Türkiyede Minecraft'ın Durumu

YKemal

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kardeş sesnin dediklerine tamammen katılıyorum.Hatırlıodumda ilk açılan serverlarda ne vip vardı ne bişi bi liderimiz vardı klana alana kadar yapmadığımız iş kalmazdı,***** yoktu xray yoktu herkes afedersiniz eşşek gibi madene inipte 2 elmas çıakrtma derdindeydi şimdi bir inişte elmas set bi lapise girişte p5 set viplere verilior /God hiçbir eğlence kalmıyor.Şu anda piyasa hiç klasik server kalmadı ben en çok buna üzülüyorum eğer senin istediğin gibi bi server gerçekten bulursan lütfen bana mesaj at.

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Türkiye'de Minecraft hiçbir zaman %100 gelişemez.Adamlar %90 Minigames %10 Faction serve kurar bizde tam tersi.Minigames'te hani lafın gelişi.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Türk oyuncular premium hesaba sahip olsa premium server kurardım ama malesef premium serverlar en fazla 5 kişi oluyor türkiyede. Ben premium hesabımı minecraft.net ten 70 tlye aldım. Eğer premiumu olan insan sayısı çoğalsa yabancı serverlardan farkımız olmaz bence. Survival sunucuların tutmama sebebi de bence çok acemice yapılması. Kaliteli pluginlerle eğlenceli modlarla yapılsa tutar bence survivalda. Ayrıca yaş ortalamasıda artar minecraftın
Peki niye türk serveri kuruyorsun ki Global bir server kurmak daha avantajlı.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2

UnioDex

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Uniondan önceki sunucunuz UltimateMC daha çok konuda bahsedilen tipte sunucu tipine yatkındı oyuncu kitlenizde sizi ordan tanıyor oylarda böyle bir sonuç almanız doğal .

Evet şu anki sunucumudada lapis var skype listemdeki 1000 e yakın insanda kolaya alışkın. Şimdi survival server açarsam sıfırdan bi başlangıç falan yapmam gerekecek sanırım. Gerçi forumdaki anti-lapis'lerin hepsi gelse gayet büyük bi sunucu olabilir.

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Evet şu anki sunucumudada lapis var skype listemdeki 1000 e yakın insanda kolaya alışkın. Şimdi survival server açarsam sıfırdan bi başlangıç falan yapmam gerekecek sanırım. Gerçi forumdaki anti-lapis'lerin hepsi gelse gayet büyük bi sunucu olabilir.

Maalesef .

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
İşte burada lapisçi mi anti lapisçi mi onun kararına varman lazım :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

System32

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar, lütfen bu olayları Minecraftın hali gibi tanıtmayalım. Türkiye de online oyunların neredeyse tümünde bu iş böyle.

Metin2'yi hatırlayanlar vardır değil mi? Aslında oyun güzeldi fakat Türkler ego tatmini için hile kullanmaya başladılar ve oyunun suyu çıktı. Şu anda Metin2'yi kime sorsanız berbat der büyük ihtimalle. Nedeni ne? Çünkü etrafta envai çeşit hile var ve Türkler oyunun suyunu çıkardılar.

Bir başka örnek League of Legends ten. Oyunda en küçük bir hata yaparsanız bir dövülmediğiniz kalıyor. Herkesin hata yapabileceğini yada o kişinin oyuna yeni başlamış olabilme ihtimaline bakmıyorlar bile!

Forumda bir yerde biri yazmıştı adını unuttum. "Türkler oyunu hırs için oynuyor." Ne iyi demiş! Online oyunlardan zevk alamıyoruz! Herkes "Hazırı varken niye uğraşayım" modunda!

Hileler, plugin paketleri, Türkiyedeki minecraft sunucularının %99'unun birbirinin aynısı olması...

İmla ve noktalama hataları yapmış olabilirim. Telefondayım çünkü.
Sent from my RM-941_eu_turkey_294 using Tapatalk

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Katılıyorum
Arkadaşlar, lütfen bu olayları Minecraftın hali gibi tanıtmayalım. Türkiye de online oyunların neredeyse tümünde bu iş böyle.

Metin2'yi hatırlayanlar vardır değil mi? Aslında oyun güzeldi fakat Türkler ego tatmini için hile kullanmaya başladılar ve oyunun suyu çıktı. Şu anda Metin2'yi kime sorsanız berbat der büyük ihtimalle. Nedeni ne? Çünkü etrafta envai çeşit hile var ve Türkler oyunun suyunu çıkardılar.

Bir başka örnek League of Legends ten. Oyunda en küçük bir hata yaparsanız bir dövülmediğiniz kalıyor. Herkesin hata yapabileceğini yada o kişinin oyuna yeni başlamış olabilme ihtimaline bakmıyorlar bile!

Forumda bir yerde biri yazmıştı adını unuttum. "Türkler oyunu hırs için oynuyor." Ne iyi demiş! Online oyunlardan zevk alamıyoruz! Herkes "Hazırı varken niye uğraşayım" modunda!

Hileler, plugin paketleri, Türkiyedeki minecraft sunucularının %99'unun birbirinin aynısı olması...

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Biz Türkler işte. Metin2 konusunda zaten bir çar için bir çocuğu öldürmüşlerdi. Bu kadar hırs düşkünlüğü var yani. 79 level çarı var diye çocuğu kesmişlerdi. Gerçi bu çar da hileyle yapılmış galiba. metin2'de 79 lvl yapmak zor derler.

Türk MC sunucularının %99'u değil, %100'ü aynı. Benim bildiğim şu şekilde yapılıyor: (başka şekli var mı bilmiyorum, server oynamadım)

Server alanının etrafına apartman, bina, kale, şato vs. dikip yapılıyor. Özentilik var burada da. Çünkü ilk yabancılar bunu yapmıştı. Ayrıca /warp lapis gibi bir kodla da (daha önce bahsedilmişti) fazladan lapis koyup xp kasıyorlar... lapis aslında tamamen kaldırılmalı. AMA SADECE DEDİĞİMİZLE KALIYORUZ! Çünkü bir çoğumuzda bu "kazanma hırsı" var. Adamların resmen "kazanma hırsları" onların yakıtı. "Gerçek survival yapılmalı." Diyoruz ama icraat yok. Çünkü hırslarıyla gene hile yaparlar. Hack bulur yaparlar.

Mesela telefon için Dream League Soccer diye bir oyun var. Googleye aratınca çıkan ilk şey bu oyunun para hilesi, futbolcu hilesi vs. şeklindedir. Bu da durumumuzu özetliyor. Boşuna yırtınıyoruz aslında. Gene benzer bir şey olacak, benzer bir dertle burada çırpınacağız.

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar dediğim gibi bu hafta acacağım serveri. Tanıtımını ise amatör Sunucular sayfasına acacagım. Bilginize