Ininal ve PayByMe Kart Rehberi (Korsana Son !!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KNKTL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar forumda birçok arkadaşın premiumu yok. Bunun en büyük sebebi de kredi kartının olmaması ve ya güvenilmemesi. Ben de bu konu üzerine bir yazı yazmak istedim. Kafalardaki soru işaretleri az da olsa silinsin... Artık bu sorunları ortadan kaldırmak için oyuncuya destek olan kartlar var. Başlayalım. 2 adet kart vardır şu an. 2si de önödemeli yani prepaid kartlardır. Fakat bazı farkları var. Her ikisinden de bahsedeceğim fakat sadece ALIM ve YÜKLEMEden bahsedeceğim...

Bunlardan biri PayByMe, diğeri ininal'dır. PayByMe ile başlayalım...

PaybyMe
PayByMe Denizbank'ın bir kartıdır. Visa Electron'dur. Para sınırı 3000 TL'dir. Siparişi internet üzerinden yapabilirsiniz. Kapınıza en ufak bir ücret ödemeden getiriyorlar. Sipariş için; https://card.payby.me/ Burada "Hemen Başvur" seçeneğine tıklayarak bilgilerimizi giriyoruz ve kartımız yola çıkıyor... Biraz geç gelebilir ama gelecektir. Eğer 2 hafta içerisinde gelmezse Facebook sayfasından iletişime geçebilirsiniz. Sizinle ilgilenirler. Ödeme yapmak için Denizbank ATM'lerine gidebilirsiniz ve ya henüz açıklanmamış fakat açıklanacak olan anlaşmalı yerlere gidebilirsiniz. ATM'lerden para yüklemek için, bir Denizbank ATM'sine gidip Kartsız İşlem Menüsü'nden "Kart Yüklemeler"i seçip, "Ön Ödemeli Kart"ı seçip önce TC Kimlik No'muzu ve sonra telefon numaramızı yazıyoruz. Bizden kart numaramızı istiyor. Bu durumda ister kart numaramızla, ister PID numaramızla (kartın sol altında yazan numara) yükleme yapabiliriz. İstediğimiz metodu seçince gerekli olan numarayı giriyoruz. Daha sonra paramızı yerleştiriyoruz. Daha sonra onaylıyoruz. Ve yüklememiz gerçekleşiyor. Artık paramız kartımızda. İstediğimiz zaman harcayabiliriz. Olumlu yönleri çok. Olumsuz yönlerinden bahsetmek gerekirse şu anda kart her yerde geçmiyor. Fakat gün geçtikçe bu kart daha da gelişiyor. Gelişmeleri kartın Facebook sayfasından takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/PaybyMeCard?fref=ts

ininalininal da bir önödemeli karttır. PTT'nin Mastercard kartıdır. Bu kartı PTT, Tansaş ve Migros'lardan alabilirsiniz. Yükleme yapmak için de aynı yerlere gidebilirsiniz. Yükleme sınırı yok. Bozuk para dahi yükleyebilirsiniz PTT gişelerinden. Para sınırı 2000 TL'dir. Kartı ilk alırken kart ücreti olarak 5 TL verirsiniz. Ve aylık kullanım ücreti olan 1 TL vardır. Bu ücret her ay kartınızdaki paradan kesilir. İlk yükleme yaptığınızda da direk olarak 1 TL eksilir. 10 TL yüklediyseniz 9 TL olur. İlk başta kartı alırken belirli bir yükleme yapmanız gerekir. Ondan sonra kartınızı aktifleştirmeden yükleme yapamazsınız. ininal'ın oyuncular için dizayn edilmiş kartları da vardır. ininal kart MasterCard olduğundan neredeyse her yerde geçer.

Her iki kartta da yaş sınırı yoktur. Ben kendi Minecraft Premium'mumu alırken ininal kart kullandım. PayByMe minecraft.net'te geçiyor mu bilmiyorum. Fakat PayByMe steam (Valve), Origin (EA), uPlay (Ubisoft), Humble Bundle gibi oyun sitelerinde ve Samsung Apps, Appstore, Google Play gibi yerlerde geçiyor ve bu sayı sürekli artıyor. ininal zaten heryerde geçiyor dediğim gibi.

birçok arkadaşın kafasındaki soru işaretleri az da olsa cevap bulmuştur umarım.

İyi forumlar...

anka06

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Yaşadığım yerde Denizbank atm'si yok :( Boş boşuna paybyme almışım

KNKTL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yaşadığım yerde Denizbank atm'si yok :( Boş boşuna paybyme almışım

Eğer dikkatli okursan yakında anlaşmalı yerlerin olduğu liste yayınlanacağını yazdım. Belki o zaman uygun biryer bulabilirsin.

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ailem güvenmiyor böyle şeylere nasıl ikna edecem :D

mc42

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yararlı konu . Bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler.

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim ailem bana dolandırırlar seni diyor ayrıca gizlice alamam öğrenirlerse kötü olur

KNKTL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunu şöyle düşünün. Benim şehrimde kentkart diye geçer fakat akbil olarak söyleyeyim genel olsun. Akbil aldınız. Akbil niye kullanılır ? İçine para yüklersiniz otobüse binerken para yerine onu okutursunuz. Bu da öyle bir şey. Nakit vermektense karttan veriyorsunuz. Ailenize böyle açıklamayı deneyin bir de.

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yorumlarınız için teşekkürler , ininal almaya karar verdim PTT den alıcam , "aylık 1 TL ödersininz" demişsiniz yani her ay 1 TL yüklememiz mi gerekiyor ?

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
birde yüklediğiniz anda 1 TL kesilir demiştiniz , ben 50 TL yükleyince 49 olcak yani , 49 TL ile minecraft alınır mı ? :D

KNKTL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
birde yüklediğiniz anda 1 TL kesilir demiştiniz , ben 50 TL yükleyince 49 olcak yani , 49 TL ile minecraft alınır mı ? :sırıtmak:

Alınır galiba ama ben riske atmamak için 100 TL yüklemiştim. 50 TL ona gitti 50 TL Steam'e. Steam'den de kötü şeyler aldım ya neyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...