Arama sonuçlarınız

1. Ufuk5454

MSI GTX 950 ve Intel i3-6100 Sistem Toplama

Arkadaşlar bu sistemi topladım. Bütçem 2500 ile 3000 bin TL arasında. Sistem nasıl ? Daha çok programlama yapıyorum. Hali Hazırda Android uygulama geliştiriyorum. Tizen geliştirmeye başlayacağım fakat kullandığım sistem AMD olduğu için HAX Driveri kurulmuyor. Onun için intel sisteme ihtiyacım...
  2. Ufuk5454

Sakarya paraşüttepe bisiklet turu

Dün sakaryanın en yüksek rakımlı yerindeydik. Tepeye çıkana kadar nefes nefese kalmıştık. Ve bugün hastayım :)Video biraz amatörce oldu farkındayım ama son anda video çekme kararı aldığımız için böyle :):)
  3. Ufuk5454

Aksiyon kamerası seçimi

Arkadaşlar selam; Youtube ortamında "Bisiklet" videoları yayımlayacağım. Bunun için bir aksiyon kamerasına ihtiyacım var. Bu iki kamera arasında kaldım. Bisiklet videoları çekeceğim için titreşim önleyici GYRO özelliği ikisindede mevcut. SJCam SJ5000X Elite 4K 24 fps, 2K(1440p) 30 fps, 1080p...
  4. Ufuk5454

Kendi kararlarını neden kendin vermiyorsun ?

Baba parası yiyen birisi düşünün, o insanlar zoru bilmez, o insanlara günlük 100 bin lira da verseniz, gelen para nasıl olsa geliyor der o para o gün biter. Çünkü kendi parasını kazanma kararını, kendisi verememiştir. Birde kendi parasını kazanan bir insan düşünün. O insan zoru bilir, bir yere...
  5. Ufuk5454

Algoritmasını geliştirmek isteyenler buraya

Az önce gezinirken şöyle bir site buldum, programlamaya giriş yapacaklar algoritmasını burada eğlenceli bir şekilde geliştirebilirler. https://lightbot.com/hocflash.html
  6. Ufuk5454

Mobil sektör öncüleri HTML5 vs Java

Gençler selam, Mobil uygulama geliştiren biri HTML5 mi tercih etmeli yoksa Javamı ? Biliyorsunuz HTML5 gelişti artık birçok platforma destek veriyor. Birde yaptıgımız uygulama daha çok kullanıcı gözünden bakıldıgında görseli, efektleri canlı olanlar seviliyor. Javada bunu yapmak biraz...
  7. Ufuk5454

Aliexpress Hakkında

Merhaba beyler, Az önce Aliexpress ten 12 adet urun sipariş ettim, bisikletim için parçalar işte. Gümrük ücret siniri 75€. Benim urunlerin yarisi nerdeyse yarisindan cogu 10 dolarin altinda(eldiven, km saat) ek olarak tripod falan aldim ucuzlarindan 2 dolarlik. Bunlar gumgure takilirmi ? Limit...
  8. Ufuk5454

Singapur hakkında

Merhaba gençler; Geçenki konumda Hindistan hakkında konuşmuştuk. Birde singapur hakkında konuşalım. Sizce bir öğrenci yazılım bilgisini daha üst seviyelere çıkartmak için gitmesi gereken bir asya ülkesimidir ? Aynı zamanda teknolojiye meraklı.
  9. Ufuk5454

Asyanın Silikon Vadisi

Merhaba gençler, Hindistan, Bangalore şehri bir yazılımcı üniversite öğrencisi için iyimidir :) Asyanın silikon vadisiymiş. ve Hindistanın en temiz ve düzenli şehri diyorlar. Microsoft, Google, Facebook gibi firamaların Asya binaları oradaymış. Ne düşünüyorsunuz ? Yazılım bilgisini geliştirmek...
  10. Ufuk5454

Windows'tan Linux'a geçmek

Merhaba arkadaşlar ben Ufuk, Android uygulama geliştiriyorum yaklaşık olarak 6 aydır, bu windows 8.1 çok canımı sıkmaya başladı. Ubuntu'ya geçmeyi düşünüyorum Android Studio'yu çalıştırıyor size geçeyimmi ? Windows'tan hızlı ve kararlımıdır ?
  11. Ufuk5454

