Nedir bu Arduino ?

S

sergun26

Ziyaretçi
Arduino zaten bizi bu işten kurtarıyor 16 mhz lik işlemcisiyle büyük işler yapılabilinir.[DOUBLEPOST=1436615281,1436615225][/DOUBLEPOST]
Orjinalleri yaklaşık 60 lira civarında fakat klon olanları Aliexpress'ten alırsanız 3 dolara yakın oluyor.
16 mhz derken?

fthgrlr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saniyedeki potansiyel işlem sayısı olarak açıklayabilirim.[DOUBLEPOST=1436615552,1436615449][/DOUBLEPOST]
C#/C++ biliyor musun?
Biz JAVA bilyoruz da ne oluyor sanki :D.C# işimize yarıyor ama.
Yüzeysel olarak biliyorum karmaşık kodlar ben dahi yazamıyorum :) Benden çok daha usta kullanıcıların paylaştığı kodları düzenliyorum. Arduino firması'nın kullanım koşulları sayesinde bu kodlar üzerine herhangi bir telif hakkı uygulanamıyor.

S

sergun26

Ziyaretçi
Saniyedeki potansiyel işlem sayısı olarak açıklayabilirim.[DOUBLEPOST=1436615552,1436615449][/DOUBLEPOST]
Yüzeysel olarak biliyorum karmaşık kodlar ben dahi yazamıyorum :) Benden çok daha usta kullanıcıların paylaştığı kodları düzenliyorum. Bu kodlar üzerine herhangi bir telif hakkı uygulanamıyor.
Bir bilgisayar işlemcisi kadar güçlü değil yani.

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bu konulardaki en iyi kaynaklar hep ingilizcedir. Bir programlama dili,kütüphane ve ya bir elektronik kart öğrenmek istediğinizde her zaman geliştiricinin sitesine bakın. Ya geliştiricinin kendi hazırladığı dersler oluyor ya da geliştiricinin önerdiği dersler oluyor.
Arduino için en iyi kaynak: https://www.arduino.cc/en/Guide/HomePage
Not: Kaynak ingilizcedir. Zaten bu işlere merak saldıysanız ingilizce öğrenmeniz gerekecek. Az önce dediğim gibi en iyi kaynaklar hep ingilizcedir.

fthgrlr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu konulardaki en iyi kaynaklar hep ingilizcedir. Bir programlama dili,kütüphane ve ya bir elektronik kart öğrenmek istediğinizde her zaman geliştiricinin sitesine bakın. Ya geliştiricinin kendi hazırladığı dersler oluyor ya da geliştiricinin önerdiği dersler oluyor.
Arduino için en iyi kaynak: https://www.arduino.cc/en/Guide/HomePage
Not: Kaynak ingilizcedir. Zaten bu işlere merak saldıysanız ingilizce öğrenmeniz gerekecek. Az önce dediğim gibi en iyi kaynaklar hep ingilizcedir.
Tabi ki en iyi kaynaklar ingilizce fakat forumdaki kişilerin de bu konuda bilgi sahibi olabilmesi için bu konuyu açtım.

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Tabi ki en iyi kaynaklar ingilizce fakat forumdaki kişilerin de bu konuda bilgi sahibi olabilmesi için bu konuyu açtım.
Konuya lafım yok Arduino yu tanıtma açısından gerekli bir konu fakat bazı arkadaşlar nerden öğrenebilirim felan demiş o yüzden bu mesajı yazdım.