YARDIM! ACİL - Essentials Türkçe Karakter Kullanma

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Essentials nasıl Türkçe karakter kullanabilirim, essentials hariç çoğu eklentide Türkçe karakter kullanabiliyorum.Utf-8 Falan yaptım olmadı.

Acil, şu anda yorumlarınızı bekliyorum.

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sanki daha öncelerden bir forum vardı bununla ilgili.

EDİT:https://forum.gamer.com.tr/konu/70-tuerkce-essentials-plugin.114231/
Dostum tamamda, ben kendim özel olarak Türkçe'leştirmek istiyorum.Alıntı değil.Ayrıca dosya silinmiş ve sanırım Türkçe karakter (UTF-8 ö,ç,ü,ğ gibi) kullanılmamış.

Dostum tamamda, ben kendim özel olarak Türkçe'leştirmek istiyorum.Alıntı değil.Ayrıca dosya silinmiş ve sanırım Türkçe karakter (UTF-8 ö,ç,ü,ğ gibi) kullanılmamış.
Ek olarak: O essentialsın eski sürümü sanırım.

srbrine

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
iyide bunlarda ben türkçe karakter kullanılmıyor diye biliyorum utf-8 i nereye yazdın html gibimi ?
HTML:
<meta charset='utf-8'>

DarkystNano

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bilmiyorum ozaman. Ancak kendin Skript veya plugin yazıcaksın başka olmaz çünkü essentials'ı yapan adam kendi diliyle kodlamıştır.

alpersiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pluginlerde Türkçe Harfleri Kullanmak İçin Server Başlatma Kodunu Şu Şekilde Değiştirmeniz Gerekmekte..
Kod:
java -Dfile.encoding=UTF8 -Xmx1000M -jar Craftbukkit.jar
PAUSE

CoolPeople

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben biliyorum kardeşim. Essentials'ın dil(lang) dosyası unicode desteklemektedir.
Örneğin ü yerine \U00FC yazmalısın :)
- Editörlük hakkında tüm soruları bana sorabilirsiniz (elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım) -

alpersiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben biliyorum kardeşim. Essentials'ın dil(lang) dosyası unicode desteklemektedir.
- Editörlük hakkında tüm soruları bana sorabilirsiniz (elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım) -
Aslında format kodlarıyla uğraşmaya gerek yok dostum benim dediğim daha mantıklı 'ü','ğ','ş','ç' karakterlerini normal kullanıp dediğim kod ile başlattıktan sonra sıkıntı çıkarmıyor..

CoolPeople

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
O Essentials için geçerli değil malesef :)
Edit: Senin dediğini zaten sürekli kullanıyorum, ama o format kodları olmadan Essentials bozuk çıkıyor :)

Northems

Zümrüt Madencisi
En iyi cevaplar
0
Notepad++ programını indirin, kodlama menüsünden BOMSUZ'u işaretleyin ve kaydedin daha sonra bir de öyle deneyin.

alpersiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Edit: Senin dediğini zaten sürekli kullanıyorum, ama o format kodları olmadan Essentials bozuk çıkıyor :)
Ben kullanmıyorum ancak denediğimde essentials'da çalışıyordu diye aklımda kalmış yanlış olabilir ... Kusura Bakmayın Artık :emin:

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Konu çözüldü mü arkadaş cevabını aldı mı bilmiyorum, fakat her ihtimale karşı yazayım yardımım dokunsun.

Jar açılıp dil dosyasına rahatça yazabiliyor olman lazım.
Windows server için bir başlangıç parametresi verilmiş yukarıda, -Jar kısmından önce kullanılması essentials eklentisi için olmasa da diğer eklentilerde yardımcı olacaktır.
Editleme düzenleme işlemlerini de Notepad++ kullanarak yapman yararlı olacaktır.
Bunlara rağmen sorun çıkartan eklentiler için ayarlama bittikten sonra parser kullanırsan sorunsuz ve kesin bir şekilde çalışacaktır.

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Pluginlerde Türkçe Harfleri Kullanmak İçin Server Başlatma Kodunu Şu Şekilde Değiştirmeniz Gerekmekte..
Kod:
java -Dfile.encoding=UTF8 -Xmx1000M -jar Craftbukkit.jar
PAUSE
Zaten onu yapmazsam niye sorayım, bir oku konuyu.
Aslında format kodlarıyla uğraşmaya gerek yok dostum benim dediğim daha mantıklı 'ü','ğ','ş','ç' karakterlerini normal kullanıp dediğim kod ile başlattıktan sonra sıkıntı çıkarmıyor..
Çıkıyor işte asıl .jar dosyasının içinde olduğu için.
Yapanlar var.
Notepad++ programını indirin, kodlama menüsünden BOMSUZ'u işaretleyin ve kaydedin daha sonra bir de öyle deneyin.
Zaten.
Dostum çok mantıklı bu ama çok zor ya yapımı, var mı böyle dönüştürücü falan.Ben mesela Tıkla yazayım dönüştüre basayım T/I00FCkla yazsın mesela.
Konu çözüldü mü arkadaş cevabını aldı mı bilmiyorum, fakat her ihtimale karşı yazayım yardımım dokunsun.

Jar açılıp dil dosyasına rahatça yazabiliyor olman lazım.
Windows server için bir başlangıç parametresi verilmiş yukarıda, -Jar kısmından önce kullanılması essentials eklentisi için olmasa da diğer eklentilerde yardımcı olacaktır.
Editleme düzenleme işlemlerini de Notepad++ kullanarak yapman yararlı olacaktır.
Bunlara rağmen sorun çıkartan eklentiler için ayarlama bittikten sonra parser kullanırsan sorunsuz ve kesin bir şekilde çalışacaktır.
Parserin olayı ne hocam ?