Geliştirdiğim SkyBlock Serveri için Yeni Fikirler Arıyorum

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kardeşim ne biliyim böyle ters mesaj atınca dedim nediyo acaba yanlış bişimi yazdım diye "Şimdi sen bu dediklerini plugin olarak yaptım diyorsun değil mi ?" Derken yani java ile mi yazdın bu kodları diyordum skript yeni çıkmış şu an araştırıyorım
# This example informs the player when he mines stone
on mine of stone:
send "You just mined stone!" to player
Örnek mesela on mine of stone = bir tane taş blok kırdğımızda az önce bir taş blok kırdın gibi mesaj gösterme gibi komutlar yapabiliyorsun . ingilizcesi olana kolay bir yardımcı plugin

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
On rightclick on baby cow with milk bucket: /////////// Bebek İneğe Süt kovası ile sağ tıkladığında (Bu event Oluyor yani olayı belirtiyor)
delete baby cow (Bebek ineği sil)
spawn a cow (Normal inek çıkar)
remove 1 milk bucket from the player (Oyuncudan süt kovası sil)
give 1 bucket to player (oyuncuya boş kova ver)

Bu basit bir kod mesela.1-2 saat önce yardım için bir servera level sistemi hazırladım sıfırdan
/seviyem yazınca seviyeni gösterir
Mob kesince seviye puanı kazanıyorsun
/seviye oyuncuismi yazınca oyuncunun seviyesini görüyorsun
/puanver yazınca oyuncuya seviye puanı veriyorsun (perm gerektiriyor)

Bu 4 tane şey 150 satır tutuyor yani hepsi bunun gibi basit değil :) Yarında seviyeye göre görev sistemi hazırlıcam o servera.Olay yanlıs anlasılmayla çıktı nede olsa istediğin şeyi söylersen yardım edebilirim

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler sakın yanlış anlama ne olursa olsun, diğerlerinden ne kadar fazla bilgili olursan ol sen yinede alçak gönüllükten vazgeçme :)
Aslında panel yapıcaktım server kontrol etmek için ama sonradan dedim alan olmaz elimde kalır mcmyadmin falan var dedim :) vazgeçme arasındaydım market yapıcam :) ama senle bir paylaşıyım sence nasıl tasarım bana ait değil haberin olsun :D
Ama php(yarısı sayılır) kodlamaları bana ait sence nasıl devam etmelimiyim ;

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
şu an dükkandayım burdaki dosyalar yarım açıkcası daha photoshopda yaptığım logolar falan var :)[DOUBLEPOST=1403365857,1403365802][/DOUBLEPOST]
hehe hoşmuş layk al benden
Sağol ama projeye yeterli adam olmadığından devam edemicem gibi :D Edit: Kusura bakmayın dükkandaki XP biraz taş devrinden kalma ama yapcak bişi yok eğer dükkandaki bilgisayar iyi olsa ve zaman olsa bitmişti proje şimdiye kadar :D

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler sakın yanlış anlama ne olursa olsun, diğerlerinden ne kadar fazla bilgili olursan ol sen yinede alçak gönüllükten vazgeçme :)
Aslında panel yapıcaktım server kontrol etmek için ama sonradan dedim alan olmaz elimde kalır mcmyadmin falan var dedim :) vazgeçme arasındaydım market yapıcam :) ama senle bir paylaşıyım sence nasıl tasarım bana ait değil haberin olsun :D
Ama php(yarısı sayılır) kodlamaları bana ait sence nasıl devam etmelimiyim ;

güzel gözüküyor :) Nitradonun ios için programı var onada bakabilirsin fikir için içinde:
-Telefondan (ios yada android) Canlı server haritasını görebilme
-Telefondayken konsola erişme ve komut yazabilme
-Oyunun chatini görebilme mesaj yazabilme
-sunucu bilgilerini görebilme

Demek istediğim nitrado kullanıcısı pek satın almaz ama diğer hosting kullanıcıları alabilir :) bu dediklerimi websitesi üzerindende yapabiliyorsun nitradonun

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Server whitelist olarak açılcak ilk önce açık varmı diye o zaman gelince whiteliste eklerim sizide :)
Benide Eklersen Sevinirim :)
Bu Arada Adadan Aşarı Düşerken Kendi Adana Çekerse Daha Rahat Olur Diye Düşünüyorum Yoksa Düşürken Ölüm Süresini Bekle Spawna Git Adana Git Fln Uzun Sürüyor
Birde Böyle Bir İmkanın Varsa Bir İteme Teklif Veren Bir Şey Kodyala Bilirsin Nasıl Olacak Dersen Mesela Markette Elmas 100 TL Sen Bir Kılıç Yapmışşın 30 Level Ench Basmışşın Bunu Hesaba Alarak Yani 100+100 200 TL + Ench Özelliklerine Göre Bir Para Teklif Veren

