Öneri: Kömür kullanmayın

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
volkanların içi dolu muydu ya. Redpower volkanlarını diyosun di mi. Ben üstlerinde bi tane lav bloğu olan taş kütleleri sanıyodum. Evin önünde var bi tane ama kenarları kazıyıp ortasına dokunmadım hiç. Ben de istiyorum aslında bi server ama 8 gb falan ne kadar yeter bilmiyorum. ben tek başıma 4 gb kadar ayırıyorum gene bazen tekliyo. gerçi server rendering falan yapmıyo o kurtarabilir biraz ama sonuçta farklı yerlerde olan insanların yüklettiği chunklar + chunk loaderlar + mystcraft age'leri...

gerçi bi baktım 10 kişi için 2-4 öneriyolar da ne kadar gerçekçi bilmiyorum.

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok fazla istemez en fazla 3 le hepimiz Türkiye'de olduğumuz icin idare ederiz :D

VisualSharp

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

CubeSword

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Demir e de bak :D altin yapabiliyorsun ben suan ftbnin ainirlarini zorladığım icin çok fazla eşya var her makina sistemine 50 ye 50 lik ev var düşün sadece 15 tane felan makinayı yapmadım :D servera geçmeyi düşünüyorum
abi bana FTB oynamayı öğretirmisiniz ben o modları hiç bilmiyorum

Ayejder44

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence en mantıklı yol minium stone kullanarak 2 adet woodu (wooden plank değil) kullanarak obsidian yapıp obsidianların 4 tanesini birleştirerek 1 tane demir yapmak. zaten 8 demir 1 altın ediyor 4 altın da 1 elmas ediyor yani 4 stack wood kullanarak elmas elde etmek ama bu da bolca yaratık öldürüp bolca minium stone yapmak gerektiriyor.Bu kadar odunu nerden bulcaz derseniz steve's carts 2 modu ile 5 adet elmas ve biraz demir falan harcayıp wood cutter yapıp onu cart ile birleştirin ve gerçekten sınırsız odun elde edin.

barbo

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben hiç onları yapmadan industrial craft ve buildcraft ı birleştirerek sistem yaptım (creative da yaptım) 10 dakkada bi tane diamond elde edebiliyorum (biraz karışık) ve video olarak bunuda koycam

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
shard toplamak çok sorun değil en kötü monster spawner yapılır. hatta benim uğraşmama bile gerek yok evin yanında var bi tane hazır zaten. daha iron golem yapamıyorum o yüzden öldürme işini turtle'lara yaptırım, wood golemler eşyaları toplar. shardlar autocrafting table'lara taşınır minium stone yapmak için. minium stone için gereken diğer metaller de gene odundan zaten elde olan minium stone'lardan elde edilir düşük frekansta, tek sorun minium stone'ların stackable olmaması ki koyma işini turtle'lara bırakırsak boşaldığı anda autocrafting table'la eldekilerden koyması için o da sorun olmaz.

EEnin yaptığı herşeyi sürekli halde üretebilen bi sistem yapmak çok da zor değil o zaman. Odundan başlanabileceğini farketmemiştim ben

benim bildiğim industrial'da tek diamond tarifi kömür tozu gerektiren ki kömür de yenilenebilir bir kaynak değil.

barbo

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
bana mapını link yaptırıp verebilirmisin

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
buna önümüzdeki bir hafta içinde başlama ihtimalim pek yok. bitirince koyarım.

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yalnız bir sorun olduğunu farkettim. turtle'larla belirli bir yere eşya koymak için inventory upgrade gerekiyor. ki nether star lazım bunun için de. şu anki plana göre çok sayıda nether star gerekli. hasarlı minium stone'u yenisiyle değiştirmenin yolunu bilen var mıdır acep. yoksa her masada elle yapmak gerekecek ve her tarif için bir masa olacağını düşünürsek pek pratik değil gibi

Edit: sanırım yanına minium stone'lu sandık koymak sorunu çözüyo.