İyi Bir Sunucu Olabilmenin Şartları

byMasterTurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Neden Çalıntı Kullanırlar Anlamam :S
Ben Kendi Map İmi Yapıyorum Ha Sağdan Soldan Bir Şeyler Bakmıyormuyum Bakıyorum Mesela Spawn'daki Ana Bina Surlara Filan Bağlı
Onun Çatısı Ve Duvar Şekillerini Bir Map'den Esinlendik Ev'leride Esinlenerek Yaptık Ama Evler Amerikan Evi Olarak Geçiyormuş :/ Orta Çağa Uygun Değiş Silecez Yani xD Demek İstediğim Esinlenerek Yapmak Farklı Aynısını Almak Farklı

Lapis'e Gelelim Şimdi FarukYazici Kızıcak Ama Türk Oyuncusu Çok Alıştı Bu Lapis'e Ve Bebelerde Bundan Hoşlanıyor :S
Doğal Olarak Server İlgi Çekmek İçin Lapis Ekliyor
Lapisli Ve 100 Kişi Full Çeken Bir Server'ı 10 Kişilik Emek Factions Server'ına Değişirim
5'e 5 Pvp Yeterli Bana :D Sonuçta Emek :D
Emek için o kadarda emek yapılmıyor ( ne demek bu bende anlamadım :) )
Demek istediğim emek sunucuları bu çağlarda sevmiyorlar :(

byMasterTurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kod:
Marketlerdede setler 1200 TL gibi bir şey olmazdı onu affederdik..
Demişim, demek istediğim daha pahalıya satılabilirdi

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Açıkçası insanlara "bebe" diyerek olgun bir insan olmak kaybediliyor. Yaş ayrımı yaparak, seviye düşürülüyor. Bu onu, şu bunu yapıyor diyerek saçmalanıyor. Kim ne yaparsa yapsın, nasıl davranırsa davransın, ne derse desin kimseyi ayırmak gibi bir zihniyet olamaz. Ben bu yaş ayrımı yapan insanların mesajlarını okumaktan bıktım. Ve en çok bıktığım, usandığım, nefret ettiğim "biz türkler şöyleyiz, böyleyiz..." Bu çok dikkatimi çekiyor. Birisi geliyor Türk Sunucusu Nasıl Açılır ? konusu açıyor, dalga geçiyor. Bir diğeri geliyor biz türkler üşengeciz... diyor, öbürü biz türklerin yaptığı bu kadar olur diyor. Bunu söyleyen mantığa şaşıyorum açıkçası. Böyle davranmaktan vazgeçmeli artık insanlar. Milletinizin ismini kullanmadan yazın ne yazıyorsanız. İngilizcemi geliştirmek adına çeşitli yazıları Türkçeye çeviriyorum. Değişik sitelere göz atıyorum. Ama inanın böyle bir durumla bir kez olsun karşılaşmadım. Biz İngilizler çok beceriksiziz, biz İngilizler çok uyuşuğuz gibi bir mesaja hiç rastlamadım. Konuşuyorsanız kendi adınıza konuşun...
Yaş ayrımcılığına tekrar
değinmek gerekirse; yaş ayrımcılığı basit gibi görünse de Çocuk Hakları Bildirgesi buna bile değiniyor. Yasalar önünde, sosyal hayatta... Yukarıdaki mesajlarda her ne kadar bebe tabirini olgun olmayan insanlar için kullandığınızı söyleseniz de biraz aşağıya indiğimizde bunun olgunluk ile alakasının olmayıp açık açık yaş ayrımcılığı yaptığınızı gözlüyorum. Bugün dünyanın en medeni ülkeleri arasında gösterilen İsveç (ki ilk anayasa hazırlanırken [Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllar] Türk Medeni Kanunu, İsveç'ten uyarlanarak alınmıştır.) 7 tip ayrımcılık belirlemiş olup bu ayrımcılıklara "yaş ayrımcılığını" da eklemiştir. İş her ne kadar bu ayrımcılığı yapanlar açısından basit de olsa, hiç de basit değil. Bu ayrımcılığı yapanlara tavsiyem bir boy aynasına geçip ben kaç yaşındayım ? sorusunu kendilerine yöneltmeleridir.

