S'o Network Creative Bölümü: +18, Küfürler, Rezil Laf Yarışmları

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Dünyada crack oynayanların %10'luk bir kısmı premium satın alsa, Mojang'ın kasasına servet girer. Adamlar neden böyle bir servet dururken cracke izin versin? Sen olsan yazdığın bir oyunun crack oynanmasını ister miydin?

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Dota2'nin ücretsiz olmasının tek nedeni yeni oyuncu bulamamasıydı. Elindeki oyuncuları elinde tutmak ve yeni oyuncular kazanabilmek için F2P sistemine geçtiler. Sonuçta karşılarında LOL gibi bir rakip oyun bulunuyor. Ancak Minecraft her gün kazandıkça kazanan bir oyun. 1 gün bile oyunu bedava yapsa milyon dolar zarara uğrayabilir.

Brooker

OphionTR
En iyi cevaplar
0
Atıyosun tabi herkesin kendinin gibi düşündüğünü sanarak. Afedersin biz salak mıyız? Mojang açıklama yaptı crack'e izin verdiklerine dair.
Hala gülüyorum. Sence bu yaptığın (senelerdir minecraft oynaman ve oyunu hala satın almaman) güzel bir şey mi?
Konuya gelecek olursak SonOyuncu Creative bölümüne birkaç kez girmişliğim vardır. Herkes "sew olaq mı" diye tutturmuş, erkek erkeğe sevgili oluyorlar (o_O).

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Craftolojide böyle bir olay yaşanmadı yaşanmazda.Neden peki;Çünkü premium server'ı.Premium ne demek?Oyunu almış kişi gelebilir size ama aslında premium oyunu bilen,server kurallarını bilen kişidir.Bu yüzden premium'u olan kişi ağzını bozmaz.Zaten crackli oynayanların %80'i abi...

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Hala gülüyorum. Sence bu yaptığın (senelerdir minecraft oynaman ve oyunu hala satın almaman) güzel bir şey mi?
Konuya gelecek olursak SonOyuncu Creative bölümüne birkaç kez girmişliğim vardır. Herkes "sew olaq mı" diye tutturmuş, erkek erkeğe sevgili oluyorlar (o_O).
Ah hiç sorma, her girdiğimde birinin arsasına el koymak zorunda kalıyorum. Bazı geceler 20-30 kişiyi 12 saatlik banlayıp yatağa gönderiyorum. :alay:

Ben satın almak istemiyor muyum? Ailem internetten alışveriş yapmak için yaşımın küçük oluğunu düşünüyor.(13) Tabikide güzel değil ama yapabileceğim bir şey var mı?
Deniz Demirhan, bak kardeşim ben 22 yaşında çalışan biriyim. Çalıştığım ortamda yaş olarak en küçük 2-3 kişiden biriyim. Bu forumda belki de hiç kimse benim kadar netten alışveriş yapmamıştır, öyle ki çalıştığım ortamdaki arkadaşlar bana gelerek internetten şu ürünü benim için alır mısın diyor. Ben onlar için alıp, parasını kendilerinden alıyorum.
Sen paranı biriktirip çevrende Paypal kullanan veya internetten alışveriş yapmaktan korkmayan birinden rica edebilirsin oyunu senin için almasını. Anlıyorum aileleri, birçok aile internetten alışveriş yapmayı tehlikeli buluyor.[DOUBLEPOST=1404372703,1404372492][/DOUBLEPOST]
Bi zamanlar hediye verilmişti oyun bilmemkaç kişiye.
Oyunun bir belirli sayıdaki kişiye hediye edilmesi ayrı bir konu. Örneğin Mojang oyunu yarın için ücretsiz yaptı, yarın alanlar sınırsız olarak oyuna sahip olacaklar. Bu forumda 180.000 üye var, Son Oyuncu'da 150.000 civarı. Sence yüzde kaçı oyunu almaz? Sadece haberdar olmayanlar ve eminim hemen herkesin haberi olacaktır. 200.000 kişi oyunu aldı diyelim, hatta ve hatta 2. bir hesap alıp arkadaşlarına verecekler de olacağını varsayarsak, bu sayı 250.000-300.000'i bulur, ama biz 200.000 diyelim. Oyunun fiyatı €20. 200.000 x €20 = € 4.000.000 yapar ve bu da Türk parasıyla ortalama 12 Milyon Türk Lirası demektir. 12 Milyona Mojang başka bir oyun firmasını satın alabilir bile...

