CRAFTMATIK FACTIONS>1.7.x>OITC-SPLEEF-HG/SG-MINIGAME-PARKUR-BOSS-KAFA DUSURME^IP:play.Craftmatik.net

Pelinimyilmaz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öylesine Oynuyorum Canım Sıkıldımı Lapis Fln Kazıyorum :D
Sunucuda Birkaç Sorun Var Bunları Söyleyeyim Dedim
Öncelikle Pazarlar 750 K Olmasına Rağmen 1 Sefer Değil Her /p home Yaptığında 750 K paranı Alıyor Daha Pazar Alan Olmadığından Her Halde Bildiren Olmadı
Diğer Bir Sorun İse Sunucuda Bosslar Creeper Patlaması Effecti Yüzünden Eğer Duvara Yakın Bir Tarafta Patlarsa Kendilerini Duvarın Dışına Atıyorlar Çoğu Boss Bu Şekilde Buga Giriyor
Sorunlar düzeltildi.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Sorunlar düzeltildi.
Şu Anda Yaşanan Bir Başka Sorun İse Market Kuramıyoruz
Marketi Chest Olmayan Bir Yerde Kurduğumuzda Chest Bulunamadı Hatası Veriyor Yani Market Açma Yetkimiz Var
Ama Tek Sorun Bir Chestin Üstünde Market Kurduğumuzda Onu Direk [Kilit] Olarak Çeviriyor Yani Ne Yaparsak Yapalım Tabelaya Ne Yazarsak Yazalım Direk Chesti Kilitliyor

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Şu Anda Yaşanan Bir Başka Sorun İse Market Kuramıyoruz
Marketi Chest Olmayan Bir Yerde Kurduğumuzda Chest Bulunamadı Hatası Veriyor Yani Market Açma Yetkimiz Var
Ama Tek Sorun Bir Chestin Üstünde Market Kurduğumuzda Onu Direk [Kilit] Olarak Çeviriyor Yani Ne Yaparsak Yapalım Tabelaya Ne Yazarsak Yazalım Direk Chesti Kilitliyor
Chestshop plugininde üstüne koymalısın 1 blok üstü yani kendisinin üstüne değil.
Ve şu yetkili işini halletmeniz lazım veya 2 hafta içinde vs. doğru düzgün online ve doğru düzgün davranışı olan kişileri rehber gibi bir rutbeye getirebilirsiniz küfürler havada uçuyor ss'lerim var 1-2 tane .

umut_

En iyi cevaplar
0
Chestshop plugininde üstüne koymalısın 1 blok üstü yani kendisinin üstüne değil.
Ve şu yetkili işini halletmeniz lazım veya 2 hafta içinde vs. doğru düzgün online ve doğru düzgün davranışı olan kişileri rehber gibi bir rutbeye getirebilirsiniz küfürler havada uçuyor ss'lerim var 1-2 tane .
Bizde Öyle Koyuyoruz :)

Pelinimyilmaz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Simdi sen diamond'un ustune koydugun icin [Kilit] yazıyordur. Craftmatikte Diamond - gold - iron blocklar korumalı blocklardır. Lockette ile kilitlenebilir.

umut_

En iyi cevaplar
0
Simdi sen diamond'un ustune koydugun icin [Kilit] yazıyordur. Craftmatikte Diamond - gold - iron blocklar korumalı blocklardır. Lockette ile kilitlenebilir.
Özelden Attığım Mesaja Bakarsan Büyük Bir Bug Var :)

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyuncuların sağlık durumununu görebilme
İpeksi spawner
Otomatik yenilenen maden
PvP'den kaçma engeli
Kırdıklarınız doğrudan envanterinize gelir
oyuncuların sağlını görmek bence büyük bir sorun
tmm oyuncular buna göre taktik uygulayabilir ama olmaması gereken bir şey
ipeksi spawner dan anladığım ipeksi dokunuşla spanerları alabiliyor olmamız bence bunu kaldırın oyuncular buldukları spawner alanlarını korumaya çalışırlar kısacası ek uğraşları olur ve daha çok zaman geçirirler
pvp den kaçma bu ciddi anlamda büyük bir sorun
karşıdaki adam elektrik veya internet sorunu yaşıyor olabilir hadi onu geçtim ben taktik uygularım adamı tenha bir yere çeker sıkıştırırım veya yay kullanırım sizin belirlediğiniz uzaklığı geçtiğimde neden ceza alayım ki
bu olay başıma defalarca geldi ve abi kategorisinde olan bir admin bana "kaçma adam akıllı oyna" gibisinden şeyler söylemişti oyundan anlamadığı buradan belli zaten
ve kırılan blok direk envantere geliyor -,- hocam siz Anti-Trol müsünüz :D
bu oyunun en güzel şeylerinden biri bunu düzeltmek oyunculara hakarettir :D
son olarak otomatik maden yenileme nedir ?
o kadar şey eklemişsiniz birde işsiz gibi hammadde filan mı eklediniz bütün server ı çöp ediyor bu bilginiz olsun
oyuncular oradan kazandığı parayla istediklerini yaparlar
madene inip deli gibi kasmamız ve creeper gelecek diye yusuf yusuf olmamız eğer bunlar yoksa büyük bir eksiklik vardır

server için o kadar emek vermişsiniz
emeğinizi mundar etmeyin :D

Pelinimyilmaz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
oyuncuların sağlını görmek bence büyük bir sorun
tmm oyuncular buna göre taktik uygulayabilir ama olmaması gereken bir şey
ipeksi spawner dan anladığım ipeksi dokunuşla spanerları alabiliyor olmamız bence bunu kaldırın oyuncular buldukları spawner alanlarını korumaya çalışırlar kısacası ek uğraşları olur ve daha çok zaman geçirirler
pvp den kaçma bu ciddi anlamda büyük bir sorun
karşıdaki adam elektrik veya internet sorunu yaşıyor olabilir hadi onu geçtim ben taktik uygularım adamı tenha bir yere çeker sıkıştırırım veya yay kullanırım sizin belirlediğiniz uzaklığı geçtiğimde neden ceza alayım ki
bu olay başıma defalarca geldi ve ***** kategorisinde olan bir admin bana "kaçma adam akıllı oyna" gibisinden şeyler söylemişti oyundan anlamadığı buradan belli zaten
ve kırılan blok direk envantere geliyor -,- hocam siz Anti-Trol müsünüz :D
bu oyunun en güzel şeylerinden biri bunu düzeltmek oyunculara hakarettir :D
son olarak otomatik maden yenileme nedir ?
o kadar şey eklemişsiniz birde işsiz gibi hammadde filan mı eklediniz bütün server ı çöp ediyor bu bilginiz olsun
oyuncular oradan kazandığı parayla istediklerini yaparlar
madene inip deli gibi kasmamız ve creeper gelecek diye yusuf yusuf olmamız eğer bunlar yoksa büyük bir eksiklik vardır

server için o kadar emek vermişsiniz
emeğinizi mundar etmeyin :D
Otomatik maden özelligi istenirse oyuncu tarafindan kapatilabilir. Pvp korumasindan kastimiz, pvp moduna girmis oyuncularin oyunu kapatması durumunda itemlerinin dusmesini saglayan bir plugin ( combat log ). Bu olmazsa ölmek üzere olan herkes sunucudan çıkar ve itemlerini muhafaza etmiş olur. Yani normal pvp anlayisinda hic bir degisiklik yok, sizin normal sartlarla kacmaniza hic bir sey engel olamaz. Hammadde ile ilgilo goruslerine gelirsek... senin bu konudaki yorumlarini neredeyse her konunun altında görüyorum. "Lapis ve hammadde.. sunucu çöp xD"... bahsettigin iki unsur, artık türk - factions sunucularındaki oyuncularının vazgeçilmezidir.
Ben burada istek doğrultusunda sunucumu geliştiriyorum. Dün sunucuda 16 17 kişi vardı bunların en az 12 kişisi sunucudaki hammadde bölümündeydi. Ben bu hammaddeyi kaldırıp senin tabirinle sunucuyu "çöplüğün" içinden çıkarınca ne olacak ? O 12 kişi sunucudan çıkacak. Sunucunun en ufak ayrintisina bile verdigim büyük emekleri görmezden gelerek, hammadde var, sunucun çöp demen saygısızlıktır. Ben bu sunucuyu açmadan önce birçok sunucuyu takip ettim. Duymuşsunuzdur, corefactions adında bir sunucu açildı... emek verilmiş bir sunucuydu ; fakat hammadde yada lapis diye bir unsur yoktu. Bu yüzden pek talep görmedi. Sunucuyu yapanlarin emekleri, suanda senin bana yaptığın gibi görmezden gelindi. Madem aylardir hammadde ve lapis olmayan bir sunucu arıyordun, neden o sunucuya gidip onlara destek olmadın ? Laf çok, icraat yok. Herneyse ben kendimi yeterince iyi bir sekilde ifade ettigimi dusunuyorum. İşin özeti benim bu sunucuya verdigim bu kadar emekten sonra sen buna çöp diyemezsin, dedirtmem.

MemduhB

Yeni skype: memduhb12941
En iyi cevaplar
0
Yeni Nesil sunucular onlar varya, işte sadece özgürün hatrına baktım sunucuya ve kaliteli ama giriş mesajlarının filan baya bi editlenmesi gerekecek gibime duruyor. Skype varsa eklersen konuşabiliriz bu konuyu.
Memduh.Bucak

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Otomatik maden özelligi istenirse oyuncu tarafindan kapatilabilir. Pvp korumasindan kastimiz, pvp moduna girmis oyuncularin oyunu kapatması durumunda itemlerinin dusmesini saglayan bir plugin ( combat log ). Bu olmazsa ölmek üzere olan herkes sunucudan çıkar ve itemlerini muhafaza etmiş olur. Yani normal pvp anlayisinda hic bir degisiklik yok, sizin normal sartlarla kacmaniza hic bir sey engel olamaz. Hammadde ile ilgilo goruslerine gelirsek... senin bu konudaki yorumlarini neredeyse her konunun altında görüyorum. "Lapis ve hammadde.. sunucu çöp xD"... bahsettigin iki unsur, artık türk - factions sunucularındaki oyuncularının vazgeçilmezidir.
Ben burada istek doğrultusunda sunucumu geliştiriyorum. Dün sunucuda 16 17 kişi vardı bunların en az 12 kişisi sunucudaki hammadde bölümündeydi. Ben bu hammaddeyi kaldırıp senin tabirinle sunucuyu "çöplüğün" içinden çıkarınca ne olacak ? O 12 kişi sunucudan çıkacak. Sunucunun en ufak ayrintisina bile verdigim büyük emekleri görmezden gelerek, hammadde var, sunucun çöp demen saygısızlıktır. Ben bu sunucuyu açmadan önce birçok sunucuyu takip ettim. Duymuşsunuzdur, corefactions adında bir sunucu açildı... emek verilmiş bir sunucuydu ; fakat hammadde yada lapis diye bir unsur yoktu. Bu yüzden pek talep görmedi. Sunucuyu yapanlarin emekleri, suanda senin bana yaptığın gibi görmezden gelindi. Madem aylardir hammadde ve lapis olmayan bir sunucu arıyordun, neden o sunucuya gidip onlara destek olmadın ? Laf çok, icraat yok. Herneyse ben kendimi yeterince iyi bir sekilde ifade ettigimi dusunuyorum. İşin özeti benim bu sunucuya verdigim bu kadar emekten sonra sen buna çöp diyemezsin, dedirtmem.
hocam görüşlerine saygı duyuyorum çoğu şeyde haklısın ve "çöp" kısmına gelirsek tmm biraz ağır kaçmış olabilir ama bu konuda kendimi haklı görüyorum (hala)
daha önce açtık dediğiniz server görseydim emin olun arkadaşlarıma haber verip topluca girerdik
ve son olarak lapis ve hammadde her ne olursa olsun ben o 12 kişi için öyle bir şeye kalkışmam
eğer kendilerini oyuncu olarak görüyorlarsa böyle bir şey istemezler ve yukarıda da
madene inip deli gibi kasmak ve tonlarca item ile ölüm korkusu çekmek bunlar bu oyunun en temel hedefleri
bunlar oyundan kaldırılırsa büyük bir eksiklik olur
bizler eskiden saatlerce farm yapardık delimiydikte saatlerce farm yapardık tam tersi
oyundan daha çok zevk alıyorduk
benim yıllardan beri olan bir projem var 1.6.4 de başladım her sürümde güncelledim geliştirdim sanki evladım gibiydi sürekli yeniledim
fikirlerimi sürekli orada depoladım saatlerce dünyayı tasarlamakla uğraştım ve ilerde bu server başarılı bir şekilde açılırsa tahminen gıdım ilgi görmeyecek
geniş dünya farklı yaratıklar farklı silahlar yan görevler zindanlar hikayeler bir MMO RPG de olabilecek her şey ilgi görmeyeceğini bile bile devam ediyorum 10 kişi gelse yeterli en azından oyundan anlayan tipler oynayacak
şu an ki kurucularla aramdaki en büyük fark bu
bol oyunculu / kaliteli oyuncu
her neyse yukarıda da dediğim gibi "server için o kadar emek vermişsiniz" emeğinize laf eden yok
ama ben oyuncu olarak eleştirme hakkımı kullandım hepsi bu

