Milli Eğitim Bakanı Olsanız İlk Olarak Ne Yapardınız ?

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
ben ne dedim?

dinamitle yıkardın di mi :D angelo kuralları'nda çıkmıştı, elmas madeninin altına kurulmuş okula tnt koyup patlatma planı geçmişti filmde :)

çizgi filmlerde bile (dragon ball z'de) bu durum suratımıza çarpılıyor. yani zekası iyi olsa bile zekasına güvenip yatanlar kaybedip kapasitesini düşürüyorlar.

ama messi-ronaldo konusu farklı. ronaldo hep frikik çalışıyor (en azından messiden daha fazla çalışıyor) ama messi doğuştan yetenekli ve frikiklerde daha başarılı. biraz da yetenek gerekir bence.

artık kayıt parası alınmıyor zaten. yasal olarak öyle. ama hala para alınıyorsa, müdürler yasadışı iş yapıyor görünüşe göre.
Yetenek ile zeka çok farklı şeyler bunu bellirtmem lazım öncelikle, yetenek doğuştan gelebilir fakat zeka doğuştan gelmez zekanın limiti doğuştan gelir.[DOUBLEPOST=1423984397,1423984274][/DOUBLEPOST]
Dostum ben mesajlarımda çalışmadan başarı elde edildiğini falan söylemedim. Zeka türlerinden bahsettim ve her zeka türü bir matematik sorusunu aynı anda çözmez dedim bu birinci eşitsizliktir.
ve Grafik alanına girmek için türkçe & matematik sorularını çözmek de saçma dedim bu da ikinci eşitsizliktir.

Dolayısıyla sınav sistemi düzgün değildir tartışılan bu. Herkese özel sınav hazırlansın demiyorum ama her bölümün özel sınavı olmalı.
Her bölüme özel sınav olmalı diyorsunuz güzelde zaten okuyacağınız bölüme göre sözelse sözel notlar daha çok etkiliyor bu zaten düşünülmüş bir şey.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Kimsede Çıkıpta Cinsellik Dersi Veririm Demiyor :p

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bütün Derslerin Yerine Basketbol dersleri açtırırdım.
Sabah 9 bucuktan 12.30 a kadar.
Cuma cumartesi pazar pazartesi tatil yapardım.
Salı Çarşamba perşembe günleri ders olursa hmm 10 dkka dinlenme saati ve dinlenme saatinde her şey serbest dışarı çıkmak dışında .-..
(Okulu bile yakabilirsiniz*, Okulların gizli yerlerine kömür koydurturum*)

CubeSword

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk 4 sene pek bir şey öğretilmiyor 4 işlem ve okuma yazma dışında boş geçiyor. İlk 4 seneyi boş çeçirtmeyip çocuklara adam olmayı öğrettirirdim.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yetenek ile zeka çok farklı şeyler bunu bellirtmem lazım öncelikle, yetenek doğuştan gelebilir fakat zeka doğuştan gelmez zekanın limiti doğuştan gelir.[DOUBLEPOST=1423984397,1423984274][/DOUBLEPOST]
Her bölüme özel sınav olmalı diyorsunuz güzelde zaten okuyacağınız bölüme göre sözelse sözel notlar daha çok etkiliyor bu zaten düşünülmüş bir şey.
Grafik Tasarım hangi bölüm o halde? Sözel mi, Eşit Ağırlık mı? Yoksa Fen mi? Cevap hiçbiri :)
Ayrıca zeka doğuştan gelir ve çevrenin etkisiyle gelişir. Tıpkı boy gibi. Annen ve baban uzunsa sen de uzun olursun ama limitin onlar kadar değil. Onlardan daha uzun veya daha kısa olman senin yaptığın aktiviteye bağlı. Psikoloji dersi gördüysen orada uzuncasına anlatıyorlardı zaten görmediysen lise1e geçtiğinde görürsün.
Aynı şekilde Bilgisayar Programcılığında da fen sorulması saçma. Ben burada onlarca bölümün sınavla alakasız olduğunu gösterebilirim.

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bütün Derslerin Yerine Basketbol dersleri açtırırdım.
Sabah 9 bucuktan 12.30 a kadar.
Cuma cumartesi pazar pazartesi tatil yapardım.
Salı Çarşamba perşembe günleri ders olursa hmm 10 dkka dinlenme saati ve dinlenme saatinde her şey serbest dışarı çıkmak dışında .-..
(Okulu bile yakabilirsiniz*, Okulların gizli yerlerine kömür koydurturum*)

basketbol sevmeyenler? ben futbolu çok severim mesela. basket seçmeli olsun, futbol seçmeli, kas geliştirme dersi seçmeli. kas geliştirme dersinde sürekli sağlıklı bir şekilde kas geliştirecekler ve işte sonuç! (broly mode=on) öyle bir ders olsa ben alırım yani :D bu kaslarla harika futbol oynanır omuz ata ata kaleye ve gol ^^

zeka limiti doğuştan geliyor da zeka limiti düşük olan aşağılanmaya mahkum oluyor bu sistemde. öyleyse zeka limiti düşük olanlar ve yüksek olanların okulları ayrılsın. almanya'daki gibi. fen lisesinde bile her tipten öğrenci var; sigaracısı vs. bile varmış diye yazıyor ekşi gibi yerlerde ve ben öyle duyuyorum sokakta. onların yalancısıyım. en iyisi bu olur. okulları öğrencilerin seviyesine göre ayırmak. kısaca eğitim öğrenci odaklı olmalı, öğretmen ve müdür odaklı değil!

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Grafik Tasarım hangi bölüm o halde? Sözel mi, Eşit Ağırlık mı? Yoksa Fen mi? Cevap hiçbiri :)
Ayrıca zeka doğuştan gelir ve çevrenin etkisiyle gelişir. Tıpkı boy gibi. Annen ve baban uzunsa sen de uzun olursun ama limitin onlar kadar değil. Onlardan daha uzun veya daha kısa olman senin yaptığın aktiviteye bağlı. Psikoloji dersi gördüysen orada uzuncasına anlatıyorlardı zaten görmediysen lise1e geçtiğinde görürsün.
Aynı şekilde Bilgisayar Programcılığında da fen sorulması saçma. Ben burada onlarca bölümün sınavla alakasız olduğunu gösterebilirim.
Boy doğuştan mı gelir, herhalde ben doğduğumda 1.80'dim şimdi 2 metreyim. Bilgisayar Programcılığında fen sorulması saçma diyorsunda adamlar ne sorsun, herkes matematik çalışır sınavdan tam yapıp çıkarlar matematik çalıştıktan sonra zor bir derste değil şimdi herkes zeki mi? Diyorsun herkesin zekası eşit değil adamlar ne yapsın herkes tam puan yapmasın diye zorlaştırsınlar mı sınavı? Herkesin tam puan yapabileceği bir sınavın olması pek mantıklı olmaz. Diğer insanların notları arasında bir fark olması için ya sınav zor olacak ya yanında ekstra bir şeyler olacak. Sen diyorsun ekstraya gerek yok diye, mantıken adamlar gidecek sınavları zorlaştıracaklar, peki canım kendin demedin mi herkesin zekası aynı değil diye zeki olanlar geçecek gerisi kalacak. Ekstra bir şey olsa bu ayrım kesinlikle olmayacak yanılıyor muyum? Yaşımı sorarsan lise 2'ye gidiyorum fakat daha bize öyle bir şey anlatılmadı.[DOUBLEPOST=1424018742,1424018696][/DOUBLEPOST]
basketbol sevmeyenler? ben futbolu çok severim mesela. basket seçmeli olsun, futbol seçmeli, kas geliştirme dersi seçmeli. kas geliştirme dersinde sürekli sağlıklı bir şekilde kas geliştirecekler ve işte sonuç! (broly mode=on) öyle bir ders olsa ben alırım yani :D bu kaslarla harika futbol oynanır omuz ata ata kaleye ve gol ^^

zeka limiti doğuştan geliyor da zeka limiti düşük olan aşağılanmaya mahkum oluyor bu sistemde. öyleyse zeka limiti düşük olanlar ve yüksek olanların okulları ayrılsın. almanya'daki gibi. fen lisesinde bile her tipten öğrenci var; sigaracısı vs. bile varmış diye yazıyor ekşi gibi yerlerde ve ben öyle duyuyorum sokakta. onların yalancısıyım. en iyisi bu olur. okulları öğrencilerin seviyesine göre ayırmak. kısaca eğitim öğrenci odaklı olmalı, öğretmen ve müdür odaklı değil!
Bir insanın zeka seviyesi bu sınavları geçemeyecek kadar düşük olamaz, en azından biyolojik olarak bir sorunu olmayan insanın.

