Milli Eğitim Bakanı Olsanız İlk Olarak Ne Yapardınız ?

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
ben daha liseliyim olm :) nerede okuduğumu bilmeden konuşma lütfen.

ve senin için de aynı düşüncelerim var. ama sen vicdansız olduğunu da kanıtlamış oldun. ölsek yardım etmeyecekmişsin.[DOUBLEPOST=1424118923][/DOUBLEPOST]

vermem. onun nasıl birisi olduğunu da öğrendim. skripti öğretse ne olacak, ölsek bir tekme de o vuracakmış.

girmedim, sbs'de de zafer kazandım çok şükür.
Ben yardım isteyenlere yardım ederim, kavga çıkarmak isteyenlere değil. Açıkcası sen ölsen sana tekme vururum hiç şüphen olmasın.

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben yardım isteyenlere yardım ederim, kavga çıkarmak isteyenlere değil. Açıkcası sen ölsen sana tekme vururum hiç şüphen olmasın.

sen başlattın kavgayı, bir dakika nerede başlattığını da vericem. haksızsam ve ben başlatmışsam özür dileyeceğim. 2 saniyeye geleceğim.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
sen başlattın kavgayı, bir dakika nerede başlattığını da vericem. haksızsam ve ben başlatmışsam özür dileyeceğim. 2 saniyeye geleceğim.
Kavgayı senin başladığın ile ilgili bir şey söylediğimi hatırlamıyorum, alıntıladığın şeyleri lütfen düzgün oku yinede kavgayı sen çıkardın desem yanlış olmaz, bekliyoruz.

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Din dersini ben şöyle yapardım: Herkes kendi mezhebini seçerek okurdu ve not olmazdı. Ama imam hatipte not olurdu. Çünkü imamlara gerekli bir derstir. Müezzinler de bunları okurdu. Ama herhangi bir derste, günlük hayatta belirli meslekler hariç gerekli olmayan bilgiler içeren dersleri seçmeli yapardım. Mesela günlük hayatta sin cos tan cot gerekmiyor. Bu bölümler seçmeli olurdu. Yani trigonometri dersi ayrı olurdu. Mühendislik, mimarlık vs. okuyacak olan bunları görürdü, doktor vs. görmesine gerek yok bu dersi. Doktorlar ve eczacılar ağırlıklı olarak Fen dersi işlerdi. Mühendis ve mimarlar da kimyayı görmezdi. Mühendis adam kimyayı nerede kullancak lo :D

benim işte naçizane fikrim. kendi kendime fikrimi söylüyorum.

ben herkesin her alanda iyi olması gerektiğini düşünüyorum.

sen ise bu yorumunla zaten haksız oldun. bu yorumu yapmasaydın %100 haklıydın zaten. herkes her alanda iyi olamaz. einstein futbol oynayabiliyor muydu? messi matematik çözebiliyor mu? hayır. işte herkesin farklı alanlarda farklı düzeylerde yeteneği vardır. sen mesela futbol yeteneği olan birisiyle matematiği iyi birisini matematikte karşılaştırıyorsun ve futbolcu olanın da 100 alması gerektiğini düşünüyorsun. yoksa benim diğer konulara artık bir diyeceğim yok, o fikirlerimden artık vazgeçtim, onlar için özür dilerim, sinirimden oldu. ama bunu bi nazikçe açıkla bana, neden böyle düşünüyorsun?

Kavgayı senin başladığın ile ilgili bir şey söylediğimi hatırlamıyorum, alıntıladığın şeyleri lütfen düzgün oku yinede kavgayı sen çıkardın desem yanlış olmaz, bekliyoruz.

tamam boşver ben çıkardım say tamam... özür dilerim. kavga istemiyorum artık sorum var sana. üstte belirttim. söylediklerimi bir daha gözden geçirince ve Red de araya girince sinirime bir kez daha yenik düşmüşüm, onu anladım. ama o yorumun dışında haklısın. (kırmızıyla belirttim) o yorumun benim damarıma bastı işte. herkes her konuda yetenekli olamaz bence.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
benim işte naçizane fikrim. kendi kendime fikrimi söylüyorum.

sen ise bu yorumunla zaten haksız oldun. bu yorumu yapmasaydın %100 haklıydın zaten. herkes her alanda iyi olamaz. einstein futbol oynayabiliyor muydu? messi matematik çözebiliyor mu? hayır. işte herkesin farklı alanlarda farklı düzeylerde yeteneği vardır. sen mesela futbol yeteneği olan birisiyle matematiği iyi birisini matematikte karşılaştırıyorsun ve futbolcu olanın da 100 alması gerektiğini düşünüyorsun. yoksa benim diğer konulara artık bir diyeceğim yok, o fikirlerimden artık vazgeçtim, onlar için özür dilerim, sinirimden oldu. ama bunu bi nazikçe açıkla bana, neden böyle düşünüyorsun?