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Hayır,teknik olarak izin verdiler.Ama oyunun çoğu özelliğinden faydalanamazsınız dediler.Mesela hangi sürüm hatırlamıyorum ama yılbaşında gelmişti premiumlara karlar daha bi değişik mi ne düşüyordu.Bunun gibi eğlenceniz yarım kalır dediler.[DOUBLEPOST=1404369146,1404369082][/DOUBLEPOST]

Aslında ben teknik olarak mesela Dota2 gibi yaparım.En az 2ay kadar paralı,sonra bedava.Yada her sürümün ilk 2haftası paralı,gerisi bedava.
Sen piyasaya bir oyun çıkarsan ücretsiz oynanmasına karşı olmaz mısın? Crack oynayanların hepsi Premium alsa Mojang firması öyle bir zengin olur ki. Ve hangi insan zengin olmak istemez teknik olarak diyorsun fakat "Crack oyna ama üzülmeyi unutma" kısmından şu anlamı çıkarıyor isen "Crack oynayabilirsin" af edersin ama zerre kadar beynin yok.

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
Bu sunucunun değil oyuncuların seviyesizliğidir servere çamur atmayın.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Kendini anlatma biliyorum zaten -_-
Bu kadar alındığına göre "Zerre kadar beynin yok" lafını alınmışsın. Neyse sen git Crack oynamana devam et "Tüm herkes crack oynayabilir" lafını söyleyen bir Mojang personelin yazısını bul öyle gel.

Hsbas

Berk
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Konu tartışmaya doğru ilerlerse işlem yapmak zorunda kalacağım arkadaşlar, sakin lütfen..

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Lan sanki crack oynamak istiyor millet ?
Crack oynamayı seven 1kişi varmı forumda bul bana biz isteyerek mi yapıyoruz bunu ?
Ne yazık ki evet Minecraft'ı sevdiğiniz için oynuyorsunuz. Sevdiğiniz bir oyunun geliştirilmesi için para harcamak bir istek değil bir zorunluluk hatta vazifedir. Eğer Crack oynamayı gerçekten sevmeseydin gider Premium hesap alırdın veya oyunun hakkını vermediğin için oynamazdın. Hangi şirket bir oyuna onca emek verip hiçbir karı olmadan onu paylaşmak ister ki? Bende zamanında Crack'tim lakin oyun güzel mi diye bir bakmak için crack kullandım. 3 Hafta crack kullandım ve oyunu beğenip Premium hesap aldım. Zengin falanda değilim fakat yazın boş durmuyor dedemin pazarında çalışıyorum. Dedem haftada 30 TL veriyor ki bu bana yetiyor. Hiç paranız olmasa bile azcık paradan kısıp çalışsanız çok rahat oyunu alacak paranız olur. Peki aileniz izin vermiyorsa? Bende babamdan her hafta borç alıyorum fakat biriktirsem bile babam bunlarla oyun almama izin vermiyor diyor ki "Kendi paramı niye oyun için harcayayım" bende dedemin yanında çalışmaya başlayınca paramı kendim kazandığı için izin veriyor hatta sırf Minecraft değil Steam'dende istediğim oyunu almama izin veriyor. Minecraft öyle şıp diye çıkan bir oyun değil, ortada bir emek var ve sizinde bu emek için biraz emek sarfetmeniz gerekiyor.

