Metin2 Oynuyorum...

Fatih the Wizard

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
çoğu kişi igrenç desede daha cok merak edip oyunu oynamaya karar verdim. O kadar övdükleri leaguae of legends'den daha güzel oldugunu düşünüorm.
Ama pek cahil oldugum ve arkadaşım olmadıgı için sıkıcı geliyor. Beraber oynamak istiyen, daha doğrusu ögretmek istiyen olursa... :p
DotA > LoL, hatta şöyle yapalım DotA > diğer bütün MOBA oyunlarından. İlk olarak Warcraft 3'ün harita editor dosyasıyla hazırlanan bir haritayken DotA sadece, şimdi bir oyun türü haline geldi. Ve herkes bu oyun türünü kopyalayıp oyunlar çıkarıyor, meh. LoL daha çok tercih ediliyor çünkü LoL çokçokçokçok daha basit, ama Türkiye server'ı olan bir oyunda oynamamak lazım. 8-10 yaş arası çocuklar annenize ve sülalenize küfretme işinde çok iyiler çünkü. LoL kötü oyun değil, ama DotA'nın yanında LoL oyun değil.

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
MMORPG bu Metin2, Knight tarzı oyunlara deniyo, açılımı 'Massive Multiplayer Online Roleplaying Game'. Ve bu MMORPG dünyasının tanrısı olan oyun da World of Warcraft (WoW), yani tanrısıydı diyeyim son oyunları berbat açıkçası. Normalde WoW paralı, önce oyunu satın alıp sonra aylık ücret ödüyorsun. Ama son oyununda oynamana gerek yok, korsan server'lar var ve daha kaliteli evet (burda bana laf eden WoW fanları çıkabilir ama ben de baya para vermişlerdenim zamanında). LOTRO da Lord of the Rings: Online, bütün yüzüklerin efendisi dünyasının bulunduğu MMORPG oyunu. Ama WoW > LOTRO. Ha bir de The Elder Scrolls Online var ama onun korsan server'ı yok, o hepten paralı ve kaliteli baya. Bütün Tamriel'i bulunduruyor harita olarak ^^.

videolarına baktım kusura bakma pek begenmedim :p

Fatih the Wizard

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
evet,World Of Warcraft
Pekala şöyle bir karşılaştırma yapalım. Metin2'de 4 tane mi sınıf vardı, şaman, savaşçı falan bilmemne. Bunlardan da en çok büyüsü olan sınıfın 4 tane büyüsü vardı değil mi? Hadi ona 6 diyelim, sınıf sayısına da 6 diyelim çarptık ne etti toplam 36 büyü :D. WoW'da 3. oyununda 10 tane sınıf (warrior,hunter,shaman,paladin,priest,warlock,rogue,mage,druid,death knight, (şu an 6 oyunu var)), her sınıfta 60+ büyü var. Yani genele vurduğumuzda 600+

Hikayelerini şeyapalım, WoW'un 13 tane romanı var bildiğim kadarıyla ne yazık ki 3 tanesi Türkçe'ye çevrilmiş. Metin2'nin hikayesini bilmiyorum, bilen varsa açıklasın harbi :D.

Irklara gelelim diyeceğim ama Metin2'de 1 tane ırk var. WoW'da 3. oyunda 10 tane de ırk var. Bunlar 2 tarafa ayrılıyo yani oyun sırasında PVP falan açtığında ya da abuk subuk pelerin taktığında savaşmıyosun milletle :D. Bir taraf Alliance (İnsan,Gece Elfi, Cüce, Gnome (daha cüce bir şey), Draenei), diğer taraf Horde (Ork, Troll, Tauren (Minatourumsu bir şey), Undead, Kan Elfi). Bu 2 taraf birbirine düşman, yani sen insansan Alliance tarafındakilerle dost, Horde tarafındakilerle düşman oluyorsun.

Haritaya gelelim, Metin2'nin dümdüz dünyasında genelde düzlüklerden oluşan büyüklüğünün çok olmadığını düşündüğüm bir haritası var. WoW'un (3. oyununun) haritası Azeroth'ta 3 kıta (2 kıtanın her 2 yeri Metin2'nin bütün haritasına eşit denebilir ve kıtalarda 10'dan fazla yer bulunmakta, diğer kıtanın ise her yeri tek başına 2 Metin2 haritası kadardır.) ve uzay diye tabir edebileceğimiz Outlands'de de bu kıtaların büyük olanına yakın miktarda alan var.

Görevlere gelirsek Metin2'de önce kurt, sonra aç kurt, sonra aç yabani kurt, sonra aşırı aç yabani delirmiş kurt, sonra açlıktan ölmek üzere ama bir o kadar da yabani kurt kesme görevleri var sürekli. WoW'da ise zamanda yolculuk yapıp gelecekteki senle birlikte savaştığın, ejderhalara binip ortalığı yakıp kavurduğun ve daha anlatamayacağım birçok çeşit 3000'den fazla görev var (iki tarafta da tabi bazı görevler ortak).

