Minecraft Gizleri II.

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Günlük VII. Baş Belaları
Üç zombilerden biri, "Altın Zırhlı", diğerinin elinde "Kürek", Öbürü ise "Deri Zırh" giymişti. Yalnız tek bir sorun vardı, o ise deri ceketli zombinin büyüye sahip olmasıydı. O sırada diğerleri benim Enderman'e saldırmıştı bile... Bende zombilere yakından bakmak istemiştim ki, hepsi birden bana daldı. Pek şaşırmış değildim, çünkü elimde büyülü elmas kılıç vardı. Hepsine birden saldırdım ancak öbür bir cins zombi daha geldi.
O zombi ise "Demir Zırh" ve "Elmas Kılıç" elindeydi. İşte buna şaşırdım. diğerleri halen Enderman ile savaşırken ben 3'ünün işini bitirmiştim. Son olarak demir zırhlı olanı kalmıştı. Onu da yenmesi biraz zor olacaktı. Savaşa başlamıştık ki, salaklar hepsi birden deli gibi "GLOGLOGLO" Diye zombiye saldırdılar. Malesef gene ben bir şey elde edemedim, ancak onlar Elmas kılıç aldı!!! Sinirliydim,ancak bir sonraki zombiler için hazırlık yapıyorum...

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Günlük VIII. Ticaret alışkanlığı.

Sabah olmuştu. Diğerleri hala fosu fosur uyuyordu. Bende ısınmamı yapmak için arkamdaki ormana doğru ineklerden 1 kova süt aldım. İçtikten sonra yarım saat köye doğru yol aldım, gezmek istemiştim. Biraz buğday almam gerekirdi. Çünkü artık tarıma başlamalıydım. Buğdaylardan birini tam alacaktım, köylülerden biri hemen ok fırlattı. Sanki hırsızlık yapıyorum zannetti. Ancak sonra bana doğru gelip bana 20 buğday karşılığı 5 zümrüt teklif etti. Bu ağır bir karşılıktı. Köyümün ofisinde sadece 10 tane vardı, ancak 5'ini köylüye verseydim, köyün bazı masraflarını ödeyemezdim.

Durumumu açıkladığım halde inatçı çıktı köylü. Şimdiye kadar bizim acemi takımı uyanmış sandığımı karıştırıyordur... Derken! Hemen eve doğru sandığımı karıştırmaya başlamıştım. Orada biraz zümrüt olabilir diye düşündüm. Düşündüğüm doğru çıktı, aslında ben zengin biri olduğumu unutmuşum. Zümrüt bloğunu kırdım ve içindeki 9 zümrütten 5'ini alıp köye doğru fırladım. Köylü işte bu durumdan hoşlanmıştı. 20 Buğdayı kapıp evime doğru boş kalan tarlamı full doldurdum. Hatta gözlerime inanamamıştım. Birkaç köylü benimle ticaret yapmaya bile geliyordu. Bu iş benimde hoşuma gitmişti artık. O sırada bizimkiler uyandı ve deli gibi gene ava çıktılar. Malesef gene benim boyalarımı alıp kamufleye girmişlerdi bile. İnşallah önceden bulduğum haritayı bulmazlar...

Günlük VIIII. Asıl Giz. [Özel Bölüm]

Yakında Gelecektir... Hamdi beyin teklifi: 5 beğeni, karşılığı: Bu bölüm :D

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sadece 1 beğeni kaldı, onu da affedeyim. şu an Özel bölümün I, ve II. kısımı yazılı.

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Günlük VIIII. Asıl Giz. [ Özel Bölüm I. Kısım ]

O harita meselesi, The End'e girmeden bir kaç ay önce bulmuştum. Bu harita, hazine kaynaklarını, spawnları, ormanları, ve köyleri gösteriyor. Bunlardan birisi olan Diamond arayışına çıkmıştım. Sonu çok korkunç bitti. Sizlere hiç anlatamazdım. O hazinenin bir değeri ise The End'in tuzaklarını ve kendisini göstermesiydi. Enderman'lar kadar ışınlanma özelliği göstermese de yine de The End için değerdi.

[Şimdiki Zaman] Ertesi gün Kral skinli olanı, sandıklarıma ve tarlaya bakıyordu. bir şey bulmuştu, toprak altında buruşmuş bir kağıt. Önce bana gösterdi, sonra silik yazılar çıktı içinden. İçinde "Forg...e ..e, It's n...t Your... Mis..ke" yazısı vardı. İyice okuduğumda şöyle yazıyordu: " Beni affet, bu senin hatan değildi". Anlam veremedim, neyi affedecekti? Hata neydi? Anlam veremiyordum...

