Arama sonuçlarınız

1. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Tabi ki en iyi kaynaklar ingilizce fakat forumdaki kişilerin de bu konuda bilgi sahibi olabilmesi için bu konuyu açtım.
  2. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Sonuçta Minecraft adı verilen oyun oynanıyor. Dostum silebilirim ama ne için anlayamadım ?
  3. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Tabii ki güçlü değil fakat farklı bir firmanın ürünü olan Rasberry pi 2 adlı kart üzerinde minecraft bile kurulabiliniyor.
  4. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Saniyedeki potansiyel işlem sayısı olarak açıklayabilirim. Yüzeysel olarak biliyorum karmaşık kodlar ben dahi yazamıyorum :) Benden çok daha usta kullanıcıların paylaştığı kodları düzenliyorum. Arduino firması'nın kullanım koşulları sayesinde bu kodlar üzerine herhangi bir telif hakkı...
  5. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Arduino zaten bizi bu işten kurtarıyor 16 mhz lik işlemcisiyle büyük işler yapılabilinir. Orjinalleri yaklaşık 60 lira civarında fakat klon olanları Aliexpress'ten alırsanız 3 dolara yakın oluyor. Orijinalleri ile tek farkları klonların üzerinde logo bulunmaması oluyor. Tabii ki güvenilir bir...
  6. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Yardım edebilecek olsaydım emin olun ki size yardım ederdim ^_^ Eğer alırsanız teknik sorularınızı bana sorabilirsiniz.
  7. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Bahsettiklerin kısmen doğru fakat radyo sinyallerinin çözümlenebilmesi için mikro işlemci olması gerekir. Aklına mikro işlemci dendiğinde bilgisayar işlemcileri gelmesin tabii ki daha basit kontrol entegreleri kullanılıyor. Yani genel olarak bütün uzaktan kontrol devrelerinde kullanılıyor.
  8. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

http://robot.ee.hacettepe.edu.tr/Dosyalar/makaleler/L298.pdf bu makale sanırım sana yardımcı olur.
  9. fthgrlr

Pek popüler değilim sanırım :)

Pek popüler değilim sanırım :)
  10. fthgrlr

Uzun süredir girmedim diye hortlamış mı oldum ya la ben.

Uzun süredir girmedim diye hortlamış mı oldum ya la ben.
  11. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

UCUZ :)
  12. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Sana Arduino uno hediye etmek istiyorum oturduğun şehri mesaj olarak atarmısın ?
  13. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Arduino'yu birçok Türk sitesinden alabilirsiniz örneğin; Robotistan . Aslında ben klon kullanıyorum. Orjinali 50 lira civarında olmasına rağmen maliyeti yaklaşık 3 dolar civarında ben şahsen Aliexpress'ten aldım. Aslında dediğiniz doğru :) hemen düzelteyim Arduino olduğunu söyleyemeyiz tabii...
  14. fthgrlr

Nedir bu Arduino ?

Arduino'yu bir İtalyan firması tarafından üretilmiş, ''pic'' programlama işlerinden bizi C++'ya oldukça benzeyen pic programlamaya göre basit Proccessing / Wiring programlama dili ile kurtaran bir elektronik kart olarak düşünebiliriz. Arduino kendisine gönderilen verileri işleyip size geri dönüş...
  15. fthgrlr

[YENİ] Sureli VIP Skripti

Suriyeli olarak okudum <_< bilinçaltı işte
  16. fthgrlr

ZORT ÖLMEDİM DAHA !

ZORT ÖLMEDİM DAHA !
  17. fthgrlr

BONANZA Yılbaşı Çekilişi (CS:GO ve Minecraft)

*Forum kullanıcı adınız: fthgrlr *Sadece gerçek adınız: fatih *Yaşınız: 16 *Minecraftı kaç yıldan beri oynuyorsunuz: 3 sanırım *Sunulan oyunlara sahip misiniz : hayır *Youtube'da Minecraft'la ilgili kimleri takip ediyorsunuz: MuratabiGF *Modlu Minecraft oynuyor musunuz : Evet *Steam hesabınız...
  18. fthgrlr

RAM yeterli mi ?

7/24 açık olması gerek sadece ben kullanmayacağım.
  19. fthgrlr

RAM yeterli mi ?

Arkadaşlarımla oynamak için bukkit bir server satın alacağım. Maximum 4 slotluk 1 gb ram yeterli midir ? (World edit ile servere yüklenebilirim)
  20. fthgrlr

Ön Gösterim MINECRAFT 1.8.1 ÖN GÖSTERİM 4

Microsoft oyunun suyunu çıkaracakmış gibi bir düşüncem var.
  21. fthgrlr

Tekkit hata vermeden kapanıyor

Technic launcher kullanıyorum. Tekkit'e ilk başladığımda bir sorun olmadı oynadım. Fakat 2.girişimde oyun açılıyor ,dünya yüklenmeye başladıktan sonra kapanıyor. Bi hata da vermiyor. Varmıdır bi çözümü :D ? Ek olarak yeni dünya yaratınca oyuna girebiliyorum, fakat aynı dünyada 2.kez oynayamıyorum.
  22. fthgrlr

Minecraft Ve Cs GO Çekilişi

*Forum kullanıcı adınız: fthgrlr *Sadece gerçek adınız: Fatih *Yaşınız: 15 *Minecraftı kaç yıldan beri oynuyorsunuz: 3 *Youtube'da Minecraft'la ilgili kimleri takip ediyorsunuz: MuratabiGF *Modlu Minecraft oynuyor musunuz : Hayır *Steam hesabınız var mı : Yok ama açabilirim :) *Hangi oyunu...
  23. fthgrlr

Donuyor

o zaman yapabileceğim bir şey yok %appdata%'den .minecraft dosyasını silip tekrar yükle bence.
  24. fthgrlr

Donuyor

https://forum.gamer.com.tr/konu/minecraft-ram-verme-resimli-launcherden.194114/
  25. fthgrlr

Donuyor

Minecraftta ram vermeyi denedinmi ? veya bir hata veriyormu ?