Minecraft Türkçemizin Katledilmesi Hk.

Rapido_Hombre

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Son 1-2 yıldan beri oyuna türkçe geldiğine rağmel elmasa deymınd yada dia,zümrüte emrıld buldum,ya da demire aaa bak ayron,topla ama koalın var mı acaba? gibi diyaloglar var.Benim hatta en en çok sinir olduğum şey.Böyle diyenlerin ağzına çakasım geliyor.Niye böyle diyorsun ki,yanında İngiliz,Amerikan mı var?İşsizliğin lüzumu yok.Yok pro4 dia set,yok şunu enchle gibi diyaloglar...Acaba yolda elmas bulursanız ne diyeceksiniz hiç düşünemiyorum bile.Madem öyle,menüye gelip dili Türkçe yapmak çok mu zor ya?Çok çok çok afedersiniz ama İngilizce sınavına gelirseniz ağzınızla g....ünüz bir oluyor!(Lütfen alınmayın sevinirim:))

Bir de yapıtlara ingilizce isimler bulmayın lütfen,buna pek kızmıyorum ama.Tamam,yabancı sitelere koyarsın da örn Medieval Tower yaptım gibi diyaloglar da biraz tuhaf,sinirime kaçıyor.Tamam,koyun ama PlanetMinecraft,MinecraftForum gibi yerlere koymayacaksaınz koymayın.Yanınızda İngiliz,Amerikan yok!Boşuna işsizlik,asosyallik yapıyorsunuz.

Sizden Minecraft oynarken;Tamam,hile yaptınız anladım.Xray kullanıp kaçak madencilik yaptınız,tamam lan bunuda anladım.Ama eşyalara ingilizce isim takmak...bu nedir lan?Sizden tek bir ricam var,lütfen bunu yapmayın.Hem de Türkçeyi katlediyorsunuz.Lütfen bunu yapmayın,sevinirim.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
ben türkçelerini kullanıyorum daha çok ama sadece Demir'e ayran derim. :p

I

Iskekorowakurwa

Ziyaretçi
Böyle terimler kullanmıyorum, İngilizcem süper. Problem?

98IamLegend98

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sana sadece
Medieval Tower yaptım gibi diyaloglar da biraz tuhaf
kısmına katılıyorum. birkaçç neddeni var ama bir tanesi oyunu ingilizce oynamasaydım şuanda ingilizcenin %30 unu ddeğil %15 ini biliyordum.

Son düzenleme:

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
O bahsettiğin resmen diller arası tecavüz olmuş ama yabancılardan gelen kısaltmalar espiriler filan sürekli takılır aklıma yapmazsam olmuyor yani :(

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
Yapılara çok kızmışsın da diğerlerinde haklısın. Yani oldu Pikachu ya Ceyran atan fare diyelim?

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
O koal, ayron, deymınd, emrıld diyaloglarını hiç görmedim nedense. Eğer gerçekten öyle yazan kişiler varsa 8-9 yaşında ki bebelerdir. Benim gördüklerim; dia, pro4-5, ench... Ki benim gördüğüm kısaltmaları yabancı oyuncular dahi yapıyor, Türk oyunculara özgü bir şey değil. 1 yıldır Hypixel sunucusundayım, birinin Chat'te tamamen Blitz Hunger Games, Hunger Games yada Survival Games yazdığını görmedim, herkes sg, hg yada bsg diyor. Senin yukarıda dediğin kısaltmalarda bir şey diyemem ama dia, pro4-5, ench, hg... gibi sözcük kullananlar istediği gibi kullanır. Yapılara Medieval Tower gibi isimler vermeye gelince, herkes yapısına istediği gibi hitap eder, o Medieval Tower der, sen Ortaçağ Kulesi dersin, o da senin zevkindir. Bu tıpkı inşa ettiğiniz yapılara 'Build' demeyin 'Yapı' deyin der gibi oluyor.
Birde, bir noktalama işareti kullandıktan sonra kullanacağın sözcük bir boşluk bırakarak yazılır.
Örnek;
Yanlışı:
...Madem öyle,menüye gelip dili Türkçe yapmak çok mu zor ya?Çok çok çok afedersiniz...
Doğrusu: ...Madem öyle, menüye gelip dili Türkçe yapmak çok mu zor ya? Çok çok çok afedersiniz...

CyberFree

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi modlu oynarken türkçe yaparsan çok saçma oluyor. Bende türkçe olmasını isterim ama tüm modlar türkçe değil. Ondan alışıyor insan. Sen 3 ay boyunca modlu oynasan sende macerator filan dersin. Tabi pro4 filan yönünden haklısın.