1 Nisan - Türkiye 4.5G'Ye Kavuşuyor!

BattleDragon14

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba değerli forum takipçileri ve yöneticileri, farkındaysanız 1 Nisan'a saatler kaldı. Türkiye, 4.5 Nesil Baz İstasyonlu 3 büyük Operatörleri ile hizmet verecek.
3G 60Mbps'e kadar çıkabilirken, 4.5G ile 100 ila 300 Mbps arasında bir hız görecek. Şu anda 40 Milyon telefon 4.5G'ye hazır durumdadır.

Peki 4.5G ile hayatımızda neler değişecek?:
  • Bir HD Filimi 3G ile yaklaşık 1 saatte indirebilirken, 4.5G ile 5-10 dakikada indirilecek.
  • Aselsan'ın ULAK adını vermiş olduğu 4.5G Baz İstasyonları çalışacak. Detaylı bilgi için tıklayın.
  • İnternet daha çok kullanılacak, kotalar daha hızlı dolacak. Fiyatlarda artış yaşanacak.
Örneğin; Ben 4GB internetimi 1-2 haftada (Video izlemeden) bitirirken, artık 1 Hafta 4-5 güne düşecek. (Tabi interneti kullanırsanız.)

Sadece internet hızı değil, baz istasyonları daha yüksek menzillere hizmet verebilecek. Baz istasyonun çekmediği yerlerde düşüş yaşanacak ve çekmeye başlayacak.

Sizden istediklerim, 4.5G Hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak. İyi forumlar :)

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
Kota daha hızlı dolacak ifadesi fazla saçma geliyor bana. Bir kişinin günlük internet kullanımı bellidir, yaptığı işler de genelde sabit olur. Ben şahsen "İNTERNETİM HIZLANMIŞ HADİ DAHA FAZLA İNTERNET KULLANAYIM" kafasında düşünmüyorum.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
şakayı geçtim 4.5G gelse bile ttnet hızlandırmaz :D

Kota daha hızlı dolacak ifadesi fazla saçma geliyor bana. Bir kişinin günlük internet kullanımı bellidir, yaptığı işler de genelde sabit olur. Ben şahsen "İNTERNETİM HIZLANMIŞ HADİ DAHA FAZLA İNTERNET KULLANAYIM" kafasında düşünmüyorum.
saçma bir düşünce. Ben güzel bi anime buldumu yardırırım 32590327523 bölüm ve bu animeleri 480p'de izlerim. Eğer int hızlanırsa 1080p açar affetmem ve ttnet batar

BattleDragon14

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sorun da orada zaten. 3G ile 720p bir video izlemek için çok sabırlı olmalısınız. Ancak 4.5G ile 720p bir videoyu hele 10 dakika ise, 30 saniyede 100% izleme imkanınız oluyor. Ve bu sayede sabırsız birisi de o videoyu aynı şekilde izlemiş oluyor. İnternet hızın daha yüksek olduğu için de oyunu açılmayan, videosu yüklenmeyen, Facebook'u açılmayan vb. Kişilerin direk açabileceği için telefon kullanımı 100% artacak. Bu en basit bir örnek.
şakayı geçtim 4.5G gelse bile ttnet hızlandırmaz :D

saçma bir düşünce. Ben güzel bi anime buldumu yardırırım 32590327523 bölüm ve bu animeleri 480p'de izlerim. Eğer int hızlanırsa 1080p açar affetmem ve ttnet batar
Türk Telekom (Eski adıyla TTNET), TURKCELL ve Vodofone 4.5G'ye geçiş yapacak.

4.5G üzerine çalışmaların yapılması iyiye delalet değil. Bu, bizim 5G üzerine çalışma yapacak kaynağımız olmadığının bir kanıtı. Züğürt tesellisi gibi bir şey. Ayrıca AKK denen bir şey oldukça saniyede 90GB hızda çalışan bir internetin olsa bile bir işine yaramayacak.
5G hakkında bir bilgi vermedim. Mobil baz istasyonlarında Adil kullanım kotası denilen şey olmaz. Olursa da helal olsun yine Türkiye ilk 1'lerde.

Fatal1st

Nothing is real.
En iyi cevaplar
0
Ve bunların hepsi bir şaka olur , Türk Telekom onca reklamı troll amaçlı yapar.... (Animeyi gülmek için koydu çünkü animeler ciddi olamaz*)

"Ve Çok saçmadırlar"-Kişisel fikir

TrRolLing

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Krdş sen türkiye de asla bir HD filmi 5-10 dk da indiremezsin

BattleDragon14

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ve bunların hepsi bir şaka olur , Türk Telekom onca reklamı troll amaçlı yapar.... (Animeyi gülmek için koydu çünkü animeler ciddi olamaz*)

"Ve Çok saçmadırlar"-Kişisel fikir
Aynen haa düşünsene 1 Nisan şakası diye tüm telefonlara mesaj geliyormuş. :D Ben kendimi öldürürüm öyle bir şey olsa.

Krdş sen türkiye de asla bir HD filmi 5-10 dk da indiremezsin
Valla ne desen haklısın. 3G'de 60Mbps geliyordu, şehir içinde max 3mbps alıyorum. Şehir dışında ise max 10 alıyorum. 4.5G'de 100-300 dediler. Bakalım kişi başına ne kadar mbps düşecek

TrRolLing

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Aynen haa düşünsene 1 Nisan şakası diye tüm telefonlara mesaj geliyormuş. :D Ben kendimi öldürürüm öyle bir şey olsa.

Valla ne desen haklısın. 3G'de 60Mbps geliyordu, şehir içinde max 3mbps alıyorum. Şehir dışında ise max 10 alıyorum. 4.5G'de 100-300 dediler. Bakalım kişi başına ne kadar mbps düşecek
max 15 olabilir yine 5mbps ile 480 p ye devam ! bu yüzden kontörlüyüm ve para yükletmiyorum evde wifi var dışarıda çıkmıyom bana yeter. Bunlar para tuzağı

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Katılıyorum.Sonuçta sen 500 MB'lik bir dosya indirdiğinde yine 500 MB harcamış oluyorsun.Sadece video sitelerinde otomatikman 720p-1080p geçtiğinde sıkıntı yaşarsın.Oda sorun değil,ayarlarından düşürebilirsin kaliteyi.

DeathLight16

Bələ vəziyyətin içinə soxum
En iyi cevaplar
0
Bize şaka yapmaya çalışıyo devlet hani anladınız mı 1 nisan ya

TheBloodyMask

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim bildiğim hız artsa bile senin baktığın şey daha fazla değer istemez ki sen o filmi 500kb/s de izlesen de 20 gb gidecek 5mb/s de izlesen de niye kota daha hızlı bitecek diyorlar ben orada kaldım ?