Minecraft Türkçemizin Katledilmesi Hk.

Cazza144

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Son düzenleme:

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herşeyi anladım da pro4'e ne demeyi planlıyorsun türkçede ?
Ya Ben minecraftı türkçe değilde ingilizce seviyorsam ? çok oynadım türkçe canımı sıktı ingilizceye gittim
Ve milletin nasıl oynayacağına karışamazsın bunu söyleyeyim.
Medivaldir yok nedir planet minecraftta yayınlanmak zorunda değil. Eğer ingilizceye karşıysan o zaman okulda ingilizce dersinden 4 alıyorsundur :D[DOUBLEPOST=1414960202,1414960146][/DOUBLEPOST]
Böyle terimler kullanmıyorum, İngilizcem süper. Problem?
+1 bende :D

Yurekreo_

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O koal, ayron, deymınd, emrıld diyaloglarını hiç görmedim nedense. Eğer gerçekten öyle yazan kişiler varsa 8-9 yaşında ki bebelerdir. Benim gördüklerim; dia, pro4-5, ench... Ki benim gördüğüm kısaltmaları yabancı oyuncular dahi yapıyor, Türk oyunculara özgü bir şey değil. 1 yıldır Hypixel sunucusundayım, birinin Chat'te tamamen Blitz Hunger Games, Hunger Games yada Survival Games yazdığını görmedim, herkes sg, hg yada bsg diyor. Senin yukarıda dediğin kısaltmalarda bir şey diyemem ama dia, pro4-5, ench, hg... gibi sözcük kullananlar istediği gibi kullanır. Yapılara Medieval Tower gibi isimler vermeye gelince, herkes yapısına istediği gibi hitap eder, o Medieval Tower der, sen Ortaçağ Kulesi dersin, o da senin zevkindir. Bu tıpkı inşa ettiğiniz yapılara 'Build' demeyin 'Yapı' deyin der gibi oluyor.
Birde, bir noktalama işareti kullandıktan sonra kullanacağın sözcük bir boşluk bırakarak yazılır.
Örnek;
Yanlışı:
...Madem öyle,menüye gelip dili Türkçe yapmak çok mu zor ya?Çok çok çok afedersiniz...
Doğrusu: ...Madem öyle, menüye gelip dili Türkçe yapmak çok mu zor ya? Çok çok çok afedersiniz...
O değilde bu mesaja iyi güldüm. Altını çizdiğim yere dikkat edin anlarsınız. O kelimeleri zaten yabancı oyuncuların kullandığını görmen normaldir çünkü adamlar türk değiller tabi kendi dillerince bu kelimeleri kullanacaklar şaka mısın kardeşim :D . Ve konuya gelirsek şahsen herkes dilince kolayına geleni söylüyolar buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur.

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
O değilde bu mesaja iyi güldüm. Altını çizdiğim yere dikkat edin anlarsınız. O kelimeleri zaten yabancı oyuncuların kullandığını görmen normaldir çünkü adamlar türk değiller tabi kendi dillerince bu kelimeleri kullanacaklar şaka mısın kardeşim :D . Ve konuya gelirsek şahsen herkes dilince kolayına geleni söylüyolar buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur.
ben nededim ?

Yurekreo_

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkesin görüşü kendine aittir senin görüşün ile benim görüşüm bir değil senin söylemen ile benim söylemem bir değil. Senin kafan ile benim kafam bir değil. Herkesin eleştirmesi farklıdır bu görüşlerede saygı göstermek herkese düşer sana bu saygıyı öğretmedilerse git saygı öğren.

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herkesin görüşü kendine aittir senin görüşün ile benim görüşüm bir değil senin söylemen ile benim söylemem bir değil. Senin kafan ile benim kafam bir değil. Herkesin eleştirmesi farklıdır bu görüşlerede saygı göstermek herkese düşer sana bu saygıyı öğretmedilerse git saygı öğren.
işime karışmasan ? senin gibi insanlar kavgaya dönüştürüyo konuyu :D