MrHappy

En iyi cevaplar
0
Ne yazık ki evet Minecraft'ı sevdiğiniz için oynuyorsunuz. Sevdiğiniz bir oyunun geliştirilmesi için para harcamak bir istek değil bir zorunluluk hatta vazifedir. Eğer Crack oynamayı gerçekten sevmeseydin gider Premium hesap alırdın veya oyunun hakkını vermediğin için oynamazdın. Hangi şirket bir oyuna onca emek verip hiçbir karı olmadan onu paylaşmak ister ki? Bende zamanında Crack'tim lakin oyun güzel mi diye bir bakmak için crack kullandım. 3 Hafta crack kullandım ve oyunu beğenip Premium hesap aldım. Zengin falanda değilim fakat yazın boş durmuyor dedemin pazarında çalışıyorum. Dedem haftada 30 TL veriyor ki bu bana yetiyor. Hiç paranız olmasa bile azcık paradan kısıp çalışsanız çok rahat oyunu alacak paranız olur. Peki aileniz izin vermiyorsa? Bende babamdan her hafta borç alıyorum fakat biriktirsem bile babam bunlarla oyun almama izin vermiyor diyor ki "Kendi paramı niye oyun için harcayayım" bende dedemin yanında çalışmaya başlayınca paramı kendim kazandığı için izin veriyor hatta sırf Minecraft değil Steam'dende istediğim oyunu almama veriyor. Minecraft öyle şıp diye çıkan bir oyun değil, ortada bir emek var ve sizinde bu emek için biraz emek sarfetmeniz gerekiyor.
O zaman bize premium al kardeşim. Bizimde paramız var ama nakit olarak. Premium el ile alınmadığına göre ?

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
O zaman bize premium al kardeşim. Bizimde paramız var ama nakit olarak. Premium el ile alınmadığına göre ?
Keşke yazımı tam okusaydın.

Bu arada ailenizin bir bireyi tabi ki güvenmeyebilir fazla para çekecekler diye fakat Innial kart ön ödemeli olduğu için çekecekleri miktardan fazlasını çekemezler çekipte oyunu vermeseler bile şikayet etme hakkınız olur fakat Mojang'ın güvenli olduğunu hepimiz biliyoruz. Başka bir foruma yönlendireceğim burada aradığınız şey hakkında oldukça bol bilgi var. O Başka siteye gitmek için tıkla.

Son düzenleme:

MrHappy

En iyi cevaplar
0
Keşke yazımı tam okusaydın.

Bu arada ailenizin bir bireyi tabi ki güvenmeyebilir fazla para çekecekler diye fakat Innial kart ön ödemeli olduğu için çekecekleri miktardan fazlasını çekemezler çekipte oyunu vermeseler bile şikayet etme hakkınız olur fakat Mojang'ın güvenli olduğunu hepimiz biliyoruz. Başka bir foruma yönlendireceğim burada aradığınız şey hakkında oldukça bol bilgi var. O Başka siteye gitmek için tıkla.
Ailem orjinal oyuna bile karşıyken bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim ? Paramız var gelirimiz 3500 TL elimize büyük bir miktar para kalıyor ancak ailem bir oyuna 50-100-200 TL vermeye karşı. Harçlığımın azaldığını gördüklerinde sorguya çekiyorlar. Sadece bende değil çoğu çocuğun karşılaştığı bir durum bu yaşımın 16 olmasına rağmen.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Tamam bunu anladımda bak tekrar soruyorum biz crack oynamak istiyormuyuz ?
İstemiyorsan alabilirsin, şu anda bu foruma girdiğine göre alacak paran var fakat değmeyeceğini düşünüyorsun ve oynamaya devam ediyorsun. Crack oynamak istemeyen biri bu kararı verdiği an Premium alacak kişidir lakin bu kişi sen değilsin, sen crack oynarken zevk alıyorsun, almasaydın oynamazdın.