[1.7.2] Lorecraft 2 - The Legend of Talos (Yakında)

Sunucu açıldı diyelim;

• Gelirim, bal gibi de oynarım.

Kullanılan: 162 66.9%
  • Bilemedim, biraz daha bilgi ver, anlamadım.

Kullanılan: 34 14.0%
  • Açıkça söyleyeyim beğenmedim, gelmem.

Kullanılan: 46 19.0%

• Kullanılan toplam oy
    242

Aegron

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
WikiPedia Çok güvenilir bir bilgi kaynağı olmasına rağmen, Bazı konularda yetersiz kalıyor. Yetersiz kaldığı konulardan birisi'de Rol dünyası. Wikipedia'dan bakmak yerine, Türkiye'nin Çeşitli rol sitelerinden araştırabilirsin.

Ayrıca, MmoRpg'nin açılımı "Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu"' Mmo'nun açılımı ise "Devasa çok oyunculu" Demektir.

Ayrıca hatamı Düzeltmeliyim, Metin2 bir MmoRpg değil Mmog'dur. Sitesin'de Yazıyor.

Diğer bir husus ise, Her MmoRpg'de Rp yapılır. Senin bildiğin MmoRpg'ler MmoG'dur. Ya, Reklamlard'da Bilinmemesi üzerine MmoRpg diye yazılır, Ya'da İnsanlar birbirlerine bahsederken MmoRpg olarak bahseder.

Kısacası, Her MmoRpg'de Rp potansiyeli vardır.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
WikiPedia Çok güvenilir bir bilgi kaynağı olmasına rağmen, Bazı konularda yetersiz kalıyor. Yetersiz kaldığı konulardan birisi'de Rol dünyası. Wikipedia'dan bakmak yerine, Türkiye'nin Çeşitli rol sitelerinden araştırabilirsin.

Ayrıca, MmoRpg'nin açılımı "Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu"' Mmo'nun açılımı ise "Devasa çok oyunculu" Demektir.

Ayrıca hatamı Düzeltmeliyim, Metin2 bir MmoRpg değil Mmog'dur. Sitesin'de Yazıyor.

Diğer bir husus ise, Her MmoRpg'de Rp yapılır. Senin bildiğin MmoRpg'ler MmoG'dur. Ya, Reklamlard'da Bilinmemesi üzerine MmoRpg diye yazılır, Ya'da İnsanlar birbirlerine bahsederken MmoRpg olarak bahseder.

Kısacası, Her MmoRpg'de Rp potansiyeli vardır.
MmoG yenimi çıkmış yeni duydum :p

Aegron

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ve Ayrıca, MmoRpg adı altında açılıp, Az rp materyali içeren oyunlar'da vardır. Hatırlatmalıyım, Sadece konuşup, Minecraft Platform'u Üzerinde geçerli olan Rp Sistemleri, Diğer oyunlarda farklılık gösterebilir.

Bir oyun'da aldığımız Görevler'in Konuşmasına dikkat etmişsinizdir umarım, Bu Konuşmalar'da Rol'ün içine girebilir. [Çok Fazla çeşişkiye girdiğimin Farkındayım :)]
[DOUBLEPOST=1392058445,1392058374][/DOUBLEPOST]Mmo' olarak bilinir ama, Mmo'nun Sonuna "Game'in" G'sini koyarsak, Anlamlı bir cümle haline gelir.

superchargedcreeper

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ve Ayrıca, MmoRpg adı altında açılıp, Az rp materyali içeren oyunlar'da vardır. Hatırlatmalıyım, Sadece konuşup, Minecraft Platform'u Üzerinde geçerli olan Rp Sistemleri, Diğer oyunlarda farklılık gösterebilir.

Bir oyun'da aldığımız Görevler'in Konuşmasına dikkat etmişsinizdir umarım, Bu Konuşmalar'da Rol'ün içine girebilir. [Çok Fazla çeşişkiye girdiğimin Farkındayım :)]
[DOUBLEPOST=1392058445,1392058374][/DOUBLEPOST]Mmo' olarak bilinir ama, Mmo'nun Sonuna "Game'in" G'sini koyarsak, Anlamlı bir cümle haline gelir.
Lütfen bir dahakinde ''de'' ve ''i'' eklerini kesme işaretiyle ayırma. Türkçeyi katlettin (ben de konuyu katlettim) :D .