bu arada yine lapis veya hammaddesiz bir server açarsanız veya duyarsanız haberdar ederseniz çok sevinirim

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Güzel bir sunucu. Türkiye'dede böyle sunucular olması gerçekten mutluluk verici diyebilirim, mimarisi veya sistemdeki imla kuralları vs. her şey 10/10'luk, pek zor bir sunucu değil fakat zevkli.

Pelinimyilmaz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Güzel bir sunucu. Türkiye'dede böyle sunucular olması gerçekten mutluluk verici diyebilirim, mimarisi veya sistemdeki imla kuralları vs. her şey 10/10'luk, pek zor bir sunucu değil fakat zevkli.
Yorumun için teşekkür ederim... elimden geldiğince sunucuyu sizleri mutlu edecek doğrultuda geliştirmeye çalışıyorum, sizlerinde yardımıylada sunucunun daha bir noktaya geleceğine inanıyorum.[DOUBLEPOST=1416415084,1416250859][/DOUBLEPOST]
Rütbe sistemi eklendi.

Website Aktif. http://www.Craftmatik.net

Pelinimyilmaz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
25 - 30 arasında değişiyor oyuncu sayımız. Gelip şimdiden başlayabilirsin ^^

Edit : Bu mesajımdan sonra ;

[DOUBLEPOST=1416599328,1416417577][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1416662017][/DOUBLEPOST]

Son düzenleme:

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Oyuncu+'da bazı problemler olduğu için Pazartesiye kadar kapalı, bugün ve yarın online süreniz 24 saat olduktan sonra rütbe gelmezse şaşırmayın :p Pazartesi rütbeniz otomatik gelir.[DOUBLEPOST=1416676097,1416676062][/DOUBLEPOST]
Yeni Nesil sunucular onlar varya, işte sadece özgürün hatrına baktım sunucuya ve kaliteli ama giriş mesajlarının filan baya bi editlenmesi gerekecek gibime duruyor. Skype varsa eklersen konuşabiliriz bu konuyu.
Memduh.Bucak
Onlar zaten ayarlandı, tekrar bakmanı öneririm.