Sunucular Skrill'e geçse?

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Stripe daha iyi bir alternatif olabilir diye düşünüyorum. Ama Skrill'de güzel Minecraft premium hesabımı alırken Skrill'le almıştım 2011 falan o zamanlarda çok popüler değildi Skrill şimdide değil gerçi ama bence Stripe ve Skrill ikiside kullanılabilir.

PaymentWall'u da çok önermem özellikle küçük sunucular için çok sıkıntı. Çok fazla kesinti alıyorlar + satışlarınızdan topladığınız parayı Türkiye'de ki banka hesabınıza aktardığınızda gelmesi birkaç hafta sürüyor ve 70 lira kesinti alıyorlar. (tabi bankadan bankaya değişebilir ben finansbank a çekmiştim onda böyleydi). Yani PaymentWall'la aldığım 700 liralık kazançtan (sadece mobil ve kredi kartıyla satış yapılmıştı) 400 lira falan elime geçti. Çok fazla kesintisi var. %40 zaten mobil ödeme kesiyor. Yüksek bi oranda da kredi kartı kesiyor.

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Stripe'ın komisyonları düşük %2.9 + 30 cent işlem başına. Yani 10 lirada 1 lira gibi bir kesinti yapıyor.

Skrill'in ücretleri %1 görünüyor para kabul etmede fakat para kabul etmeden kastı ürün satın alınması mı bilmiyorum.

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Stripe daha iyi bir alternatif olabilir diye düşünüyorum. Ama Skrill'de güzel Minecraft premium hesabımı alırken Skrill'le almıştım 2011 falan o zamanlarda çok popüler değildi Skrill şimdide değil gerçi ama bence Stripe ve Skrill ikiside kullanılabilir.

PaymentWall'u da çok önermem özellikle küçük sunucular için çok sıkıntı. Çok fazla kesinti alıyorlar + satışlarınızdan topladığınız parayı Türkiye'de ki banka hesabınıza aktardığınızda gelmesi birkaç hafta sürüyor ve 70 lira kesinti alıyorlar. (tabi bankadan bankaya değişebilir ben finansbank a çekmiştim onda böyleydi). Yani PaymentWall'la aldığım 700 liralık kazançtan (sadece mobil ve kredi kartıyla satış yapılmıştı) 400 lira falan elime geçti. Çok fazla kesintisi var. %40 zaten mobil ödeme kesiyor. Yüksek bi oranda da kredi kartı kesiyor.
Doğrudur, bende illallah etmiştim paymentwalldan. 2checkout, stripe veya skrill kullanmamız lazım.

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Gerçi Stripe şu anda Türkiye'de tam aktif değil ama Beta başvuruları alıyorlar. Beta için başvurup davetiye gelirse kullanabilirsiniz. Skrill'le uğraşmaktansa Stripe'ı beklemenizi tavsiye ederim çünkü çok daha kaliteli. Ve Skrill bence çok güvenilir değil.

BySnowman

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım biraz bakınınca; Skrill çok geniş bir kullanım alanına sahip değil :( Kazandığınız parayı sadece Skrill kullanıcıları arasında ya da Skrill kullanan 3-5 kurumda harcayabiliyorsunuz. (Steam TR Skrill kabul etmiyor olabilir. Steam India kabul ediyor.) Nitrado ve Batıhost'da kısa zamanda ekler Skrill yöntemini (eğer yoksa)

Ben kazandığım parayı Steam'de harcarım. Başka yerlerde kullanmak isteyen arkadaşlar sorun yaşayabilir.
Sanırım Batihost Skrill eklemeyecek. Nitrado'yu bilmiyorum.