Günlük X. Yosunlu Tünellerin Arasında [ Özel Bölüm II. Kısım ]

Artık bizimkilere iyice ısınmıştım. Sanki artık acemi gibi gözükmüyorlardı. Akşam olmuş artık dalmaya başlıyorlardı. Fırsat bilip Köyümdeki, ofise doğru gittim. Hatırladığıma göre The End'den önceki zamandai haritaya baktığımda Enderdragon'u öldürdükten sonra dümdüz bir yerde köy vardı. Orada çok geniş bir tünel vardı. Gittim, Kazma, Kürek.. Ne varsa aldım yola koyuldum. Harita'da çıkanlar doğru çıktı. Tünel gözükmüştü.

Birkaç gezinti yaptım. Devamı Bedrock derinliği kadar yarıklarla ve lavlarla doluydu. Lavların yanında sular vardı. Çıkan sular, benim çıkış yolumdu. Atlamadım, ancak kestirme yol olarak aşağıya bir tünel vardı. Oradan gittim. Yarığı sanki önceden görmüş gibiydim,çünkü her yer zümrüt doluydu, ve hiç diamond yoktu. Daha fazla kaybolmadan Mağaradan çıktım ve eve doğru giderken Birde ne unutayım... Haritayı evde unutmuşum!

"Günlük XI. Son Sözler [Özel Bölüm Sonu]" adlı bölüm yarın gelecektir. Not: Bu hikayenin sonu değildir.

Faredevriii

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hikayeni baştan sona okudum çok güzel değil............... Manyakkk güzellll

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Günlük XI. Son Sözler [Özel Bölüm Sonu].

Haritayı evde unuttuğumu anlayıp çıkmak istedim, ancak akşam olmuştu. Köyü kurtarmalıydım. Zombiler pek çıkmaz hevesiyle koşmaya başlayacaktım, çok yorulduğumu farketmişim. Eğer yürürsem, haritayı bulabilirlerdi. Eve geldiğimde kimse yoktu, harita da öyle. Dışarı çıktığımda, takım halinde toplanmış harita elinde bana bakıyorlardı. Zannediyorum,sırrı anlatma zamanı gelmişti.

Herkes bana acı bir yüz ile bakıyordu. Daha fazla tutamadan anlatmak zorunda kaldım. İşte cevabım...

[3 ay önce] Tropikal adalarda geziyordum, inek ve domuz keserek elimde demir kılıç ile hayatımı südürüyordum. Bir mağara çıktı. Ancak mağara değil, 2 katlı kuleydi. Merak edip içeri girdim. İçerde bir sürü tuzak vardı. Zor olmasına rağmen 2 katı'da geçmiştim. İleride büyü masası, ve büyü kitabının ortasında büyülü bir parşomen türü harita vardı. Okudum, önce bir güç kaynağı zannettim. Ancak sonra içine bakınca harita olduğu anlaşıldı. Haritaya, kulede uzunca baktım. Derin bir mağarayı gösteriyordu ilk önce. Haritayı ve pusulayı takip ederek yol aldım ki, orada yüzlercei hatta binlerce "diamond, zümrüt, altın ve demir" kaynakları vardı. İnanamadan demir kazmamı alıp işe koyuldum. Toplam 64'e yakın kaynak sayısı vardı şu an bende. Bir sarsılma oldu. Birde gök gürültüsü. Ardından yağmur ve creeper sesleri geldi. Ne olduğunu anlayamamıştım. Kaçacaktım, ancak tahminim doğru çıkmıştı. Arkamda creeper vardı. Hızlı davranıp öldürmeyi başardım. Ancak ne olduysa arkamdan daha çok creeper ve şarjlı creeper çıkıyordu.

Yağmur şarıl şarıl akıyordu, gök gürültüsü şiddetliydi. Olabildiğince kaçmaya çalıştım, haritaya bakarken haritanın olmadığını farkettim. baktım ki bir ağacın üstünde havada Endeman ışıkları saçıyordu. Ne olduğunu umuramayıp eve doğru gittim. Başka şansım olmadığından, gizli mağarama doğru kaçıp The End'e doğru yol aldım. Bir daha o mağaraya hiç gitmemiştim. Ancak bir şey vardı ki orada,bir adam daha vardı, tanıyamamıştım. Steve miydi? bir türlü görememiştim. Korkuyordum. Korkuyla kaçıyordum...
[Şimdiki Zaman] Takım olduğunca büyük bir şoka uğramıştı. Sabah oluyor ve yağmur yağıyordu. Belli etmeden küçük bir ağlama ile eve doğru yavaş adımlarla yürüyordum. Oradakiler neden bu kadar sakin biri olduğumu o zaman anlamıştı. Olaydan sonra sessiz bir ortam oluştu. Onlar nedenini düşünürken, yağmur ve gök gürültüleri altında sessiz ve akıcı suların altında duruyorlardı...

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet, özel bölüm bittiğine göre, diğer günlüklere devam edebilirim.

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Getirebilirim, ancak 25. den daha fazla olabilir + romen rakamlarında pek gelişmiş değilm :D