Aegron

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sen söyleyince fark ettim...

Gece yazdığım için dalgındım, Ondandır.

darkwolf123321

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
umut abiii ben ne zaman white list te olucam hala banımı kaldırmadın bu arada o mod zorunlu mu girmek için
isim darkwolf123321

BARIS95

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Tartışan arkadaşlarım size şöyle bir yorumda bulunayım;

Birincisi RP farklı bir şey RPG farklı bir şey. Öyle Online RP ve Single RP diye ayıramazsınız RPGyi. RP kültür ise RPG genel kültürdür. RP koskoca bir evrendir. RPG bu evrenin sadece kendi içinde ayrılan bir kısmıdır. İçinde RP içeren her ortamda rol yapılır arkadaşlar. Bu isterse LARP olsun isterse MMORPG olsun, ister RPG olsun. MMORPG de rol ya-pı-lır. Sen orada "naber kanka" derken dahi rol yapıyorsun. Çünkü elfsin ne bileyim paladinsin, magesin. Farklı bir dönemde-zihniyettesin. Ayrıca MMORPG dediğimiz şey MMORPVG ve Play by Mail Game olarak ayrılır. Ve RPG yi de sadece bilgisayar ve konsollarda sanmayın. Role Playing Games denilen şey belli bir kitlenin (1-sınırsız sayıda kişi) farklı karakterlere bürünüp bir hikaye üzerinden sanal (sadece elektronik değil) bir dünya yaratmalarıdır. Bu bilgisayar ve konsollarda var (Role Playing Video Games), kutu oyunları (masa üstü oyunlar - Dungeons & Dragons) olarak var, Second Life benzeri web sitelerinden oynananlar var. Ve daha benim bilmediğim ve sizin bilmediğiniz sınırsız varyasyonları var. MMORPVG de bu Knight Online, World of Warcraft ve Minecraft Role Play sunucuları işte.

İşin kısası biz bunları eşelesek terimler kafayı yedirtir bize. Ben o yüzden Lorecraft Role Play deyip geçtim. Ama çok isterseniz Many Man Online Role Playing Video Game - Minecraft Role Play Server da diyebilirsiniz.

Not: Bu arada mix demiştim baya önce, mix karışım demek. Ben orda GTASA ve Minecraft kültüründeki Mixingden bahsetmedim. Onu kastetsem Mixing yazardım değil mi? Ben gerçek anlamıyla karışım (burada ise türlerin karışımı) demek olan mix sözcüğünü kullandım. Yanlış anlaşılmasın.

Not2: Vikipedi'deki her bilgiye inanmayın. Orası konusunda uzman kişilerin konu yazdığı yer değildir. Orası herkesin konu yazabileceği bir yerdir. Yanlışlıklar olabilir.

@ShadowFax @Schaffer79

Son düzenleme:

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
RP Açılımı Role Playdır
RPG Açılımı Role Play Gamedir
MMOG Açılımı Massievly multiplayer online gamedir
MMORPG Açılmıı Massievly multiplayer online role play gamedir

RP Rol Yapmaktır, Minecraft gibi oyunlarda RP yapılabilir
RPG Sırf rol için tasarlanan oyunlardır
MMOG Binler hatta milyonlarca kişinin oynadığı rp yapılmayan oyundur
MMORPG Binle hatta milyonlarca kişinin oynadığı rp yapılan fakat istisnaları olan oyundur

Neredeyse her online oyunda rp yapılır fakat o oyunların amacı rol yapmak değildir fakat sırf rp olan oyunlara RPG denir RPG sırf sanal değildir dediğin gibi zaten bunu hepimiz biliyoruz fakat RP bir oyun değildir bir terimdir anlamıda rol yapmaktır bu yeterli. Bu arada RP Onlinede yapılabilir tek başına veya NPCler ile.

BARIS95

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Benim dediklerimle farklı bir tarafını göremedim. Tartışma bitti o zaman.

qwertyuı

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İsim : Muratcan
Ne olmak istiyorsun : İnsan

CcCMehmethanCcC

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
İçerik SearchTR tarafından kaldırıldı

Moderatör tarafından düzenlendi: