Zencimusa'nın Bütün Çalışmaları

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
öhöhöhmm. Öncelikle kendimi tanıtayım. Bazılarınız biliyodur zaten beni. Uzun süredir foruma üyeyim ama uzun süredir de girmiyordum. Sebebi ise birisinin 2 dk'lık çalışmam diyip baş aşağı duran bir steve resmini paylaştığı bir başlığa 60 cevap gelirken, benim yaptığım printer a(kızıltaş, mod yok) 4-5 cevap gelmişti. Tabi o zamanlar kızıltaş için ayrı bir başlık yoktu. O günden beridir çalışmalarımı Türk forumlarında paylaşmıyordum. Şimdi hepsini bir arada bu başlıkta paylaşacam ve ne işe yaradıklarını da alta yazacam. Tabi bu arada makinelerin çoğu survival de gereksiz;fakat bir server için harika olurlardı. Artık videolarıma müzik koyuyorum, Türkçe ve İngilizce açıklamalar ekliyorum ve kendime de intro hazırladım. Neyse efenimis. Şu ana kadar yaptığım her şey. Yeniden eskiye doğru gidiyor. Post başına en fazla 5 medya konduğu için partlar haline koyacam postlara.

Bu makine ikilik tabandaki sayıları onluk tabana çevirmeye yarar. Ha şimdi ne işe yarayacak diyebilirsiniz. Hesap makineleri ve bilgisayarlar bütün işlemleri ikilik tabanda yapar. Tabi bunları belli bir noktadan sonra insan beyninin rahatlıkla algılayabileceği onluk tabana çevirmek lazım. Yani bu proje bir hesap makinesinin bir parçası. Taban aritmetiği 9. sınıfta öğretiliyor, henüz bilmiyorsanız okuyunca daha iyi anlarsınız.

Bu da tam tersi işte. Onluk tabandakileri ikilik tabana çevirdikten sonra hesap makinesinde işlemler yapılır.

Rastgeleyici(Türkçe'ye çevirince bozuluyor). Eğer bazı şeyleri şansa bağlamak istiyorsanız işinize yarar. Zar niyetine kullanabilirsiniz.

Bu ise bilgiğiniz telgraf. Tek farkı operatörlere ihtiyacınız yok. Harfleri otomatik olarak sinyallere çeviriyor, sinyalleri otomatik olarak harflere çeviriyor ve ekrana yansıtıyor. Bütün bilgi tek bir kablo ile iletiliyor.

Odun makinesi 2.0. Bir alt sürümü biraz aşağıda. Odunları otomatik olarak sizin için istifliyor. Mekanik olarak güzel olsa da işlevsel olarak aynı şeyi söyleyemem.

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Blok transfer edicisi. Böyle istediğiniz bloğu pistonla istediğiniz kadar uzağa götürebilirsiniz.

Bu da odun makinesi 1.0. Eskisine göre daha yavaş ve daha büyük. İşlevsellik olarak ikisi de aynı ama:gereksiz.

İpler ile yapılabilecek güzel bir kapı kilidi. Neymiş bu neyin nesiymiş diye denerken bu fikir aklıma geldi. Herkes kolaylıkla yapabilir.

En baba projelerden birisi. Gavurlar hâlâ nasıl çalıştığını anlayamadılar bana soruyolar mesaj falan atıyolar. Bildiğiniz döviz bürosu. Para birimi olarak zümrüt, elmas, altın, lapis ve demiri kullanıyor. En önemli özelliği ise yabancı cisimleri ve yanlış atılan dövüz cinsini iade ediyor.

Çift yönlü sayacın nasıl yapıldığını anlatan bi video. Ne işime yarayacak demeyin çok yerde kullandım ben bunu.

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Microsoft Paint'i minecrafta taşıdım. 12x12 piksellik alanda renk kullanamadan zamanınız da varsa güzel şeyler yapabilirsiniz.

Acayip küçük yalnızca toplama yapan hesap makinem. Hızlı ve küçük. Şu an 4 haneli ve 4 işlem yapabilen bi makine üzerinde çalışıyorum spoiler olsun size.

6 haneli şifreye sahip kapı. Şifreyi giriyosunuz ve o zaman açılıyor. Eğer yanlış basarsanız başa döner. Eklentisiz serverlar için güzel olabilir diye düşünüyorum.

Hepten eskilere döndük. Yaptığım ilk özgün oyun. Amaç 1 dakika içerisinde vurabildiğiniz kadar vagonu vurmak. Çok zor gözüküyo diyebilirsiniz ama hep lagdan oluyo. Kayıt yapmıyorken 10 tane vurmuşluğum var.

Hani çift yönlü sayaç vardı ya, bu da onun nasıl yapıldığını anlatmadığım versiyonu.

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bunu yüklediğimde içim kıpır kıpır olmuştu. Yazdığınız yazıyı çıktı olarak alıyor.

MSN messenger'da ve sıkıcı derslerde bizi eğlendiren tic tac toe oyununu minecraft versiyonu. Serverlar için güzel olabilir.

Bunda da yazıyı yazıyorsunuz, karşıki ekranda harfler beliriyor. Sethbling beğendi diye bu kadar çok izlendi bu.

Bu da tek yönlü sayacın nasıl yapıldığını anlatan video. Hani işinize yararsa diye.

Butonların çeşitli yollarla nasıl şalter olarak kullanabildiğini gösteren bir video.

Lmpe

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
minecraft çıktığından beri oynuyorsundur ( hesap makinasi falan yapılışında bilgin var sanırım bunları yapmak çok zor ) 2-3 yılda yaparım 1 tanesi bunların (hepsi değil)

Myrddin

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet Hayran Kaldim Sana Dostum Collide in dediği gibi Türkiye'nin en önde gidenlerindensin bu konuda En Sevdiğim Sey Su Ofis oldu Bence Sen Daha Çok Şey yapabilirsin

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hesap makinesi bilgisini geç, hesap makinesini yaptım ben. Tek sorun bilgisayarımın Ram inin yürütmek için yeterli olmaması. Yeni pc alıncaya kadar yükleyemeyecem yani. Eğer mühendislik okursam pc bile yapabilirim. Tek ihtiyacım olan abone ve görüntülenme. Destek olmak için abone olabilirsiniz.

ReisCo

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bunları gördükten sonra kendi yaptıklarımı icat diye anmaktan utanıyorum abi bu nedir hayran kaldım ya...

Metehan Nasay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hayran Kaldim Sana Dostum başarılarının devamını dilerim. Mapı atarmısın skype falan varsa yada özelden