tamam boşver ben çıkardım say tamam... özür dilerim. kavga istemiyorum artık sorum var sana. üstte belirttim. söylediklerimi bir daha gözden geçirince ve Red de araya girince sinirime bir kez daha yenik düşmüşüm, onu anladım. ama o yorumun dışında haklısın. (kırmızıyla belirttim) o yorumun benim damarıma bastı işte. herkes her konuda yetenekli olamaz bence.
Bak özür dilemeninde bir adabı vardır sen bana şu anda özür dilemiyorsun, hakaret ediyorsun. Asıl dahiler her alanda iyi olanlardır, bir alanda değil. "Tamam boşver ben çıkardım say tamam" yorumun sanki "Yaw hehe sizin köy daha büyük tamam" yorumuna en azından azcık düşününce benziyor, dalga geçer gibi özür dilenmez. Benimde bu yorumun damarıma bastı fakat şu anda senin yaptığını yapmıyorum, sabırlı olmayı bil."Sabreden başarıya ulaşır' ; "Sabır başarının anahtarıdır"; "Sabır bir ışıktır"; "Sabır cennet hazinelerinden bir hazinedir"; "Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende birçok hayır vardır"

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim sevmediğimi nereden çıkardın? ben öylesine demiştim :)

genelleme yaptım kardeş sen seviyorsan alınma.

Bu forumdan bir hükümet çıkar arkadaş.

çıkmaz adamlar kendi adamlarını alıyor hükümete.[DOUBLEPOST=1424199026,1424198853][/DOUBLEPOST]
Bak özür dilemeninde bir adabı vardır sen bana şu anda özür dilemiyorsun, hakaret ediyorsun. Asıl dahiler her alanda iyi olanlardır, bir alanda değil. "Tamam boşver ben çıkardım say tamam" yorumun sanki "Yaw hehe sizin köy daha büyük tamam" yorumuna en azından azcık düşününce benziyor, dalga geçer gibi özür dilenmez. Benimde bu yorumun damarıma bastı fakat şu anda senin yaptığını yapmıyorum, sabırlı olmayı bil."Sabreden başarıya ulaşır' ; "Sabır başarının anahtarıdır"; "Sabır bir ışıktır"; "Sabır cennet hazinelerinden bir hazinedir"; "Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende birçok hayır vardır"

ben pes etme anlamında kullandım. pes ediyorum yani. yalnız bir örnek istiyorum, ne demek istediğini anladım, sadece örnek istiyorum. bir örnek ver, kafamda takılan sorunu da çözmüş olursun hem.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0

çıkmaz adamlar kendi adamlarını alıyor hükümete.[DOUBLEPOST=1424199026,1424198853][/DOUBLEPOST]

ben pes etme anlamında kullandım. pes ediyorum yani. yalnız bir örnek istiyorum, ne demek istediğini anladım, sadece örnek istiyorum. bir örnek ver, kafamda takılan sorunu da çözmüş olursun hem.
Neyin örneğini, burada pes edilecek bir şey yapmıyoruz tartışıyoruz tartışma iki tarafın yeni bilgiler öğrenmek amacıyla kendi bilgilerini ve fikirlerini ortaya koyarak kendi görüşlerini savunmasıdır pes edilecek bir şey değildir.

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neyin örneğini, burada pes edilecek bir şey yapmıyoruz tartışıyoruz tartışma iki tarafın yeni bilgiler öğrenmek amacıyla kendi bilgilerini ve fikirlerini ortaya koyarak kendi görüşlerini savunmasıdır pes edilecek bir şey değildir.

"pes ediyorum" dememin nedeni, daha fazla kavga çıkmasını engellemekti. şimdi ben kendi fikrimi savunsam, sen zıt bir fikir savunduğundan kavgaya dönüşecekti. ve sonunda ikimiz de -> süresiz ban. işimiz yoksa uğraşacaz yeni hesap açmaya. forumun genelinde "kavga etmeyin" diye bir kural var. konu dışı diye kavga özgürlüğümüz olmuyor maalesef :( yoksa burada iyi bir münazara yapardık da. :D

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Ben onu demek istemedim,en fazla 14 yaşında olan bir tane de olsa siyaset kitabı okumayan ergenler burada başımıza milletvekili oluyorlar.Bu sözümden dolayı hükümet yanlısı olduğumu düşünenler bile olacak,hayır hükümetin yaptığı işlerden memnun değilim ama burada çok bilmişlik taslıyorlar ona gıcık oluyorum neyse biz de bu dönemlerden geçtik biraz kitap okutun geçer.

Zopir101

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Dersleri hafifletirdim.
Sınıflar böyle olmazdı:

Daha ilginç şeyler.

Mat. dersinde:
Oyunla toplama, çıkarma, rasyonel sayı, karekök vb. her şey oyun üzerinden
"Ali'nin iki tane sepeti var. Pazardan 16 elma almış. Elmaları her sepete eşit olarak bölmek istiyor. Nasıl yapabilir?"
Tabi akıllı tahta var, sıra değil elektronik sıra. Paintten falan yazı yazıyolar, ne biliyim böyle öğretici programlar var. Gelecekte her şey teknolojiye bağlı olacak (kilden tabletlere yazı yazcağımızı sanmıyordunuz heralde.) Bilgisayar dili-programlaması ilerinin en iyi mesleklerinden, dersler şöyle olurdu (her sınıfta)
Programlama,
Türkçe,
İngilizce,
Almanca,
Fransızca,
Matematik,
Tarih ve edebiyat,
Sosyal bilgiler ve coğrafya,
Çevre,
Sanat (müzik resim)
Teknoloji ve bilim (fen, kimya, fizik vb.)

Yemekhanelerde daha sağlıklı şeyler. Hamburger var ama sebzeli köfte falan, çocukları öyle sağlıklı yetişiyolar,
Çevre dersinde küresel ısınma falan... vb. çarelerini yapıyolar, ağaç dikiyorlar suluyorlar, direk sınıflarının karşısındaki bahçeye.
Evlerde domates, biber kendi yetişiyor, her yer teknolojik dizayn edilmiş
Güneş enerjisi,
falan var tabi her yerde,
hayalimin zopirland'ine giriyolar bunlar,
mutfaktan bir sürü musluk var,
temiz içme suyu, normal musluk suyu, portakal/limonata suyu var. döküldükleri yer su arıtma merkezi ve yeniden kullanılıyor,
çöpler geri dönüşüm cam falan olurdu,
ortaokuldan itibaren fen okulu, tarih okulu, sanat okulu vb. ayrılırdı,

"son yerlerde abartmış olabilirim."

hayalimin zopirland'ine giriyolar bunlar,[DOUBLEPOST=1425142815,1425142596][/DOUBLEPOST]
Dersleri hafifletirdim.
Sınıflar böyle olmazdı:

Daha ilginç şeyler.

Mat. dersinde:
Oyunla toplama, çıkarma, rasyonel sayı, karekök vb. her şey oyun üzerinden
"Ali'nin iki tane sepeti var. Pazardan 16 elma almış. Elmaları her sepete eşit olarak bölmek istiyor. Nasıl yapabilir?"
Tabi akıllı tahta var, sıra değil elektronik sıra. Paintten falan yazı yazıyolar, ne biliyim böyle öğretici programlar var. Gelecekte her şey teknolojiye bağlı olacak (kilden tabletlere yazı yazcağımızı sanmıyordunuz heralde.) Bilgisayar dili-programlaması ilerinin en iyi mesleklerinden, dersler şöyle olurdu (her sınıfta)
Programlama,
Türkçe,
İngilizce,
Almanca,
Fransızca,
Matematik,
Tarih ve edebiyat,
Sosyal bilgiler ve coğrafya,
Çevre,
Sanat (müzik resim)
Teknoloji ve bilim (fen, kimya, fizik vb.)

Yemekhanelerde daha sağlıklı şeyler. Hamburger var ama sebzeli köfte falan, çocukları öyle sağlıklı yetişiyolar,
Çevre dersinde küresel ısınma falan... vb. çarelerini yapıyolar, ağaç dikiyorlar suluyorlar, direk sınıflarının karşısındaki bahçeye.
Evlerde domates, biber kendi yetişiyor, her yer teknolojik dizayn edilmiş
Güneş enerjisi,
falan var tabi her yerde,
mutfaktan bir sürü musluk var,
temiz içme suyu, normal musluk suyu, portakal/limonata suyu var. döküldükleri yer su arıtma merkezi ve yeniden kullanılıyor,
çöpler geri dönüşüm cam falan olurdu,
ortaokuldan itibaren fen okulu, tarih okulu, sanat okulu vb. ayrılırdı,

"son yerlerde abartmış olabilirim."

içimden geçeni yazdım..

bu arada okul 3 dönem olurdu.
eylül- aralık, aralık-mart, mart-haziran haziran-eylül yaz tatili

onikiasd

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
milli eğitim bakanı olsam gider bi pahlava keserdim öğrencilere sorardım pahlavamı tatilmi diye eğer tatil derlerse önlerine oturup pahlavaları tek tek tadını çıkara çıkara şerbete bana bana yerdim tatildede 1 hafta koyardım sonra okula dönsünler okusunlar adam olsunlar benim gibi milli eğitim bakanı olsun ülkeyi eğitimi yönetsinler teşekeerler terkeyee :D

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
milli eğitim bakanı olsam gider bi pahlava keserdim öğrencilere sorardım pahlavamı tatilmi diye eğer tatil derlerse önlerine oturup pahlavaları tek tek tadını çıkara çıkara şerbete bana bana yerdim tatildede 1 hafta koyardım sonra okula dönsünler okusunlar adam olsunlar benim gibi milli eğitim bakanı olsun ülkeyi eğitimi yönetsinler teşekeerler terkeyee :D
Diyabeti tansiyonu vs. Hastalığı varsa?

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
-2 ders yaparım :) 10 ders gören 8 ders görür 7 ders gören çocuklarda 5 görüp keyf. Bide Sabahçılar+öğlenciler için farklı okul yaparım sabah gelir öğlen gelir.
Birde 3 gün okul(2 gün tam 1 gün yarım) verirdim :)