Uyku Bozukluğu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
benim uyku bozuklugum ; saat kacta yaratsam yatiyim sabah 7-8 de uyanirim ._.

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Normalde aynı saatte uyuyup aynı saatte kalkmanın çok sağlıklı olduğu söyleniyor. Tabii uykum gelince uyurum istediğim zaman uyanırım modu çok güzel ve insanın en rahat yaptığı şey ama bununla birlikte türlü sorunlarda olabiliyor. Baş ağrısı, güne dinç başlayamamak ve öyle devam ettirememek. En iyisi üstte verdiğim bilir kişilerin söylediği tavsiyeye uymak ve bende yavas yavas kendimi alıstırmaya calısıyorum.

Şahsen ben sabahın ilk ışıklarındaki enerjiyi alamadımmı o havayı solumadımmı günümü pek dinamik geçiremiyorum. Bir 04:00 - 12:30 uyumak var birde 23:00 - 07:00 uyuyup güne pharmaton içmiş gibi baslamak var. (:

Son düzenleme:
En iyi cevaplar
0
Sanki default olarak geç yatmaya programlanmışım gibi hissediyorum kendimi. Böyle bi uykumu düzeltsem en fazla 3-4 güne tekrar bozuluyor yani düzgün uykumda 11 gibi yatıyorsam düzgün olmayan uykuda 4-5-6-7-8 o civarlar

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
102
Ruh hali
Çay, kahve gibi kafein içeren içecekler eskinden uykumu kaçırmazdı; belirli bir yaştan sonra uyku ihtiyacı eskisi kadar olmuyor dolayısıyla kafein 20'li yaşlardan sonra uyku kaçırabiliyor. Uyku bozuklukları kaygı bozukluklarının yolunu açıyor; belirli saatlerde uyku esnasında salgılanan hormonlar var, eğer o saatlerde uyanıksanız dengeniz bozulabilir. O yüzden çok macera aramaya gerek yok, saati gelince uyumak, saatinde uyanmak en iyisi. :durt: