilen insanlar açmalı.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Açılacak, muhtemelen bu konuya gelen veya gelecek olan kişilerin çoğu sunucuda olmayacak.
Lapüslü fekşınlardan bıktık açında oynayalım(bunu 10 20 kişi der)Sunucu açıldığında 10 kişi anca olur veya hiç olmaz. Bununla aynı mantık
Townyden haberi olmayan gelince bu ne ya lapis yok bir şey yok ne biçim server bu a(bilmem ne bilmem ne). Sonra serverdan çıkıp gidecek. Kısaca tutmaz. Bir aralar skygrid sunucusu açılmıştı 2 gün falan oldu oyuncu yetersizliğinden kapandı.