Minecraft'a İlk Başlandığınzdaki Acemilikleriniz?

Tario76

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Elimle demiri kazmaya çalışıyordum.

popofluoglu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Minecraft pocket edition ilk minecraft oynayışmda domuzları uzaktan insan sanmıştım gece olunca gelen zombileri de insan sanıp yanlarına koşmuştum

Bekotik

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben MineCraft'a ilk başladığımda neredeyse hiçbir şey bilmiyordum. Bir kaç video izlemiştim, bir de arkadaşların konuşmalarından böyle bir oyundan haberim olmuştu. ''Oyuna başlayınca ağaç kes direk ev yap. Geceleri yaratık çıkıyor. Dışarıda kalırsan ölürsün.'' demişti bir arkadaşım. Ama o aralar crafting'ten haberim olmadığı için kalas yapmadan direk odunları diziyordum :). Moblar eve girmesin diye tüm evi kapatıyordum, tamamen karanlık oluyordu. Her 2 dakikada bir çatıya delik açıp sabah olmuş mu diye bakıyordum. Daha sonra crafting yapmayı öğrendim arkadaşlarımdan. 1-2 site verdiler, ''Al buralarda bütün itemlerin yapımı var. Buradan yaparsın aklında tutamazsan.'' dediler. Neyse yavaş yavaş öğrenmeye başladım crafting'leri. Kapı, merdiven, cam gibi şeyler yapıp evi güzelleştirmeye çalıştım. Ama hala korkuyordum. Kapının önünü toprakla kapatıyordum geceleri. Sonra bütün gece evin altını kazıp elmas arıyordum :). Tabi o zamanlar elmasın derinde olduğunu bilmiyordum. Bu arada çubuk vs. üretmiştim. Ben bu çubuğu mobları öldürmek için silah olarak kullanacağız sanıyordum. Kılıcı daha keşfetmemiştim :). Sopayla (Ya da çubuk, gerçi ben hala sopa diyorum :).) iskeletlerin arasına daldım. O gün öğrendim ki ok ve yayı olan iskelete sopayla dalınca seni öbür tarafa yolcu ediyor (O zamanlar daha acemi olduğumdan savaş taktiği bilmiyordum, bodoslama, akıncı tarzında dalıyordum. Şimdi kolay tabi,oldukça tecrübem var artık.). Sonra kılıç yapmayı öğrenince bir daha denedim önceden yaptığımı, bu sefer örümcekler üstünde ama. Tabi bu arada yatak da yapmadığım için rastgele bir yerde doğmuştum. Benim kulübe, crafting table, chest vs. hepsini kaybettim. Koordinatlara bakmayı bilmiyordum o zamanlar. Sonra öle öle öğrendim oyunu. Çok şükür EnderDragon'u da indirdim. Oyunu bitirdim.

İyi oyunlar...!!!

fırat212

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ben creative de başladım piremit buldum zaa mavi yünü kırıp eve koyıyım dedim rengi nasılsa güzel geldi aşağı sandıklara bakrım açmadım patladı :)
servere kayıt olunmuyo diye ekranı kırcaktım register yazmadığım içinmiş

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben ilk basladigimda hic crafting filan bilmiyodum ev de yapmiyodum maden de , gece gunduz demeden köy bulcam diye salak salak dolaniyodum :D

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
tek can ve yumrukla endermana saldırdım

Keza

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Crafting Table Yapmayı Bilmezdim :SDF:DSA:ADS.das.

Mert_Turhan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1-Creeperi tek atılıyo sanmıştım
2-Taş tarzı itemleri elle kırınca envanterimize geliyo sandım

TheCombatPro

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
nodu su normal minecraft zannetmiştim r ye basınca uçmayı bug sanıyordum

x-şafak-x

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
icat yapmasını bilmiyordum
demiri elimle kırmaya çalışıyordum
yaratıklara yumruğumla dalıp öldürmeye çalışıyordum

djarda06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ilk oynayista odunu keserken elim kanar diye korkuyodum.hayvanlari kesmeye kiyamiyodum

DarkesTime

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Huyumdur bir oyuna başlarken asla wikisine ya da rehberlere bakmam. Kendim öğrenmek isterim ve öğrenirim.
Ama neydi o minecraft ya ? Hiçbir şekilde alet yapmadan 3 katlı kocaman bir ev pardon kutu yapmıştım :sırıtmak:.
Hiçbir şekilde anlamamıştım crafting table ın ne olduğunu. Ben ki deli gibi korku oyunu oynayıp "bu ne la ?" demiş insanım minecraftın pixel canavarlarından korkmuştum. Bir de oynadığım ilk gün yağmur yağmıştı. Hiçbir şekilde dışarı çıkmamıştım. Bir hafta boyunca aletsiz bir biçimce yaşamıştım. Sonradan yanlışlıkla pickaxe yapmıştım. Eh sallayınca da gerisi gelmişti...

Seninle benim kaderimiz aynı :D

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
İlk gece bir türlü ev yapamazdım dirt kazıp onları kullanırdım :p