Singapur hakkında

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba gençler;
Geçenki konumda Hindistan hakkında konuşmuştuk. Birde singapur hakkında konuşalım. Sizce bir öğrenci yazılım bilgisini daha üst seviyelere çıkartmak için gitmesi gereken bir asya ülkesimidir ? Aynı zamanda teknolojiye meraklı.

Sxyen

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim Elalemin Ülkesinde Ne İşin var Ya Kardeş Ülkeye Git Yada Hiç Bi Yere Gitme Anlaşılan Paranda Yok O Kadar Fazla Amerikaya Falanda Gidemessin Otur Oturduğun Yerde Bence Türkiyede Bi İntelin Sponsorluğundaki Üniversite Bul Hayatın Kurtulsun

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim Elalemin Ülkesinde Ne İşin var Ya Kardeş Ülkeye Git Yada Hiç Bi Yere Gitme Anlaşılan Paranda Yok O Kadar Fazla Amerikaya Falanda Gidemessin Otur Oturduğun Yerde Bence Türkiyede Bi İntelin Sponsorluğundaki Üniversite Bul Hayatın Kurtulsun

Sen hiç Türk üniversitesi görmedin di mi ?

(Asya ülkelerini hiç önermem bu arada. Ciğerlerini seviyorsan gitme.)

OrnitorenkAdam

Hıyar isteyen köpekbalığı
En iyi cevaplar
0
Eğer lisede isen AFS Yes diye bir program var ona bakabilirsin
Üniversitede isen Japonya veya Koreye gitmeni öneririm .-.

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben gideceğimmi dedim konuyu iyi oku. Sadece araştırma yapıyorum Türkiyede okuyacağım zaten. Ayrıca herkesin kararıda kendine. Otur oturduğun yerde falan diyorsun. Sözlerini dikkatli seç

Sen hiç Türk üniversitesi görmedin di mi ?

(Asya ülkelerini hiç önermem bu arada. Ciğerlerini seviyorsan gitme.)
Asyalıları seviyorum ya :D

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben gideceğimmi dedim konuyu iyi oku. Sadece araştırma yapıyorum Türkiyede okuyacağım zaten. Ayrıca herkesin kararıda kendine. Otur oturduğun yerde falan diyorsun. Sözlerini dikkatli seç

Sana iskandinav ülkelerini önerebilirim. Dillerini öğrenmen yeterli bildiğim kadarıyla. Üniversite eğitimleri ücretsiz. Dilini bildiğin takdirde çalışıp kendini finanse edebilirsin. İngilizce biliyorsan Norveççe (Norsk Bokmal) öğrenmen çok zor olmaz.
Fince de Türk dil ailesinden olduğu için öğrenmen bayağı kolay olur diye düşünüyorum.

Asya zorlayabilir seni kültürel olarak çok izoleler çünkü "Burası nasıl yer lan!" diye isyan edebilirsin.

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sana iskandinav ülkelerini önerebilirim. Dillerini öğrenmen yeterli bildiğim kadarıyla. Üniversite eğitimleri ücretsiz. Dilini bildiğin takdirde çalışıp kendini finanse edebilirsin.

Asya zorlayabilir seni kültürel olarak çok izoleler çünkü "Burası nasıl yer lan!" diye isyan edebilirsin.
Ya şimdi benim gitmek gibi bir niyetim yok. Açıkçası gitseydim yönünde açıyorum konuları. Şimdi yazılım, programlama ile ilgilendiğimden dolayı Hindistan, Singapur, Japonya gibi yerler daha cazip geliyor. Nedeni ise pahalılık yok, Tabi Japonya için bu oran tartışılır. :D Biraz daha cana yakınlılık var. ne biliyim kültürel şok'ta yaşamak isterdim biraz :D

Sxyen

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya şimdi benim gitmek gibi bir niyetim yok. Açıkçası gitseydim yönünde açıyorum konuları. Şimdi yazılım, programlama ile ilgilendiğimden dolayı Hindistan, Singapur, Japonya gibi yerler daha cazip geliyor. Nedeni ise pahalılık yok, Tabi Japonya için bu oran tartışılır. :D Biraz daha cana yakınlılık var. ne biliyim kültürel şok'ta yaşamak isterdim biraz :D
Güney Koreye Git , Tanıdığım Bir Arkadaşım Var Güney Korede Bi otelde 3 gün konaklamışlar ev bulana kadar çıkışta adam para almamış otel sahibi "Türk Oldukları İçin" Böyle Bi Cana Yakınlık Var

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Hmm... Yurt dışına çıkma planları yap bence. Üstelik senin bölümün bilişim üzerine. Bir iki sene yurt dışında herhangi bir yerde eğitim görmenin çok faydası olur. Tabi kendi ayakların üzerinde durup para kazanmaya başladığın zaman.

Ben de iskandinav buzulunda fine arts ya da eğitim bilimleri okumak istiyorum. 3-4 aya Norveççeyi biraz daha ilerletip conversational seviyeye getirince yavaştan ziyaretlere başlamayı düşünüyorum ülkeyi önümüzdeki yaz.

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
kardeş asyalı bi yenge mi istiyon? yok istiyorsan git kore ye ve ya japon çin vs. onlar iyi

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Kuzey Kore'ye git. Üniversiteleri çok iyiymiş diye duydum.
Yorumun ciddi olmadığını belirten yazı.

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bangkok'ta bulunmuş biri olarak (singapura yakın), asya ülkelerine ayak uydurman çok zor olacak. Singapur daha temiz, ferah ve gelişmiş bir ülke olmasına karşın sonuçta yine asya kültürünü benimsiyor.

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kuzey Kore'ye git. Üniversiteleri çok iyiymiş diye duydum.
Yorumun ciddi olmadığını belirten yazı.
Kim Jong-un :( İnternet yok la napçam orda, Ayrıca pek de gidebileceğimi zannetmiyorum, turist bile zor alıyorlar, turist olarak gidenler bile askerler ile geziyorlarmış, yerler orda beni yapma gözünü seviyim :D, 21.yüzyıldayız, internetsiz bir ülke düşünemiyorum, hem benim meslek bilgisayar...

Bangkok'ta bulunmuş biri olarak (singapura yakın), asya ülkelerine ayak uydurman çok zor olacak. Singapur daha temiz, ferah ve gelişmiş bir ülke olmasına karşın sonuçta yine asya kültürünü benimsiyor.
Ben Hindistan düşünüyordum, gerisini sen anla :)