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Boy doğuştan mı gelir, herhalde ben doğduğumda 1.80'dim şimdi 2 metreyim. Bilgisayar Programcılığında fen sorulması saçma diyorsunda adamlar ne sorsun, herkes matematik çalışır sınavdan tam yapıp çıkarlar matematik çalıştıktan sonra zor bir derste değil şimdi herkes zeki mi? Diyorsun herkesin zekası eşit değil adamlar ne yapsın herkes tam puan yapmasın diye zorlaştırsınlar mı sınavı? Herkesin tam puan yapabileceği bir sınavın olması pek mantıklı olmaz. Diğer insanların notları arasında bir fark olması için ya sınav zor olacak ya yanında ekstra bir şeyler olacak. Sen diyorsun ekstraya gerek yok diye, mantıken adamlar gidecek sınavları zorlaştıracaklar, peki canım kendin demedin mi herkesin zekası aynı değil diye zeki olanlar geçecek gerisi kalacak. Ekstra bir şey olsa bu ayrım kesinlikle olmayacak yanılıyor muyum? Yaşımı sorarsan lise 2'ye gidiyorum fakat daha bize öyle bir şey anlatılmadı.

aynen basket oynarsın uzar. ama sınavlarda çalışan çalışmayan ayrılacak, ayrıca okulda davranışlara da bakılmalı. yaramaz ama çalışkan birisinin sigara vs. başlama olasılığı daha yüksektir sonuçta.

Bir insanın zeka seviyesi bu sınavları geçemeyecek kadar düşük olamaz, en azından biyolojik olarak bir sorunu olmayan insanın.

asıl mesele de orda. zekası düşük olanlar hariç önüne gelen sınavı geçiyor. yaramazı da çalışkanı da. ben bundan bahsediyorum işte. şimdi şu resimdeki broly'e versen o bile geçer sınavı. teogdan 4700 küsür birinci çıkmış. ama bazıları zekasını kötülük için kullanıyor, mesela mafyalık gibi. bu da mafyalığı, uyuşturucu kaçakçılığını, cinayetleri vs. kötü şeyleri %99 engeller.

bkz. hitler ve mussolini der geçerim. ayrıca italyan şike mafyalarını, atı beceren (anladınız onu) mühendisi de ekleyelim. bu tüm dünyanın sorununa çözüm olacaktır.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
aynen basket oynarsın uzar. ama sınavlarda çalışan çalışmayan ayrılacak, ayrıca okulda davranışlara da bakılmalı. yaramaz ama çalışkan birisinin sigara vs. başlama olasılığı daha yüksektir sonuçta.

asıl mesele de orda. zekası düşük olanlar hariç önüne gelen sınavı geçiyor. yaramazı da çalışkanı da. ben bundan bahsediyorum işte. şimdi şu resimdeki broly'e versen o bile geçer sınavı. teogdan 4700 küsür birinci çıkmış. ama bazıları zekasını kötülük için kullanıyor, mesela mafyalık gibi. bu da mafyalığı, uyuşturucu kaçakçılığını, cinayetleri vs. kötü şeyleri %99 engeller.

bkz. hitler ve mussolini der geçerim. ayrıca italyan şike mafyalarını, atı beceren (anladınız onu) mühendisi de ekleyelim. bu tüm dünyanın sorununa çözüm olacaktır.
Konumuz kötü alışkanlıklar değil zekanın başarı ile günümüzdeki orantısı.

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konumuz kötü alışkanlıklar değil zekanın başarı ile günümüzdeki orantısı.

kişiye göre değişir. ve bu konuya da aynı mesajla cevap verdik.

mesela einstein başarılıydı, ama hitler başarısız oldu. not: hitlerin iqsu 141'miş.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
kişiye göre değişir. ve bu konuya da aynı mesajla cevap verdik.

mesela einstein başarılıydı, ama hitler başarısız oldu. not: hitlerin iqsu 141'miş.
Hitler neden başraısız oldu, doğduğuında IQ si 141 miydi?

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hitler neden başraısız oldu, doğduğuında IQ si 141 miydi?
Aslında çok fazla cepheye yaymasa ve kritik hata olan ABD ye saldırıyı yapmasa şu an avrupa'nın çoğunluğu nazi almanyası idi

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme: