İyi Bir Sunucu Olabilmenin Şartları

Korkak Adam

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu aslında Türkiye'de var olan sunucuların suçu değil tam olarak. Onlara sunucu kavramını yanlış öğretenlerde. İnsanlar sunucu kavramını çok yanlış anlamış. Bugün hep beraber bunun ortak şahidiyiz. Ben şunu savunuyorum; sunuculara herkes alınmamalı. Elbet, insanlar oyun oynayacak ama bunu belli bir olgunluk seviyesine ulaştıktan sonra yapmalı. Belki bu yolla insanlar kendilerine çeki-düzen verebilir. Maalesef, sunucumuz bir an önce dolsun istiyoruz. İyi sunucu dolu sunucu değildir!

Çok Dogru. Saglam Bir Lapissiz Server Açılmalı MMORPG Tarzında Eski Faction Serverler Gibi.

Vıp Satılmamalı.

Whitelist Başvurusu Olmalı.

Sunucunun İlerlemesi İçin İlla Birşeyler Satılması Gerek
Bunun İçinde Şöyle bir şey Düsünebiliriz.

Oyunda Para Birimi Mesela Elmas Olur.

64 Elmas 10 TL Gibi Bir Fiyata Satılabilir.

Hem Sunucu İlerler Hemde Türkiyede Saglam Sunucu Olur.

• Beğen
Reactions: DIO

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bu aslında Türkiye'de var olan sunucuların suçu değil tam olarak. Onlara sunucu kavramını yanlış öğretenlerde. İnsanlar sunucu kavramını çok yanlış anlamış. Bugün hep beraber bunun ortak şahidiyiz. Ben şunu savunuyorum; sunuculara herkes alınmamalı. Elbet, insanlar oyun oynayacak ama bunu belli bir olgunluk seviyesine ulaştıktan sonra yapmalı. Belki bu yolla insanlar kendilerine çeki-düzen verebilir. Maalesef, sunucumuz bir an önce dolsun istiyoruz. İyi sunucu dolu sunucu değildir!

Görüşünüz için teşekkür ederim. Sizlerin nasıl düşündüğünü bilemem ancak ben sunucularda oyuncuları "çocuk" olarak ayırma taraftarı değilim. 10 yaşında bir insan, sunucumuza girdiği zaman tuhaf hareketler yapabiliyor. Bu, onun yaş seviyesindeki olgunluğundandır. Kanaatim, onlara oyunu değil, insanlar arası ilişkileri öğretmekten geçiyor. Akıl yaşta değil baştadır. Bazı insanlar vardır 40 yaşına gelmiş ancak 40 gram akılları yoktur. Ama bazıları vardır 10 yaşında 50 yaşındaki adam düşündüğünü düşünür. Yazılarımda hep vurguladığım durum, sunucuların yalnızca bir oyun olmaması. Sunucular bizim insanlar ile ilişkilerimi geliştirmek için iyi bir fırsat. Tabi farkına varabilirsek...

Edebiyat okumuyorum ancak yatkın olduğumu söyleyebilirim. Sunucunuz açılınca ben de gelmek isterim davet ederseniz...

Çocuk oyuncularımıza "bebe" diyerek ilk hatayı burada yapıyorsunuz aslında. Onları dışlamak yerine, içinize alıp onların bu olgun olmayan davranışlarını düzeltmeye çalışsanız (muhtemelen buna karşı olanlar olacak ve çocuk çocuktur diyenleriniz de çıkacaktır. İşe böyle bakmayın, ayağa gelen müşteri geri çevrilmez. Onlar sizin veli nimetlerinizdir.) Sizin de sunucunuz var, konusunu görmüştüm. Size tavsiyem insanları bu şekilde ayırt etmekten vazgeçmeniz yönünde olacaktır. İyi yönetilemeyen bir sunucu yok olmaya mahkumdur !

İyi yorumlarınız için teşekkür ederim.

''Bebe'' diye tabir ettiğimiz oyuncular küçük yaştaki oyuncular değil.Kaç yaşında olursa olsun olgunluk sergilemeyen oyuncular.Hani bunu konuşuyorum ama benim yaşımda çok büyük değil.

• Beğen
Reactions: DIO

FarukYazici

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
''Bebe'' diye tabir ettiğimiz oyuncular küçük yaştaki oyuncular değil.Kaç yaşında olursa olsun olgunluk sergilemeyen oyuncular.Hani bunu konuşuyorum ama benim yaşımda çok büyük değil.
Yaşınız hiç önemli değil owen_1. Atalarımız demiş; akıl yaşta değil baştadır. Söyledim, yine söylüyorum bu insanları dışlamak yerine onları içimize almamız gerekir. Birinci sayfada Preacher_Generic birine selam verdiğini, onunla hemen takım olduklarını ve birlikte hareket etmeye başladıklarını söylüyor. İnsanları bu küçük, bu olgun değil gibi dışlamak yerine onlarla oyun içerisinde beraber hareket etmeliyiz. Onlarla iyi ilişkiler kurmalıyız. Hep diyorum bu sadece bir oyun sunucusu değil !

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Yaşınız hiç önemli değil owen_1. Atalarımız demiş; akıl yaşta değil baştadır. Söyledim, yine söylüyorum bu insanları dışlamak yerine onları içimize almamız gerekir. Birinci sayfada Preacher_Generic birine selam verdiğini, onunla hemen takım olduklarını ve birlikte hareket etmeye başladıklarını söylüyor. İnsanları bu küçük, bu olgun değil gibi dışlamak yerine onlarla oyun içerisinde beraber hareket etmeliyiz. Onlarla iyi ilişkiler kurmalıyız. Hep diyorum bu sadece bir oyun sunucusu değil !

İşte bak sorunda bu ya ? Bizlerin ''Bebe'' diye tabir ettiğimiz kişiler anlamıyor bunu.Bunun sadece oyun olduğunu sanan ve ''hile yapsam bir şey olmaz'' diyen kişiler doldu oyunlara.Beraber hareket edilmiyor işte.
Steam'de binlerce ücretsiz oyun var.Sadece steamde değil bütün internet aleminde bir sürü ücretsiz oyun var.Battlefield play4free başta olmak üzere.Ama bir kere bir oyun kitlesi oluşmuş Türkiye'de.İllaha da Counter Strike 1.6/source.
Şahsen ben sohbet etmeyi çok severim.İnternet üzerinden oluncada keyfime diyecek yok.Ama öyle insanlar yok işte.Sadece oyununun başına geçip oynuyorlar.Bana çok bilgisayar oynuyorsun diyorlar.Ben çok bilgisayar oynamıyorum.Çok bilgisayarda oturuyorum.Bunların farkını anlamayan insanlarla daha ne kadar beraber hareket edebiliriz ki ?

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İşte bak sorunda bu ya ? Bizlerin ''Bebe'' diye tabir ettiğimiz kişiler anlamıyor bunu.Bunun sadece oyun olduğunu sanan ve ''hile yapsam bir şey olmaz'' diyen kişiler doldu oyunlara.Beraber hareket edilmiyor işte.
Steam'de binlerce ücretsiz oyun var.Sadece steamde değil bütün internet aleminde bir sürü ücretsiz oyun var.Battlefield play4free başta olmak üzere.Ama bir kere bir oyun kitlesi oluşmuş Türkiye'de.İllaha da Counter Strike 1.6/source.
Şahsen ben sohbet etmeyi çok severim.İnternet üzerinden oluncada keyfime diyecek yok.Ama öyle insanlar yok işte.Sadece oyununun başına geçip oynuyorlar.Bana çok bilgisayar oynuyorsun diyorlar.Ben çok bilgisayar oynamıyorum.Çok bilgisayarda oturuyorum.Bunların farkını anlamayan insanlarla daha ne kadar beraber hareket edebiliriz ki ?

Aslında owen_1 kardeşimizinde haklıyönleri var.Biliyorum akıl akıldan üstündür bende 11 yaşında birisiyle türk sunucusunda arkadaş olmuştum ve çok iyiydi her işi o yapıyordu bana iş bırakmıyordu ama bazı küçük yaşta arkadaşlarımızvar sizinle ilişkiyi kesip griefliyorlar ve lafdan anlamıyorlar kimisine yardım etmek için gidiyorsun seni tuzağa düşürüyorlar resmen bizi sallamıyorlar bu tip kardeşlerimizi yola getirmek çok zorluyor ve sıkıyor.Ama olgun davrananlarda oluyor hacksiz oynayan ve pro olanlarda var yardım edenlerde bu tip oyuncular artsa türkiye sunucuları düzelir bence.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
owen_1 Haklı Aslında
Ama Belirteyim Biz Genelde "Bebe" Kavramını Küfürcü Kendini Bilmez Nerede Duracağını Bilmeyen Cins İnsanlar İçin Kullanıyoruz
Yaşın hiçbir Önemli Yok Bence
Benim Skype'da Takıldığım Arkadaşlarımdan Bazıları 12/14/15 Yaşlarında Ve Gayet İyi Çocuklardır Aynı Zamanda Olgunca Davrana Biliyorlar Ee Malum Yaşları Ufak Olduğu İçin Bazı Şeylerde Sıkıntı Çıkarıyorlar Özellikle'de İkisi Çok Kavga Ederler Ama 1 Gün Geçmeden Konuşurum Araları Düzelir :)

Bakın Şöyle Diyeyim Bi Çocuk Var Birde Çocuk Var :)
Anlamışsınızdır :)[DOUBLEPOST=1397123169,1397122914][/DOUBLEPOST]
-Edit Ya Aslında Yapmamız Gereken Şey
İyi Oyuncuları Bir Araya Getirmek Ve Sağlam Bir Server Açmak :)
Bunu Denedim Hatta Hala Deniyorum Fakat Oyuncu Toplamak Veya Ekip Kurmak Sıkıntı :S
1 Güven
2 Bebeler
3 Kimseye Kendimi İnandıramamak
Kimse Başarabilceğime İnanmıyor Amatör Olabilirim Ama Sağlam Bir Server Açmadan Bırakmam Bu İşi!
İzlediğin yolu takdir ediyorum abi bırakma başarabilirsin bence inşallah çokda yararlı olur.Başarılar... ^_^

Korkak Adam

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kendin Yapsana Evini Hocam xD
Çaktırma Benim Mimarlığımda İyi Değil :D
Genelde Proje Yönetimi Kodlar Filan :)
Ama İç Mimari Çok İyiyimdir :)
Yani Arkadaşlar Öyle Diyor xD
:D Kendim Yapmıyorum Çünkü 2 Yaşındaki Bebe Bile Benden İyi Ev Yapar İstersen Bir SS Çekip Atayım :D

Edit: Son Zamanlarda Kendimi Geliştirdim Ama :D

FarukYazici

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Açıkçası insanlara "bebe" diyerek olgun bir insan olmak kaybediliyor. Yaş ayrımı yaparak, seviye düşürülüyor. Bu onu, şu bunu yapıyor diyerek saçmalanıyor. Kim ne yaparsa yapsın, nasıl davranırsa davransın, ne derse desin kimseyi ayırmak gibi bir zihniyet olamaz. Ben bu yaş ayrımı yapan insanların mesajlarını okumaktan bıktım. Ve en çok bıktığım, usandığım, nefret ettiğim "biz türkler şöyleyiz, böyleyiz..." Bu çok dikkatimi çekiyor. Birisi geliyor Türk Sunucusu Nasıl Açılır ? konusu açıyor, dalga geçiyor. Bir diğeri geliyor biz türkler üşengeciz... diyor, öbürü biz türklerin yaptığı bu kadar olur diyor. Bunu söyleyen mantığa şaşıyorum açıkçası. Böyle davranmaktan vazgeçmeli artık insanlar. Milletinizin ismini kullanmadan yazın ne yazıyorsanız. İngilizcemi geliştirmek adına çeşitli yazıları Türkçeye çeviriyorum. Değişik sitelere göz atıyorum. Ama inanın böyle bir durumla bir kez olsun karşılaşmadım. Biz İngilizler çok beceriksiziz, biz İngilizler çok uyuşuğuz gibi bir mesaja hiç rastlamadım. Konuşuyorsanız kendi adınıza konuşun...
Yaş ayrımcılığına tekrar
değinmek gerekirse; yaş ayrımcılığı basit gibi görünse de Çocuk Hakları Bildirgesi buna bile değiniyor. Yasalar önünde, sosyal hayatta... Yukarıdaki mesajlarda her ne kadar bebe tabirini olgun olmayan insanlar için kullandığınızı söyleseniz de biraz aşağıya indiğimizde bunun olgunluk ile alakasının olmayıp açık açık yaş ayrımcılığı yaptığınızı gözlüyorum. Bugün dünyanın en medeni ülkeleri arasında gösterilen İsveç (ki ilk anayasa hazırlanırken [Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllar] Türk Medeni Kanunu, İsveç'ten uyarlanarak alınmıştır.) 7 tip ayrımcılık belirlemiş olup bu ayrımcılıklara "yaş ayrımcılığını" da eklemiştir. İş her ne kadar bu ayrımcılığı yapanlar açısından basit de olsa, hiç de basit değil. Bu ayrımcılığı yapanlara tavsiyem bir boy aynasına geçip ben kaç yaşındayım ? sorusunu kendilerine yöneltmeleridir.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkçası insanlara "bebe" diyerek olgun bir insan olmak kaybediliyor. Yaş ayrımı yaparak, seviye düşürülüyor. Bu onu, şu bunu yapıyor diyerek saçmalanıyor. Kim ne yaparsa yapsın, nasıl davranırsa davransın, ne derse desin kimseyi ayırmak gibi bir zihniyet olamaz. Ben bu yaş ayrımı yapan insanların mesajlarını okumaktan bıktım. Ve en çok bıktığım, usandığım, nefret ettiğim "biz türkler şöyleyiz, böyleyiz..." Bu çok dikkatimi çekiyor. Birisi geliyor Türk Sunucusu Nasıl Açılır ? konusu açıyor, dalga geçiyor. Bir diğeri geliyor biz türkler üşengeciz... diyor, öbürü biz türklerin yaptığı bu kadar olur diyor. Bunu söyleyen mantığa şaşıyorum açıkçası. Böyle davranmaktan vazgeçmeli artık insanlar. Milletinizin ismini kullanmadan yazın ne yazıyorsanız. İngilizcemi geliştirmek adına çeşitli yazıları Türkçeye çeviriyorum. Değişik sitelere göz atıyorum. Ama inanın böyle bir durumla bir kez olsun karşılaşmadım. Biz İngilizler çok beceriksiziz, biz İngilizler çok uyuşuğuz gibi bir mesaja hiç rastlamadım. Konuşuyorsanız kendi adınıza konuşun...
Yaş ayrımcılığına tekrar
değinmek gerekirse; yaş ayrımcılığı basit gibi görünse de Çocuk Hakları Bildirgesi buna bile değiniyor. Yasalar önünde, sosyal hayatta... Yukarıdaki mesajlarda her ne kadar bebe tabirini olgun olmayan insanlar için kullandığınızı söyleseniz de biraz aşağıya indiğimizde bunun olgunluk ile alakasının olmayıp açık açık yaş ayrımcılığı yaptığınızı gözlüyorum. Bugün dünyanın en medeni ülkeleri arasında gösterilen İsveç (ki ilk anayasa hazırlanırken [Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllar] Türk Medeni Kanunu, İsveç'ten uyarlanarak alınmıştır.) 7 tip ayrımcılık belirlemiş olup bu ayrımcılıklara "yaş ayrımcılığını" da eklemiştir. İş her ne kadar bu ayrımcılığı yapanlar açısından basit de olsa, hiç de basit değil. Bu ayrımcılığı yapanlara tavsiyem bir boy aynasına geçip ben kaç yaşındayım ? sorusunu kendilerine yöneltmeleridir.
Aslında burada çok haklısın bende ''Türkler şöyledir,Türkler böyledir'' gibi şeylerden nefret ediyorum bir insan kendini nasıl küçük düşerebilir ayrıca türk ırkının ne olduğunu sanıyor?

byMasterTurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında bahsettiginiz "10 yaş" dediğiniz kişiler tamamiylen kendini "20 yaş" göstermeye çalışıyorlar..
Bilmem neymiş arkadaş ; "Okul bitsinde yazılımcı olayım" bu cümleyi içinden geçirenlere bir ses vereyim :
Okulun neresi kötü ? Siz doğru dürüst konuşmayı hiçbir şeyin imkansız olamadığını nerden öğrendiniz ?
Tabii bende sinirlendiğimde diyorum okul hakkında kötü şeyler ama @kedjurapa nında dediği gibi "1 gün geçmeden" olay bitiyor..
Neyse bizim konumuz sunucuyla ilgiliydi değilmi ?
Açıkcası bu sunucular kimden "ÇALINTI" yaptıysa bu zamandaki sunucular böyle oluyor..
Anlamadığım şey neden lapis ? Ve oyuncular neden "kolay para" istiyor ?
Tamam arkadaşım dedik sen sunucunun her yerini gezdin her yerinde prolaştın ama amacın neydi onu anlamadım ?
Hadi tamam madenlerde elmas lava düşüyor diye sinir oluyoruz ama lapis kazarak-satarak 10 dakikada P4 set yapmayada ben sinir oluyorum.
En azından 64 taş - 10 TL ye satılabilirdi.. Marketlerdede setler 1200 TL gibi bir şey olmazdı onu affederdik..
Ben markette Demir seti 10 TL'ye gördüm inanabiliyormusunuz ? Hatta o gün sunucu yapıyorduk pluginer olarak almışlardı adam aynı öyle yapıyordu..
Zaten ben girsem artık "Survival" sunuculara girmekteyim..
Ne lapisleri var nede marketileri herşeyi kendin yapıyorsun..
Haa birde, arsa bir saçmalık değildir yeterki survival sunucuda arsa gittikten sonra yaratıcıya almasın bu en kötü şeydir aslında..
Arsa yer bulamayan (ev yapmak için) işe yarar "PlotMe" eklentiside bunu sağlamaktadır..