Nedir bu Arduino ?

efe2002ozyay

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaş tamam da ben L298 kartı ile 2 DC motoru hareket ettirmek istiyorum , hiçbir yerde bulamadım.

fthgrlr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hani şu hobi amaçlı, çok pahalı olan araçlar var ya, içinde 2,4 gHz lik alıcı olan. ESC bağlı olan falan. Eğer onlardan birine sahip olsaydı "uzaktan kumandalı arabam" demezdi bence.
Bahsettiklerin kısmen doğru fakat radyo sinyallerinin çözümlenebilmesi için mikro işlemci olması gerekir. Aklına mikro işlemci dendiğinde bilgisayar işlemcileri gelmesin tabii ki daha basit kontrol entegreleri kullanılıyor. Yani genel olarak bütün uzaktan kontrol devrelerinde kullanılıyor.

Son düzenleme:

FrozenBrainTR

☆☆☆ Azrail ☆☆☆
En iyi cevaplar
0
Kardeş yalnız keşke alabilecek imkanım olsa diye bunalıma girdim ._.

CrafterMan24

Arduino is my life :C
En iyi cevaplar
0
Dostum ne içtin sen, ucuz uzaktan kumandalı arabalrın içinde mikroişlemci bulunmaz.
Helter ben de seni bilgili sanırdım elektronik konusunda :/
Radyo dalgaları halinde gelen iletişim protokolü verilerini ne çözecek? Delikli kartlar mı? Zannetmiyorum.
Bu PIC olabilir, Saf Atmega olabilir, Z80 olabilir, farklı başka bir işlemci de olabilir. Arduino olması şart değil. Ama içerisinde bir işlemci olması şart.

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben PBP kullanıyorum ama acaba aurdino daha kolay mıdır?

S

sergun26

Ziyaretçi
Merhaba, Arduino ile ilgilenmenize sevindim, kendimi yanlız sanıyordum genelde.
Ancak bir hatanız var, Arduino programlama dili olarak C# kullanmıyor. Syntax bakımından C++'ya oldukça benzeyen Proccessing / Wiring programlama dilini kullanıyor, ki fark ederseniz Processing'in IDE'si, Arduino IDE'sine çok benziyor.
Arduino fiyatları ne kadar orjinalleri? Ve elektronik bilgim hiç yok, C# bilgim de yok. Alsam yardımcı olur musun, hobi için birşeyler yaparım :p

CrafterMan24

Arduino is my life :C
En iyi cevaplar
0
Arduino fiyatları ne kadar orjinalleri? Ve elektronik bilgim hiç yok, C# bilgim de yok. Alsam yardımcı olur musun, hobi için birşeyler yaparım :p
C++ bilgisi lazım zaten, dili C# değil Arduino'nun. Orijinalleri 50-60 lira iken klonları 20-30 lira arasında değişiyor. Ama yine de pek bir farkı yok, mesela ben klon kullanıyorum 1 yıla yakın süredir.

S

sergun26

Ziyaretçi
C++ bilgisi lazım zaten, dili C# değil Arduino'nun. Orijinalleri 50-60 lira iken klonları 20-30 lira arasında değişiyor. Ama yine de pek bir farkı yok, mesela ben klon kullanıyorum 1 yıla yakın süredir.
C++ da bilmiyorum hello world mesajı yazmak dışında :olgun:

fthgrlr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
PBP programlama dili işletim sistemi değil(Pic Basic Pro).Ama kodu yazdıktan sonra hexe çevirip bir denetleyiciyle pice yüklemen gerekiyor :(.
Arduino zaten bizi bu işten kurtarıyor 16 mhz lik işlemcisiyle büyük işler yapılabilinir.[DOUBLEPOST=1436615281,1436615225][/DOUBLEPOST]
Orjinalleri yaklaşık 60 lira civarında fakat klon olanları Aliexpress'ten alırsanız 3 dolara yakın oluyor.
Orijinalleri ile tek farkları klonların üzerinde logo bulunmaması oluyor. Tabii ki güvenilir bir satıcıdan alırsanız.