Özgürlüğe gelirsek, Metin2'de zıplayamıyorsun :D. WoW'da uçabiliyorsun :3

İnan sabaha kadar yazabilirim bunu ama yeter incelemeye dönmesin :D

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pekala şöyle bir karşılaştırma yapalım. Metin2'de 4 tane mi sınıf vardı, şaman, savaşçı falan bilmemne. Bunlardan da en çok büyüsü olan sınıfın 4 tane büyüsü vardı değil mi? Hadi ona 6 diyelim, sınıf sayısına da 6 diyelim çarptık ne etti toplam 36 büyü :D. WoW'da 3. oyununda 10 tane sınıf (warrior,hunter,shaman,paladin,priest,warlock,rogue,mage,druid,death knight, (şu an 6 oyunu var)), her sınıfta 60+ büyü var. Yani genele vurduğumuzda 600+

Hikayelerini şeyapalım, WoW'un 13 tane romanı var bildiğim kadarıyla ne yazık ki 3 tanesi Türkçe'ye çevrilmiş. Metin2'nin hikayesini bilmiyorum, bilen varsa açıklasın harbi :D.

Irklara gelelim diyeceğim ama Metin2'de 1 tane ırk var. WoW'da 3. oyunda 10 tane de ırk var. Bunlar 2 tarafa ayrılıyo yani oyun sırasında PVP falan açtığında ya da abuk subuk pelerin taktığında savaşmıyosun milletle :D. Bir taraf Alliance (İnsan,Gece Elfi, Cüce, Gnome (daha cüce bir şey), Draenei), diğer taraf Horde (Ork, Troll, Tauren (Minatourumsu bir şey), Undead, Kan Elfi). Bu 2 taraf birbirine düşman, yani sen insansan Alliance tarafındakilerle dost, Horde tarafındakilerle düşman oluyorsun.

Haritaya gelelim, Metin2'nin dümdüz dünyasında genelde düzlüklerden oluşan büyüklüğünün çok olmadığını düşündüğüm bir haritası var. WoW'un (3. oyununun) haritası Azeroth'ta 3 kıta (2 kıtanın her 2 yeri Metin2'nin bütün haritasına eşit denebilir ve kıtalarda 10'dan fazla yer bulunmakta, diğer kıtanın ise her yeri tek başına 2 Metin2 haritası kadardır.) ve uzay diye tabir edebileceğimiz Outlands'de de bu kıtaların büyük olanına yakın miktarda alan var.

Görevlere gelirsek Metin2'de önce kurt, sonra aç kurt, sonra aç yabani kurt, sonra aşırı aç yabani delirmiş kurt, sonra açlıktan ölmek üzere ama bir o kadar da yabani kurt kesme görevleri var sürekli. WoW'da ise zamanda yolculuk yapıp gelecekteki senle birlikte savaştığın, ejderhalara binip ortalığı yakıp kavurduğun ve daha anlatamayacağım birçok çeşit 3000'den fazla görev var (iki tarafta da tabi bazı görevler ortak).

Özgürlüğe gelirsek, Metin2'de zıplayamıyorsun :D. WoW'da uçabiliyorsun :3

İnan sabaha kadar yazabilirim bunu ama yeter incelemeye dönmesin :D

Zevkler ve renkler tartışılmaz. İstersen 13 romanıda yaz beğenmedim :p herkes aynı şeyleri sevip onaylasaydı farklılık diye bir şey olmazdı. Gerisini sen düşün sadece oyun konusunda bile farklılık olmadıgını düşününce beyin çöküosa... :p ama karos onlineye benzettim, grafikleri begenmedim - ayrıca bir oyunda önemli olan arkadaslarınla oynamaktır. Arkadaşlarımla oynadıktan sonra, ben doğmadan önce yapılmış bir oyun bile zevkli gelir. Zaten "online" nin sebebi beraber oynamak die düşünüorm :D
[DOUBLEPOST=1428885431,1428885308][/DOUBLEPOST]Bu arada metin2'de sevgi seviyesi %100 olunca eşinin bi yetenegini kullanabiliyomuşsun dogrumu ? [DOUBLEPOST=1428886421][/DOUBLEPOST]Oyunda lolipop bile var gittikçe beyenmeye başladım oyunu :p waow gül falanda var :p

Son düzenleme:

