Öneri: Kömür kullanmayın

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
işte çeşitli konulara yayılmış FTB muhabbeti. bisürü şey diyoruz. FTB'ye başlamadıysan başla zamanla anlaşılır hale gelir.

BeŞiKtAşK

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar dediğiniz lav yöntemi harikulade!Ama o boruları ordan nasıl geçircez?Ve nasıl sıvı taşıyor ben sadece item taşıyor diyebiliyorum.Biraz söyleyin anlarım :)Bu arada farklı bir yöntemde yine nasıl geçirceğimi bilmediğim blaze spawnerını geçirip dünyada tuzak kurma düşen itemleri tek bir yerde (alta düşecek şekilde olmalı suyu kullanın burda tabelayla suyun geçmesini engelleyebilirsiniz)obsidian boru itemleri alma özelliği taşıyor onla bi cheste koyarsınız hop blaze rodu yakın LeHamam'dan gördüm emek hırsızlığı olmasın bu arada işte onların yaptığı gibi tahta boruyla sandıktanda itemi alıp ordan hemen yukarı doğru cobblestone boru döşeyin ilki gelirken bayağı bekliceniz ama sonra pek sorun değil gibi :D

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
kaktüsten cactus green boyası yapıp (pişirerek) o boyayı direk pipe waterproof'a dönüştürebiliyosun. herhangi bi boruya uyguladığında boru su geçirmez oluyo (buildcraft boruları redpower değil). sonra gene buildcraft pump'ını (industrial'ın ayrı bi pompası var ama baya gereksiz kanımca) bi sıvı kaynağının üstüne koyarak çekebiliyosun ondan çıkan boruları bi tank'a bağlayıp depolayabilirsin. tank'dan wooden waterproof pipe bağlayarak çekebilirsin (+redstone engine ya da gate ama daha onları kullanmadım). petrol falan görmüşsündür çevrede, böyle kullanılıyo o. industrial'da combustion engine yaparsan o alete direk boruyla lava sokabiliyosun.

yeterince yer olursa her boru her şekilde geçer de olabildiğince küçük alan kaplayarak yapmaya çalışmakta fayda var elbet. onu da yapmadan bilmek zor. böyle şeyler için yer altını tercih ediyorum ben. ortalığı kirletmeden istediğin şeyi yapabiliyosun.

blaze spawner istersen de soul shard yapıp onunla bir sürü blaze öldürmen gerekiyo. tarifine ve nası kullanıldığına wiki'den bakmak isteyebilirsin. düzgün çalışması için çok fazla ödlürmek lazım. biraz sabır işi.

minecraft survival

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Beyleeeeeeeeeeeeer lütfen biri bana feed the beast ı anlatsın cahillikten nefret ederim laaa :)

BeŞiKtAşK

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
kaktüsten cactus green boyası yapıp (pişirerek) o boyayı direk pipe waterproof'a dönüştürebiliyosun. herhangi bi boruya uyguladığında boru su geçirmez oluyo (buildcraft boruları redpower değil). sonra gene buildcraft pump'ını (industrial'ın ayrı bi pompası var ama baya gereksiz kanımca) bi sıvı kaynağının üstüne koyarak çekebiliyosun ondan çıkan boruları bi tank'a bağlayıp depolayabilirsin. tank'dan wooden waterproof pipe bağlayarak çekebilirsin (+redstone engine ya da gate ama daha onları kullanmadım). petrol falan görmüşsündür çevrede, böyle kullanılıyo o. industrial'da combustion engine yaparsan o alete direk boruyla lava sokabiliyosun.

yeterince yer olursa her boru her şekilde geçer de olabildiğince küçük alan kaplayarak yapmaya çalışmakta fayda var elbet. onu da yapmadan bilmek zor. böyle şeyler için yer altını tercih ediyorum ben. ortalığı kirletmeden istediğin şeyi yapabiliyosun.

blaze spawner istersen de soul shard yapıp onunla bir sürü blaze öldürmen gerekiyo. tarifine ve nası kullanıldığına wiki'den bakmak isteyebilirsin. düzgün çalışması için çok fazla ödlürmek lazım. biraz sabır işi.
Sanırım blokları gravity gun ile taşıyabiliyoruz onu portaldan geçirip yer altındaki önceden ışıklandırılmış bir yere koymak gerek (blaze spawnerında galiba pek işlemiyo ama olsun :D çok karşılaşmadım blazelerle ne gitçem cehenneme dimi kanımca) oraya tuzak yapıp itemleri almak pek zor değil gibime geliyo işime yararsa üşengeç değilimdir :)Obsidian borudan hop cheste chesten hop başka cheste ordan bende generator e beleş kaynak :D cehennemin lavını bitirmeyelim millet xD

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mod yapımcıları koymamış notchun izinden gitmişler ama soul forge yaparsan kendine bir spawner yapabilirsin onun dısında hayır blok olup olmaması değiştirmez bunu

Ayejder44

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
spawneri soul shards modu ile yapabiliyorsun üstelik o soul shard ile 1 spawner 200 tane öldürme sayılıyor.Ve beşinci leveli 5 spawner değerinde mob spawn ediyor.

BeŞiKtAşK

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
hmm peki şu lav sisteminde nasıl lavı geçiriyorsunuz?onu söyleyebilirmisiniz ya da 2-3 resim koyun :)

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Liquid transformerla canlere koyuyoruz otomatik bir sistemle netherda bir Chunk loader koyuyoruz. Sonra iki tane ender chest yerleştiriyoruz biri nethera biri normal dünyaya sonra oradan liquid transformerla geothermal generatorun icine koyuyoruz. Öyle sonra bunu mfe de veya mfsu da depoluyoruz off yoruldum :D

BeŞiKtAşK

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Liquid transformerla canlere koyuyoruz otomatik bir sistemle netherda bir Chunk loader koyuyoruz. Sonra iki tane ender chest yerleştiriyoruz biri nethera biri normal dünyaya sonra oradan liquid transformerla geothermal generatorun icine koyuyoruz. Öyle sonra bunu mfe de veya mfsu da depoluyoruz off yoruldum :D
bitek ender chest olayını anladım :D onun içine lavı nasıl koycan :Dbu arada bir şey keşfettim portal gun ve gravity gun şeklinde 2 tane alet var portal gun la spawnerın olduğu yere diğer tarafını taşıyacağımız yere koyunca geçirebiliyoruz.Zombi spawnerıyla denedim ve oldu.Şans öyle bir şans ki portal yaptım neredeyse nether fortress in içinde olcakmışım bi uçurum var o kadar köprü yapar mutluluklar dileriz yani :D blaze spawnerı bulunca şu tuzaklardan bi tane öğreniriz :D

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
bitek ender chest olayını anladım :D onun içine lavı nasıl koycan :Dbu arada bir şey keşfettim portal gun ve gravity gun şeklinde 2 tane alet var portal gun la spawnerın olduğu yere diğer tarafını taşıyacağımız yere koyunca geçirebiliyoruz.Zombi spawnerıyla denedim ve oldu.Şans öyle bir şans ki portal yaptım neredeyse nether fortress in içinde olcakmışım bi uçurum var o kadar köprü yapar mutluluklar dileriz yani :D blaze spawnerı bulunca şu tuzaklardan bi tane öğreniriz :D
thermal expansion diye bir mod var ondaki liquid transformerla canlerin içine lava koyabiliyorsun veya çıkarabiliyorsun normal dünyana çıkaranı nethera alanı koyucaksın ve bunu pumpa otomatik bağlayıp magmatic engine ile çalıştıracaksın. çıkaran dan geothermal generatora lavın gitmesi için yol döşüyeceksin geothermal generator de onu enerjiye çevirecek

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
magmatic engine'e gerek yok aslında. çok enerji kullanmadığımdan da olabilir ama 3-4 tane redstone engine işi görüyo