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
burdaki çocuk trene binmeyi seviyo baya herhalde :D ayrıca sondaki trenin kontrolsüz bir biçimde vahşet yaşatmasınada bir şey diyemeyeceğim :) neyse arkadaşın konusunu kirlettik ondanda ayrıca özür diliyorum. Özel mesaj at ben yaparım logonu sana sen sadece nasıl bişi istiyosun çiz :D[DOUBLEPOST=1403366667,1403366464][/DOUBLEPOST]
güzel gözüküyor :) Nitradonun ios için programı var onada bakabilirsin fikir için içinde:
-Telefondan (ios yada android) Canlı server haritasını görebilme
-Telefondayken konsola erişme ve komut yazabilme
-Oyunun chatini görebilme mesaj yazabilme
-sunucu bilgilerini görebilme

Demek istediğim nitrado kullanıcısı pek satın almaz ama diğer hosting kullanıcıları alabilir :) bu dediklerimi websitesi üzerindende yapabiliyorsun nitradonun

Vay be neler olmuş minecraftda haberim yok nitrado yeni mi çıkarttı bu uygulamayı önceden hiç duymamıştım :? Evet aslında nitrado gibi bende yabancııı bilişim firmasıyla anlaşabilirim ama okul falan izin vermez zaman yok :) yapabilirsem market işini yapıcam :)

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benide Eklersen Sevinirim :)
Bu Arada Adadan Aşarı Düşerken Kendi Adana Çekerse Daha Rahat Olur Diye Düşünüyorum Yoksa Düşürken Ölüm Süresini Bekle Spawna Git Adana Git Fln Uzun Sürüyor
Birde Böyle Bir İmkanın Varsa Bir İteme Teklif Veren Bir Şey Kodyala Bilirsin Nasıl Olacak Dersen Mesela Markette Elmas 100 TL Sen Bir Kılıç Yapmışşın 30 Level Ench Basmışşın Bunu Hesaba Alarak Yani 100+100 200 TL + Ench Özelliklerine Göre Bir Para Teklif Veren

Adayı denizin üstüne yapmayı düşünüyorum gökyüzünde değil :) 2. dediğin biraz zor daha dogrusu kolay ama bilmediğim kodlar var onları bulmam gerek bulduğumda yapabilirim serverın ilerki günlerinde :)

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Adayı denizin üstüne yapmayı düşünüyorum gökyüzünde değil :) 2. dediğin biraz zor daha dogrusu kolay ama bilmediğim kodlar var onları bulmam gerek bulduğumda yapabilirim serverın ilerki günlerinde :)
Ne Kadar Kolay Desende Her İtemin Her Ench ine Özel Kodlanması Lazım Değilmi ?

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
On rightclick on baby cow with milk bucket: /////////// Bebek İneğe Süt kovası ile sağ tıkladığında (Bu event Oluyor yani olayı belirtiyor)
delete baby cow (Bebek ineği sil)
spawn a cow (Normal inek çıkar)
remove 1 milk bucket from the player (Oyuncudan süt kovası sil)
give 1 bucket to player (oyuncuya boş kova ver)

Bu basit bir kod mesela.1-2 saat önce yardım için bir servera level sistemi hazırladım sıfırdan
/seviyem yazınca seviyeni gösterir
Mob kesince seviye puanı kazanıyorsun
/seviye oyuncuismi yazınca oyuncunun seviyesini görüyorsun
/puanver yazınca oyuncuya seviye puanı veriyorsun (perm gerektiriyor)

Bu 4 tane şey 150 satır tutuyor yani hepsi bunun gibi basit değil :) Yarında seviyeye göre görev sistemi hazırlıcam o servera.Olay yanlıs anlasılmayla çıktı nede olsa istediğin şeyi söylersen yardım edebilirim
Bu skript sunucuyu yormazmı sence :? sonucta mob kaldıryor mob koyuyor :?

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
ada demişken denizin üstünde yüzücek şeklinde diyorsan başlangıç chestine su kovası koyma zaten denizde adam :D ve 100 x 100 açılabilsin adadan görünmez koruma duvarı olsun yoksa adam başka adaya yüzer orayı griefler felan :D

şöyle bişi yapabilirim 20 saniye suyun üstünde durursa spawna yollar adamı :)

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu skript sunucuyu yormazmı sence :? sonucta mob kaldıryor mob koyuyor :?
skript sunucuyu yoran bir plugin zaten ama mesela kod çok yormaz neden diye sorarsan en fazla 10 tane hayvanı zaten büyüteceksin biz /mob zombie 20yazınca 20 tane zombi çıkartıyor sunucu yorurmuyor bunda hiç yorulmaz :) Ama bazı kodlarda zorluyor :) Sunucunun kapisitesinin yarısı kadar oyuncu açıcam ben lag olmasın diye yani 100 kişilik sunucu alıcam ama 50 kişi girebilcek sunucuya