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Zevkler ve renkler tartışılmaz. İstersen 13 romanıda yaz beğenmedim :p herkes aynı şeyleri sevip onaylasaydı farklılık diye bir şey olmazdı. Gerisini sen düşün sadece oyun konusunda bile farklılık olmadıgını düşününce beyin çöküosa... :p ama karos onlineye benzettim, grafikleri begenmedim - ayrıca bir oyunda önemli olan arkadaslarınla oynamaktır. Arkadaşlarımla oynadıktan sonra, ben doğmadan önce yapılmış bir oyun bile zevkli gelir. Zaten "online" nin sebebi beraber oynamak die düşünüorm :D[DOUBLEPOST=1428885431,1428885308][/DOUBLEPOST]Bu arada metin2'de sevgi seviyesi %100 olunca eşinin bi yetenegini kullanabiliyomuşsun dogrumu ? [DOUBLEPOST=1428886421][/DOUBLEPOST]Oyunda lolipop bile var gittikçe beyenmeye başladım oyunu :p waow gül falanda var :p
İlk Başlarda Oyun Herkese Zevkli Geliyor Sonuçta En Fazla Basitleştirilmiş 5-6 Skili Bulunan 4-5 Karakteri Olan Oynaması Basit Bir Oyun
Ha Oyunda Ticaret Olarak Basit Pve Sistemi Diğer Oyunlardan Farklı Olarak Sadece Tek Slot Olarak Değil Topla Kes Gibi İstediğin Kadar Öldür Tarzında Pvp Sistemi İse Gayet Basit 3-4 Skill Oynanan 10 Yaşındaki Çocuğun Kavrayacağı Türden
Ama Oyun Para Yatırmaya Gelince İşte Orada Anlaşılıyor Oyundaki Resmen her şey Para Yok Efsunu Para Yok Peti Para Yok Kostumu Para Yok Güçlendirmeleri Para Yok Bilmemnesi Para Yok Oyun Parası TL Olarak Satılır Yani Oynayacaksan Belirli Lvllere Geldiğinde Ya Okula Bile Gitmeyip Sabah Akşam Uyumadan Oynayacaksın Yada Babanın Parasını Oyuna Yatıracaksın Başka Türlü Oynanacak Oyun Değil
5-6 Yıl Önce Bot Saçmalığı Altında Yüzlercesi Bir Araya Gelmiş Oyunu Altüst Edenler Piyasayı Mahveden Karakterler Vardı Hala Varmı Bilmiyorum Ama Heleki DÜşük Karaktersen Neredeyse Seviyendeki Herkesin Hile Kullandığını Görürsün
Ha Pvp Sunucumu Ne Diyorlardı Öyle Bir Sunucuda Oynarsan Para Vermeden Gayet Rahat Oynayabilirsin Oynadığın Türe Göre Tam Hatırlamıyorum Ne Türleri Vardı Ama Orjinal Oyunundan Daha Zevkli Oluyor Hiç Olmazsa Para Yatırmadan Para İle Yapılmış Şeyleri Alabiliyorsun Ticaret İle
Kısacası Offical Sunucularda Oynayacaksan Ya Geceni Gündüzüne Katmalı Yada Para Yatırmalısın Çoğu Mmorpg De Bu Durum Söz Konusu Ne Kadar Mmorpg Sevsemde Para P2W Olmalarından Şikayetciyim

z0ringremory

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Sarı bayraktaki oyuncular eşyaları çok pahalıya satıyolar tavsiyem mavi bayrak seçmen.
Karakter olarak da Şaman seçersen EXP kazanman çok zor olur Şaman sınıfının saldırı gücü azdır tavsiyem Sura veya Savaşçı sınıfını seçmen.
Başlangıç görevlerini yaparsan kazanan sen olursun en iyi görev ise Biyolog (ismini hatırlayamadı o adamın) görevleridir güzel para güzel EXP güzel eşyalar veriyor onları yaparsan oyundaki işin kolaylaşır.

Yetenek olarak Savaşçı sınıfında zihinsel Sura sınıfında (unuttu) yetenek classını seçmen olacaktır Şaman ve Ninja sınıfındaki yetenek classları berbattır onlar sadece PvP sunucularında kullanılmalıdır.

Parana kıyıp M2BOB alırsan (ki zorin aldı) öküz gibi hile yaparsın oyunda.

(Çok pis gaza geldi okuldan geldiğinde oyunu indirecek)

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0
bu konuda geçen oyunların hepsi bana göre dandik. Clash Of Clans oynayın.

SM-N9006 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Altikardes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Metin2 dediniz,canım çekti lo.
Ninja <3

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Metin 2 pek sevmiyorum ama artık oyunum olmadığından çok oynayasım geliyor.
Ve artık öyle hep hack var sinirim bozuluyor. Dayımla önceden oynardım biraz. 4 5 tane 90 lvl üstü hesapları vardı. 30 40 lvllik hesaplarını bana verirdi ama işte bıraktı bende bıraktım sonra hack kaynamaya başladı hiç adımımı atmadım.
______
Çok tavsiye etmiyorum.
Ama beni kabul edersen senin için başlayabilirim :D

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hepinize teşekkür ediyorum, bir konum daha şeker oldu sayenizde :p

Prefer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beraber pvp oynayabilriz, hem öğretirim hemde eğleniriz.

En iyi cevaplar
0
metin 2 ile League of Legends karşılaştırman aşırı saçmalık ve hala şu lol dotanın çakması kafasından kurtulamayan var o zaman sizin kafanızla gidersek bütün mmorpg oyunları birbirinin çakması ve bana League of Legends de çok feeder felan var diyen dotadaki cykalarıda unutmayalım