1 Nisan - Türkiye 4.5G'Ye Kavuşuyor!

Emrsmsk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende şu an da 4,5G mevcut. Fakat 3G ile arasındaki tek fark; 3G yerine 4G yazması. Para tuzağı.

Gavatos

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
4.5G 300 MBPS iken bana verilen d-smart internet hızı 0.87 MBPS where is adalet ?
(Herifler santral uzak veya kablolarda sıkıntı var diyor ve evimize türk telekom'u yolluyorlar santral uzak diyorlar bu yüzden yavaş diyorlar peki yan komşunun internet hızı neden 16 MBPS ? )

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler Kore'de Yaşıyorum Yaşasın 5G!

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim telefonum 4G desteklemiyor ama arkadaşımda 4096 MB internet paketi var ve 4.5G'yi denemek için 10 dakika internete girdi.
Sonuç:
İnternette gezinme süresi : 10 Dakika
Kalan İnternet : 3850 MB

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
4.5g Denerken İnternetiniz Bitebilirmiş Dikkat Edin xD

bku38

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Arabalarda benzinin kullanım oranı motorun devrine vağlıdır, internet motor değildir. Sen çok yanlış anlamışsın olayı, benzetme çok alakasız. Şöyle düşünelim ya da, senin arabanın motoru 1.6, günlük 70 km araba sürüyorsun diyelim, iş - ev olsun. Sonra bir gün arabanı değiştiriyorsun, 2.5 litre hacimi olan bir dizel araba alıyorsun diyelim, bu sefer günlük 120 km falan yol gitmezsin, günlük rutinin bellidir, yine iş - ev yolunu izlemeye devam edersin.
Çok biliyorsun çocuk.
Git kullan bakalım...

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Turkcell de 5 tl ye 5 gb internet veren bi paket vardı o paket ile 65mbps internet almıştım ama suan 4g ile (daha 4,5G ye gecilmediğini okumuştum BTK onaynaldıktan sonra LTE-A ya geçilecek diye haberler vardı) 70mbps aldım ama ping gayet hoş olmuş, denizlide yaşıyorum ttnet bile 40ms altına düşmezken cep telefonum 11ms ping veriyor

ve her ay 8gb 4,5g internet hediye ediceklermiş :) sevindiren tek şey

normal 3G ile 25mbps internet alıyordum işimi görüyordu :)

i love turkcell

DonduranAtes

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ve ek olarak belirteyim, bazı veri merkezleri 4.5 G alt yapısı ile mobile hizmet verecek sunucular barındırmaya başladı :)

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Artsın fiyatlar canım zaten çok ucuz... Parayı verirken bile boğazımız düğümleniyor ya.
Fiyatların arttığı yok. Millet "ulan hızlanırsa kesin pahalı olur." diye başlıyor yaygaraya.
Eğer sen 7/24 dosya indiriyorsan mantiken indirdiğin dosya boyutuda arttığı için daha fazla internet harcar.
Ama bir video izlerken donup donup izlemek yerine düzgün bir şekilde izlersin, yine aynı interneti kullanır.

Hatta zaman içinde internetin ucuzlayacağınıda düşünüyorum.

DamRISH

Donuts :3
En iyi cevaplar
0
Fiyatların arttığı yok. Millet "ulan hızlanırsa kesin pahalı olur." diye başlıyor yaygaraya.
Eğer sen 7/24 dosya indiriyorsan mantiken indirdiğin dosya boyutuda arttığı için daha fazla internet harcar.
Ama bir video izlerken donup donup izlemek yerine düzgün bir şekilde izlersin, yine aynı interneti kullanır.

Hatta zaman içinde internetin ucuzlayacağınıda düşünüyorum.
Ya AKK kalksın fiyat urumda değil. O kadar veripte bir süre sonra kullanamamak koyuyor insana.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Ya AKK kalksın fiyat urumda değil. O kadar veripte bir süre sonra kullanamamak koyuyor insana.
AKK'siz paketler almak daha iyi.
35 TL'ye sınırsız 2 gb var. (aştıktan sonra 700 kbps)
23 TL'ye 2 gb + 1000 sms + 500 dakika var (7 mbps internet)
(Not: Büyük bir ihtimal fiyatları sallıyorlar fiyat farkına baksana bi.)

abdullah2323

BOZKURT
En iyi cevaplar
0
teknik olarak 4g teknolojisine sahip olmadan 4.5g'ye geçemezsiniz.
3g'ye ilk gecildiginde yeterli hspa teknolojisi yoktu ve 3g adı altında yıllarca 2g hızını kullandık.

Ben altyapının degistirilip halkın tamamen 4,5 g hızına kavuşmasına bu yıllarda inandırıcı olarak bakmıyorum

Lanet olsun 4 g ye gecmeden 4,5 nasıl geldi ?

Gavatos

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
teknik olarak 4g teknolojisine sahip olmadan 4.5g'ye geçemezsiniz.
3g'ye ilk gecildiginde yeterli hspa teknolojisi yoktu ve 3g adı altında yıllarca 2g hızını kullandık.

Ben altyapının degistirilip halkın tamamen 4,5 g hızına kavuşmasına bu yıllarda inandırıcı olarak bakmıyorum

Lanet olsun 4 g ye gecmeden 4,5 nasıl geldi ?
Windows 8'in windows 9'a geçmeden windows 10'a atlaması gibi :D

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yahu 10 dakikada 150 Mb internet harcıyor birde üstüne Speedtest yaptım sadece 30 saniye sürdü bu hız testi. 10 Mbit Download filan çıktı zaten bu hız yüksekte değil birde bir tanecik speed test için 120 Mb harcadı. Ne yapalım biz 100 Gb internet mi alacağız?

Cremranyec78

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yahu 10 dakikada 150 Mb internet harcıyor birde üstüne Speedtest yaptım sadece 30 saniye sürdü bu hız testi. 10 Mbit Download filan çıktı zaten bu hız yüksekte değil birde bir tanecik speed test için 120 Mb harcadı. Ne yapalım biz 100 Gb internet mi alacağız?
Duyduğuma göre yazın AKN kuralları değişecekmiş :) 4.5G bana bir fayda göstermedi -.-