Yurekreo_

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
işime karışmasan ? senin gibi insanlar kavgaya dönüştürüyo konuyu :D
En sinir olduğum tiplerdensin. İşinize gelmeyince hemen dönenler seninle milletin kavga etmesi normal.
1. Her mesaja maydanoz olup direk atliyosun.
2. Yazdıklarını düşünmeden gonderiyosun(sana bu beyni biraz düşün diye vermişler).
3. Millete hitap edişin yanlış.
4. Senin yaptığın is değil işsizlik.
5. Bahaneyi millette arama basta olanı sensin çünkü.
Daha devam ederdim ama senin gibi biri için telden bu kadar uğraşmaya değmez.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
En sinir olduğum tiplerdensin. İşinize gelmeyince hemen dönenler seninle milletin kavga etmesi normal.
1. Her mesaja maydanoz olup direk atliyosun.
2. Yazdıklarını düşünmeden gonderiyosun(sana bu beyni biraz düşün diye vermişler).
3. Millete hitap edişin yanlış.
4. Senin yaptığın is değil işsizlik.
5. Bahaneyi millette arama basta olanı sensin çünkü.
Daha devam ederdim ama senin gibi biri için telden bu kadar uğraşmaya değmez.

Öf beyaa sizde resmen küfretmişin. Asıl seninki işsizlik. Her mesaja cevap vermicem diye bir şey yok. Hitap edişim doğru olmak zorunda değil, Forumda bir kural yok böyle, Asıl sen düşünmüyorsun. İnsan yok mu la bu forumda :D Sizde bir şey derim herkes benle kavga başlatır sizin benle derdiniz ne lan!

Yurekreo_

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öf beyaa sizde resmen küfretmişin. Asıl seninki işsizlik. Her mesaja cevap vermicem diye bir şey yok. Hitap edişim doğru olmak zorunda değil, Forumda bir kural yok böyle, Asıl sen düşünmüyorsun. İnsan yok mu la bu forumda :D Sizde bir şey derim herkes benle kavga başlatır sizin benle derdiniz ne lan!
Seninle uğraşacak vaktim yok. Yaptıklarını yaşına veriyorum.

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Gül, gül, gülmek iyidir. Ancak pro4-5 gibi kelimelerin kullanımını Türklerin diğer yabancı oyunculardan görmediğine her türlü bahse girerim. Şöyle düşün; Türkiye'de MC oyuncularının yarısından fazlası hatta çok çok daha fazlası c.r.a.c.k. Bu c.r.a.c.k'lerin sahibide zaten 8-13 yaş aralığında ki kişiler ki, bu yaş aralığının çoğu şahsı pro4-5, ench şeklinde kelimeler kullanıyor. Üstelik c.r.a.c.k oynuyorsan %95 ihtimalle yabancı oyuncularla bir araya gelemezsin ve bu tür kelimeleri onlardan göremezsin. Oyunu haliyle de çoğunluk ingilizce oynayınca ortaya Protection 4 yerine pro4 gibi kısaltmalar ortaya çıkıyor. Sen hiçbir Türk'ün aynı Diamond'a dia der gibi Elmas'a elm dediğini gördün mü?

Yurekreo_

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gül, gül, gülmek iyidir. Ancak pro4-5 gibi kelimelerin kullanımını Türklerin diğer yabancı oyunculardan görmediğine her türlü bahse girerim. Şöyle düşün; Türkiye'de MC oyuncularının yarısından fazlası hatta çok çok daha fazlası c.r.a.c.k. Bu c.r.a.c.k'lerin sahibide zaten 8-13 yaş aralığında ki kişiler ki, bu yaş aralığının çoğu şahsı pro4-5, ench şeklinde kelimeler kullanıyor. Üstelik c.r.a.c.k oynuyorsan %95 ihtimalle yabancı oyuncularla bir araya gelemezsin ve bu tür kelimeleri onlardan göremezsin. Oyunu haliyle de çoğunluk ingilizce oynayınca ortaya Protection 4 yerine pro4 gibi kısaltmalar ortaya çıkıyor. Sen hiçbir Türk'ün aynı Diamond'a dia der gibi Elmas'a elm dediğini gördün mü?
Hiç uzun uzun cevap yazmama gerek yok en kısa örnekten sana bir örnek vereyim oyuncular diamond yerine niye dia demiyolar diyosun. Diyen diyor çünkü Dia diye kendileri kısaltma kullanmayı tercih edenler var protection'a pro diye kısaltmalar ekleyebilirler. Sizde kendi dilinizde zaten illaki bazı şeyleri kısaltmıyor musunuz ? niye bazı isimlerde mesela Ali Mehmet Güneş değilde gidipte Ali M. Güneş yazıyolar ? Bazı şeyler kısaltma kullanımı rahattır ve insanlar kendini rahat edeceği şekilde kısaltma kullanırlar bunu unutma.