En girişimci ve yenilikçi 50 üniversite

Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarına göre ilk 50 üniversite şöyle: 1 Sabancı Üniversitesi 2 Orta Doğu Teknik Üniversitesi 3 İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 4 İstanbul Teknik Üniversitesi 5 Boğaziçi Üniversitesi 6 Koc Üniversitesi 7 Gebze Teknik Üniversitesi 8 Özyeğin...
  12. Ufuk5454

Türkiyede ingilizce

Hoca derse girer; +goodmorning! -gudmorneng hocam. +arkadaşlar bu derste sadece ingilizce konuşacağız. 10 dakika herkes sessizce bekler. -hocam ben bi çövdürsemde gelsem..
  13. Ufuk5454

Arkadaşlarınızı iyi seçin..

Bundan tam 5 Yıl önce Lise 1'e başladım, ozamanlar sınıfta tek bilgisayarla haşır neşir olan bendim yani herkes bilmiyordu, daha sonra Eralp adında bir arkadaş ile tanıştım. Kendisi bilgisayarda hiçbirşey bilmez gelir herşeyi bana sorardı. İşte ona oyunları öğretmiştim, Minecraft, steam falan...
  14. Ufuk5454

Şöföre sormuşlar

Şöföre sormuşlar aşk nedir diye daha bu yoldan geçmedim demiş Öğretmene sormuşlar Aşk nedir diye daha bu dersi işlemedim demiş Polise sormuşlar aşk nedir daha bu ihbarı almadım demiş Deliye sormuşlar aşk nedir diye beni bu hale düşüren demiş.
  15. Ufuk5454

Daha iyisi olmak varken, olduğunuz biri olmayın..

Hırs önemli bir faktör. Her şeyde, her şekilde. Hırslı olmaktan korkmayın, bu belkide sizin en büyük özelliğiniz ama hala keşfedemediniz. Ben kendime hep daha iyisi olmak varken ile başlayan cümleler kurarım. Çünkü biliyorum ki, her zaman olduğum kişiden daha iyisi var. Ve ben buna sahip olmayı...
  16. Ufuk5454

Android'in geleceği

Arkadaşlar Android'in geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz ? kaç sene daha yaşar :D
  17. Ufuk5454

Eklenti İstekleri

Merhabalar, ben Ufuk Canım bu aralar baya sıkılmaya başladı, bende biraz eklenti kodlayayım diyorum istediğiniz bir eklenti var mı ?
  18. Ufuk5454

General mobile faciası

Arkadaşar General Mobile 4G Androidone kullanıyorum, birdaha General Mobile bedava verseler almam en kısa sürede bu telefondan kurtulucam abi bu nedir ya telefon yapıyorlar destek 0 müşteri memnuniyeti 0 boşa demiyorlar gm pişmanlıktır diye soru soruyoz ilgilenmiyorlar bile. Telefon alacaklar...
  19. Ufuk5454

Mobil programlamada Xamarin Kullanmak

Arkadaşlar merhaba; Xamarin hakkında ne düşünüyorsunuz ? Kullanmak kolaylık sağlarmı ? Yoksa ben Android uygulamamı Javada yazarım, İOS uygulamamı Objective-C'de yazarım demek mi daha kolaydır ?
  20. Ufuk5454

En uygun web dili

Merhaba arkadaşlar ben Ufuk; Uzun süredir PHP ve Django(Python Web) ikilemesinin arasında kalmış bulunuyorum. Daha çok Linux sunucu odaklı çalışmalarım olacak, Blog, Forum gibi şeyler yazmayacağım. Linux sunucu odaklıdan kastım [Sunucu bilgileri, start,stop, shutdown, anlık cpu kullanımı] ve...
  21. Ufuk5454

Öneri İstiyorum

Arkadaşlar Survival Server Kuracağım . Sizce En Uygun Sürüm Hangisi Olur ? 1.8 Tutmaz diyorlar 1.7 ninde bugları çok yardım! Spigot 1.8.7 (1.8.x) Spigot 1.7.10
  22. Ufuk5454

NetSurvival Reklamcı Alımları Başladı!

------
  23. Ufuk5454

Hep beraber gelin bir survival atalım. TeamSpeak 3 Mevcut!

Arkadaşlar TeamSpeak 3 Adresime Gelin Minecraft Survival Oynayalım Hep Beraber [79.124.61.160:5073]