Senin haklı olduğun yönlerde var ancak bende 12 yaşındayım ve yaşıtlarımın tarzlarına hiç benzemiyorum ?! Hani "tamam" yerine "tmm" yazan insanlara yapılan bir tabir bu.Ayrıca şuana kadar bu lafı kullanmamıştım.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Senin haklı olduğun yönlerde var ancak bende 12 yaşındayım ve yaşıtlarımın tarzlarına hiç benzemiyorum ?! Hani "tamam" yerine "tmm" yazan insanlara yapılan bir tabir bu.Ayrıca şuana kadar bu lafı kullanmamıştım.
Bende ''tamam'' yerine ''tmm'' yazıyorum bazen acele yazman gerekiyor bilip bilmeden yargılamayalım insanları haklarına giricez artık.Bende mi ''bebe'' ym yani ben ''bebe'' değilim!!!! :lol:

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bende ''tamam'' yerine ''tmm'' yazıyorum bazen acele yazman gerekiyor bilip bilmeden yargılamayalım insanları haklarına giricez artık.Bende mi ''bebe'' ym yani ben ''bebe'' değilim!!!! :lol:

Acele anında her insan yazabilir.örneğin telefondan mesaj atarken uğraşmak istemezsin.Ama bazı kitle hep öyle kullanıyor.

• Beğen
Reactions: DIO

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Acele anında her insan yazabilir.örneğin telefondan mesaj atarken uğraşmak istemezsin.Ama bazı kitle hep öyle kullanıyor.
Anladım bende genelde ''tmm'' yazıyorum ama ben bebe değilim :lol:[DOUBLEPOST=1397147490,1397147387][/DOUBLEPOST]Neyse bırakak şu bebe meselesini ben bebe değilim :lol:
ayrıca ''Ankaranın Dikmeni'' dizisini izleyen bilir dikmen her önüne geçen şahısa bebe diyor. :lol:

FarukYazici

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Mesajımda size hitaben kullanılmış bir cümle bulunmamaktadır. Neden üstünüze alındınız, anlayamadım. Ayrıca kısaltma kullanan insanlara nereden geldiğinizi de merak ediyorum.
Kimsenin mesajlarında kısaltma yapanlara dair böyle bir tabir kullanması söz konusu değil. "Bilip bilmeden yargılamayalım" diyorsunuz, kim kimi yargılıyor, kim size bu tabiri kullanıyor ?

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mesajımda size hitaben kullanılmış bir cümle bulunmamaktadır. Neden üstünüze alındınız, anlayamadım. Ayrıca kısaltma kullanan insanlara nereden geldiğinizi de merak ediyorum.

Kimsenin mesajlarında kısaltma yapanlara dair böyle bir tabir kullanması söz konusu değil. "Bilip bilmeden yargılamayalım" diyorsunuz, kim kimi yargılıyor, kim size bu tabiri kullanıyor ?
Ben o tabiri owen_1 için kullanmıştım ama ciddi olarak değil şaka olarak demiştim. <_<

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Kısaltma Kullanmayı "Bebe"'ye Nasıl Bağladınız Anlamadım :D
Bende Kısaltma Kullanırım Tabi Bazı Kelimelerde
Kısaltma Değilde Şunu Örnek Verseniz Neyse "Nbr qnq bugun bı qız gordum manyqdı" gibi :D
Kelime Seçimine Laf Etmeyin Öylesine Aklıma Geldi :D Bugün Fena Hatunlar Gördüm xD Tmm Sustum
Neyse Bebe Değilim Ben xD

Fazla olmasada Onu kastetmeye çalışmıştım zaten

• Beğen
Reactions: DIO

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kısaltma Kullanmayı "Bebe"'ye Nasıl Bağladınız Anlamadım :D
Bende Kısaltma Kullanırım Tabi Bazı Kelimelerde
Kısaltma Değilde Şunu Örnek Verseniz Neyse "Nbr qnq bugun bı qız gordum manyqdı" gibi :D
Kelime Seçimine Laf Etmeyin Öylesine Aklıma Geldi :D Bugün Fena Hatunlar Gördüm xD Tmm Sustum
Neyse Bebe Değilim Ben xD
İyi saçmalamaya başladık haa kızlar mızlar fena azıttık :lol:
Bu arada konuda taa rehberlikten kızlara nasıl geldi şaşıyorum helal bize :lol:
Faruk kızıcak gene :lol:

ulasdogan123

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İçerik SearchTR tarafından kaldırıldı

Moderatör tarafından düzenlendi: