Minecraft Gizleri II.

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Not: Hikayelerimin yarısı, açtığım eski serverlarından bir anıdır. Ve bu hikaye yaratıcı modunda yapılmıştır.

Günlük I. Dümdüz Başlangıç.

Bütün yaşananlardan sonra (lanetli mağaralar,zümrüt, ender çarpışması...) yeni bir başlangıç yaptım. Etrafım bu defa çok değişikti, çünkü her taraf dümdüzdü. Portaldan çıktığımda, yanımda bir sandık vardı. Sandığın içinde Enderdragon'u yendiğimden dolayı, 1, 64'lük elmas çıktı. Tabii buna ben pek şaşırmadım. Birde yanımda extra olarak The End'den kalan eşyalarım vardı. Ne yazık ki End'e sadece savaş malzemelerimi almıştım. Portaldan çıkıp, etrafıma bakmaya gitmiştim ki, sarsılma oldu. Bu sarsılma, portalın kapanması idi. Çünkü dümdüz terrarinlerde pek Portal türleri bulunmazdı.

Elime biraz kemik tozu almıştım. Onunla biraz çimen eklemişken önüme, çeşit çeşit hayvanlar beliriverdi. Bununla beraber ağaçlar dikmiştim. Elime aldığım gerekli bloklarla kendime ev, ve yaklaşık [6X4] boyutu'nda tarım alanı yaptım. Evin yarısına gelir gelmez, ileride eve benzer bir yapıt gördüm. Bu da neydi acaba? Araştırdım, ve sonuç....

Günlük II. NPC Hayatı.

Sonuç... Bir köy çıkmıştı. Nerdeyse kasaba çapında nüfus ve antik yapılar vardı. Gezecekken gün batımı başladı. Ne yapacağımı bilemezken, etrafta hiç düşman olmadığını farkettim. Endişe ile ormana geri dönüp, yarıda kalan evimi tamamladım. Etrafta pek bir şey yoktu, ancak köpek belirdiğini farkedince, ( amacımın ne olduğunu tahmin edene helal) hemen elime kemik tutuşturup köpeğe verdim. Tabii artık o benim evcil hayvanım oldu.

Köye gelirsek, akşam olmadan önce baya bir gezmiştim. Demirci benim çok hoşuma gitmişti, Çünkü başta 5'ten fazla demir blok bulmuştum. Gece olduğunda evimi tamamen tamalamıştım. Köpekte beni habire takip ediyordu. Köyü ziyaret ettiğimde, geniş bir evin içinde kalabalık olduğunu gördüm. Merak etmiştim ki, kapıyı açtığımda bir de ne görsem...

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Devamı ve hoşunuza giderse beğenebilirsiniz.

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olm ben öle video falan çekemiyom cinema 4D olsa herhalde yapardım :D

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Günlük III. Büyük Köy, Büyük Ordu.

Kapıyı açtığım andan itibaren köylülerin arasında sıkışıp kaldım. Hepsi endişe içinde bir yerde sığınmaya çalışıyorlardı. Onlara yardım edecekken, 3 tane zombi kapıya direndi. Nasıl oldu anlayamamıştım, az önce akşam olmuştu, ancak hiç zombi iskelet falan yoktu. "Sakin Olun" diyemeden çantadan enchament table çıkardım ve yanımda duran 2-3 elması elmas kılıca çevirdim. Kapıyı kırdıklarında ben çoktan saldırıya hazır bekliyordum. Hepsi bir köşeye saldırıyordu, köylüler ise panikten her tarafa kaçıştılar. Zombileri halletiğimde, köylülerin yarısı dışarıya çıkmıştı bile. Sabah olduğunda kapıları onardım, ve köyü ele aldım. Duvarlar kurmaya başlamıştım. Kapıları koyarken, bir sarsılma yaşandı.

Sarsılma evimin kuzeyinden geliyordu, koşa koşa köpek ile beraber evin arkasını taramaya çalıştık. Köpek sürekli havlayınca, ne yapacağımı bilemez oldum. En sonunda bir şey görmüştüm. Sanki ender ışıkları gibiydi. Acaba Portal açıldı mı, yoksa Portal yıkılıyor muydu?

Günlük IV. Yeni Yaşam Tarzı.

Portala iyice yaklaştığımda, acemi 3 tane adam görmüştüm. Birinin skini steve, diğerinin Kral, Diğerinin ise malesef "Herobrine" idi. Hiç şaşırmadım, çünkü hep böle skinli acemi salaklarla karşılaşırdım. Neyse, adamlar beni görmüşlerdi skinlerine daldığımda. Sonradan baktığımda hiç te acemi gözükmüyorlardı. Çünkü birinin elinde 1,64'lük ok ve yayı, diğerinin elinde Demir kılıç ve zırhı, diğerinin elinde ise End kaynakları vardı. Yanımda zırh olduğundan uzaktan onlara baktım.

Adamlar beni görünce önce selamladılar, sonra Steve skinli, benden tırstığı için ok attı. Direk harekete geçtim, yani savunmaya. Yeniden atmaya hazırlanıyordu ki, Kral skinli, onu durdurdu. Onun amacı, takımına girmekti. Benim amacım ise, onları takımıma almaktı. İkiside aynı şey, ancak en sonunda adamlar, bana katıldılar. Bir süre evimde kaldılar onlara birkaç tane fidan ve kemik tozu vermiştim. Ormanın huzuru git gide artıyordu. Onlar, şimdi Enderdragon'u yendiler diye, az mob çıkacak zannediyorlar. Ancak akşam olduğunda onların cevabını bekliyordum...

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
III. Günlükte Büyük ordu'nun anlamı, dışarıda türünden 10'dan fazla mob olduğu anlamındadır.

Silin

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Çoook güzel oluyor . Adamları takımına almayı nasıl becerdin :D

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hikayedeki gibi ok atanın benden tırsmasıyla takıma girdiler, ayrıca I. günlüğün üstündeki notu okumadın herhalde :D

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Devamı yakında gelecek... Yazmaktayım.

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Günlük V. Gece Telaşı.

Her zamanki gibi bende evde yeni kaynaklarımın ne işe yaradığını bulmaya çalışıyordum. Diğer acemiler ise, köylülerle şakalaşıyor, hayvan kaynağı arıyorlardı. Gün batımında salaklar, evlerini yapacağına söz vermişti. Malesef evleri yarım kalmış durumdaydı. Tam bitireceklerdi akşam oldu, ve terrarin deki Osmanlı ordusu kadar mobları görünce ne yapacağını şaşırdılar. Ormana kaçsalar, orada 5 iskelet, 3 zombi, 2 tane de creeper vardı. Çaresizce, moblarla beraber benim eve koştular. Bende Yaratıcı modunda olduğum için, tarlaya göz kulak oluyordum ki, bu salaklar eime creeper götürene kadar.

Creeper evime git gide yaklaşıyordu. Acemiler de, bir yandan kaçmaya çalışıyor, bir yandan elindekilerle uzaklaştırmaya çalışıyorlardı. En sonunda sinirlenip "Siz iyi misiniz?! Benim evime niye koşuyorsunuz!!" demesi çok geçti çünkü beni duyduklarında, çoktan eve varmışlardı. Zombiler ise neredeyse kapıyı kırmak üzereydi. Ancak şu an ise köyü korumam gerekirdi. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl korumam gerek?! Çare bulmaya çalışıyor, aklımı kaybediyordum...

Günlük VI. Zorlu savaş.

Acemiler yüzünden köyün tamamını kaybedecektim. Ancak sonradan duvar kurduğumu anlayıp bunlara yardım etmeye karar verdim. Hepsi şimdi de bana saldırıyordu. Geri geri gidiyor, sonra hemen dalış yapıyordum. Bu taktiğim sayesinde tüm mobları öldürdüm + Kaynak elde etmeyi başardım. Acemileri evden dışarı atmam gerekirdi, ancak köyün durumunu merak etmiş, koşa koşa köyün durumuna bakmıştım.

Çok az zombi vardı. O zombilerin yarısı etrafta dolanıyor, diğerleri ise kapıları kırıyordu. Son anda köylüleri kurtarmıştım. Sabah oluyordu. Son keyfimi çıkarmak için Enderman ile savaşmak istemiştim ki, gözüme 3 tane garip zombiler belirmişti...

Cobainnn

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hikaye başına beğeni için pek fena bir fikir değil doğrusu :)

Silin

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Beğenmedim ........................................... Bayıldım :laugh: Yazmaya devam :D