Dünya DÜZ Mü ? Tartışmaya açığım.

ByNovem

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bunun sebebi matematik veya fizik bilmediğim içindir.
Hmm anlıyorum da kardeş trollü biraz gerçekçi yap millet çakmasın.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaten düz dünyacılar dünyanın sonu olup olmadığını bilmiyor. Sonsuz dahi olabileceğini söylüyorlar.

Benim sunabileceğim 2 kanıt var.
16 yıldır dünyam yuvarlaktı. birkaç saattir ise düz. Sadce bu net bilgilere sahibim.

*Dünyayı kuzeye giderek dolaşmak sadece bir teoridir.
*Bali-ABD seferi yapan bir uçak, Alaska'ya acil iniş yapmış ve bu mantıksız. Bunun gibi uçak rota hataları.
*Ay tutulması sırasında, tam tutulmayı izleyen bölgelerin düz dünya haritası üzerinde tam bir çember çizerken, yuvarlak dünyada zigzag oluşturması.
*Eğimin dünya eğikliğinden değil perspektiften kaynaklanması.
*Gemilerin önce alt kısmının kaybolmasının perspektiften kaynaklanması.

İzlediğim videolarda başka kanıtlar var ancak aklımda bunlar kalmış.
Hocam En Basit Kanıtı Ay Tutulmasıdır. Dünyanın Güneş İle Ay Arasına Girmesi Sonucu Olur. Eğer Dünya Düz Olsaydı Böyle Bir Şey Olamazdı :D

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bütün konuyu okudum ve videolarını izledim. (Bazılarını ileri sararak.) Sadece bunlara bakarak bende dünyanın düz olduğunu düşünürüm ilk olarak dünya neden yuvarlaktır bunu araştır. Tam senin burada dediklerin ve kanıtlarını sundukların şeyler bu konu altında var(Dünyanın etrafı buzullarla çevrili, insan gözü, gemi, uçak, güney kutbu). Hepsini oku ve cevabını iyi dinle hala inanmıyor isen kafayı düz dünya ile bozmuşsun :)

Kaynak:
Onedio
Gemi ve ufuk çizgisi haricinde pek bir kanıt göstermemişler. Ve ben bunların perspektif ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Hatta kendi.
Kocaman denizdeki küçücük bir dalga bile, perspektif gereği gemi güvertesinden daha büyük gözükebilir ve gemiyi kapatabilir.

Gelgit olayının ise dalgaların su seviyesinin yükselip azaltması, deniz içindeki hareketler, rüzgar gibi sebeplerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zaten düz dünyacılar dünyanın sonu olup olmadığını bilmiyor. Sonsuz dahi olabileceğini söylüyorlar.

Benim sunabileceğim 2 kanıt var.
16 yıldır dünyam yuvarlaktı. birkaç saattir ise düz. Sadce bu net bilgilere sahibim.

*Dünyayı kuzeye giderek dolaşmak sadece bir teoridir.
*Bali-ABD seferi yapan bir uçak, Alaska'ya acil iniş yapmış ve bu mantıksız. Bunun gibi uçak rota hataları.
*Ay tutulması sırasında, tam tutulmayı izleyen bölgelerin düz dünya haritası üzerinde tam bir çember çizerken, yuvarlak dünyada zigzag oluşturması.
*Eğimin dünya eğikliğinden değil perspektiften kaynaklanması.
*Gemilerin önce alt kısmının kaybolmasının perspektiften kaynaklanması.

İzlediğim videolarda başka kanıtlar var ancak aklımda bunlar kalmış.
O halde matematik veya fizik bilen bir düz dünyacı (varsa tabi) çıksın ve matematik ve fiziğe dayalı olarak anlatsın neden dünyanın onlara göre düz olduğunu. Ayrıca dünya sonsuz ise bu durumda; dünyanın sonsuzluğunu gidip, görüp, belgeleyip kanıtlayabilirsin. "Dünyanın çekirdeğini görmeden nasıl bilebilirsin var olduğunu" diyebiliyorsan, "dünyanın sonunu veya sonsuz olduğunu görmedik ki" de diyebilmelisin.

MS Paint ile çizilmiş bir iki tane aptal görsel yerine, kökü milattan öncesine kadar uzanan bilimsel araştırmaları ciddiye almak en mantıklısıdır. Yanlış anlaşılmasın ben bu konularda çok bilgili birisi değilim fakat ortada dünyanın düz olduğunu bilimsel ve kesin olarak kanıtlayan bir şey göremiyorum.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hocam En Basit Kanıtı Ay Tutulmasıdır. Dünyanın Güneş İle Ay Arasına Girmesi Sonucu Olur. Eğer Dünya Düz Olsaydı Böyle Bir Şey Olamazdı :D
Akrep ve yelkovan gibi düşün. Bağımsız 2 obje, ancak arada sırada üst üste gelebiliyorlar.
Ayrıca ay tutulması haritası zigzaglı. Bunu açıklaybilir misin ?

ByNovem

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bakın arkadaşlar sizi acıdığımdan diyorum adamı feedlemeyin.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu dikkat çekmek galiba...
Neden sürekli youtube videolarını izleyerek dünyanın düz olduğunu kanıtlamaya çalışıyorsunuz?
Minecraft oynayan 3-5 kişi nasıl bir anda NASA çalışanıymış gibi konuşabiliyor?

Buda bizim çatıdan çekilen canlı bir yayın;
şop onlar şop