Uyku Bozukluğu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

BangTR

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar uyku bozukluğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben şahsen geç yattığım ve geç kalktığım için yazdan sonra uyku düzenimi anca toparlayabildim fakat hala sabahları erken uyanmakta zorluk çekebiliyorum. Uyku bozukluğu gerçekten çok kötü bir şey.
Sizinde böyle sıkıntılar çektiğiniz oluyor mu?

Gavatos

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Çook oluyor telefonda surf yapmaktan geç yatıyorum sabah kalkınca alarmı sürekli 5 dk geciktiriyordum anca kalkıyordum tek seferde kalkamam alıştıra alıştıra... Uyku düzenini yerine sokmak istiyorsan sabah erken kalkıp 10 gibi yatacaksın gün içinde uykun gelirse uyumuyacaksın uyursan eski uyku düzenine dönersin geç kalkarsın veya uyku problemi çekersin.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Uyku bozukluğu okul yüzünden de çok olur. Çünkü okula gitmeden önce kaç saat uyursan uyu, okulda 8 saat (bazı liseler ek derslerle 10 saate çıkabiliyormuş) ders görüp eve geldiğinizde kesin uykunuz geliyo ve yatınca saat 9'da kalktığınız için gece uyuyamıyosunuz vs. Bence uykuyu düzene sokmak yerine okulda uyumaya alışmak daha mantıklı :D

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
uyku düzenim benimde çok bozuluyor ama üstesinden geliyorum gündüz uyumamanı tavsiye ederim, uykucu birisi olduğum için gündüz uyusam gece tekrar uyuyabiliyorum eğer gece uyuyamıyosan salıver kendini uyuma yap bi kahve aç bilgisayarını sabaha kadar dur sonra gidersin okuluna okuldan geldikten sonrada uyu

Heraldic

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ne kadar düzenli olursan ol, rahat bir uyku çekecek kadar temiz misin? Ben şahsen işten gelince yatmıyorum 2-3 e kadar sonra yatınca sabah 7 de kalkıp işime gidiyorum. 3-4 saatlik uyku bana yetiyor, tabii bu kişiye göre değişir.

Ben kendime göre temizim (fiziki temizlik değil :D) ve çok rahat uyku çekiyorum, 2 saatte olsa 3 saatte olsa bana yetiyor ve hatta bazen artıyor. Uyumadan önce boş düşünceleri aklından silmen gerekir, uyumak için yatağına koşunca gerçekten aklının boş olması gerekiyor, zaten hiç bi' şey düşünmezsen hangi saatte olursan ol rahatça uyursun :D Gözler kapansın, AFK kal. Haydi iyi uykular!

• Beğen
Reactions: DIO

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Uyku bozukluğu okul yüzünden de çok olur. Çünkü okula gitmeden önce kaç saat uyursan uyu, okulda 8 saat (bazı liseler ek derslerle 10 saate çıkabiliyormuş) ders görüp eve geldiğinizde kesin uykunuz geliyo ve yatınca saat 9'da kalktığınız için gece uyuyamıyosunuz vs. Bence uykuyu düzene sokmak yerine okulda uyumaya alışmak daha mantıklı :D
Okul vaktinde Saat akşam 9.30'da yatıp, ertesi sabah saat 7'de kalkıp (Ki bu 9,5 saat ediyor.) Üstüne üstlük okulda en az 1, 1.30 saat uyuyan birisiyim :D

YigitReisRUFG

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ne diyorsun kardeşim saat sabah 9'da yattım bugün gece 7'de uyandım..

MrTurhan

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ohoo sabah 7 de uyuyup (sabahlayarak) sabah 10 da kalkıp uyku hissi olmamasıdır benim için. Rahat uyumak için aklında bişi olmaması lazım. Hani sevdiğin kızı falan düşünerek uyuyosan (uyuyomuyorsan) uyuyamazsın. Aklının boş olması lazım. Hani şey gibi düşün. Sen LoL atıyosun Annen sana diyor git ekmek al. Tabi sende gidemiyosun yada yarıda bırakıyorsun ve ceza yiyorsun xd

Lol atmak = Uyumaya çalışırken Düşünmek.
"git ekmek al" = Uyumaya çalışmak.
"tabi sende gidemiyosun"= uyuyamıyorsun.
"yarıda bırakıyorsun"= düşünme işlemini yarıda bırakıp sabahleyinde aynı şeyi düşünüp zinde olmamak.
"ceza yemek" = uykusuzluk.

Net bi şekilde açıkladım. Ayrıca sabah vakti kalktığında o gün neyin olacağıda uykuyu etkiliyor.

z0rinizm

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
kendisi özellikle tatil günlerinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. "nasıl olsa yarın okul yok, iş yok. sabahla ulan" deyip sabaha kadar oyun, anime, film gibi zaman öldüren şeylerle beyni gereğinden fazla yormaktır. ayrıca "oh be sonunda uykum geldi azcık uyuyayım" lafının söylendiğine pişman ettirir çünkü uyanış sonrası baş ve bel ağrısı, baş dönmesi, halsizlik ve güçsüzlük belirtileri gösterir. en kötü tarafı gözlerde yanma ve yaşama isteğinin eksi değerlere gerilemesidir.

DonsuzT

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Okuldaki uyku bence yeterlidir.

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Deneyimli biri olarak şunları söyleyim
Baş ağrısı, agresiflik, hızlı sinirlenme gibi birçok soruna yol açıyor.
şu an her gün 07/00 uyanıyorum ve aksamda erken uyuyorum her hangi bir ağrım yok.
Ekstradan pozitif oluyorum genelde can sıkıntısı gidiyor gibi :)
Çaktırmayın geceleri sesizlik bi başka güzel

• Beğen
Reactions: DIO

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bitki çayı der susarım

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emristy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yahu bana sorma bide. Yemın ederım okul geçmişimde kaç kere uyumadan gittim lanet bir şey yahu.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
kendisi özellikle tatil günlerinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. "nasıl olsa yarın okul yok, iş yok. sabahla ulan" deyip sabaha kadar oyun, anime, film gibi zaman öldüren şeylerle beyni gereğinden fazla yormaktır. ayrıca "oh be sonunda uykum geldi azcık uyuyayım" lafının söylendiğine pişman ettirir çünkü uyanış sonrası baş ve bel ağrısı, baş dönmesi, halsizlik ve güçsüzlük belirtileri gösterir. en kötü tarafı gözlerde yanma ve yaşama isteğinin eksi değerlere gerilemesidir.
Vay arkadaş bildiğin beni anlattın burada. İfşa mı oldum ne?

Uyumaya çalışmak benim için başlı başına bir dövüşten ibaret. İşimi bitirip yatağa yatarsam sabah saat 07:30'a kadar uykum gelmez. İlla ya çok uzun bilgisayarda duracağım ya da yatağa geçip uzun süre telefonda bir şeyler izleyeceğim. Ne zaman uykusuzluktan sersemleyip göz kapaklarım düşmeye başlarsa o zaman telefonumu hızlıca bırakıyorum ve bayılıyormuşum gibi pat diye uykuya dalıyorum. Hiç uyumasam bile gece saat 00:00'dan sonra bile uykum gelmiyor ve yine sabahlara kadar uyanık kalabiliyorum. İlla bir şeyle kendimi sersemletmem gerekiyor uykuya dalabilmek için.