Vps Hakkında Birkaç Soru...

Ulquiorra Schiffer

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar,

Ben bir Vps server kuracağım. Ama birkaç sorum olacak.

1- Server'a bazı modlar yükleyebilir miyim?

2-(Eğer yüklenebiliyorsa) Bazı modları bazı kişilerin kullanmamasını sağlayabilir miyim? Yani bazıları için yasaklayabilir miyim?

3- Permissions pluginini diğer tüm başka pluginler için kullanabilir miyim?

4- Bazı itemleri kısıtlayabilir miyim?

5- En beğenilen ve gerekli pluginler hangilerindir?

6- Tool Kit'leri nasıl ayarlayacağım?

Soruları maddeleri ile cevaplandırırsanız sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler... :)

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalıştım :)
1.bukkit servere yükleyemezsin ben araştırmıştım :)
2.bknz:cvp 1
3.vallaha bilmirem :D ama sanırım evet.
4.evet.
5.server türüne bağlı.
6.essantialsın içinden biraz araştır derim :)

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1- Eğer mineacrft server.jar dan kuruyorsan mod yükleyebilirsin ancak bukkit server kuruyorsan sadece plugin yükleyebilirsin.
2-Malesef
3-Permission pluginleri ile diğer permission pluginleri dışındaki tüm pluginlerle kullanabilirsin. (Sadece Bukkit serverlere plugin yüklenir.)
4- https://forum.gamer.com.tr/threads/vps-hakkında-birkaç-soru.68072/#post-429275
5- bir serverde olması gereken pluginler:
authme
iconomy 7
jobs
chestshop
lockette
essentials (Tüm .jar ları)
GroupManager
Jail (*) isteye bağlı
simple region market
we
wg
world saver
6- essentials/config.yml 185. satır dan başlayan kısımdır. (notepad++ öneririm)
delay: gecikmeyi ayarlar yani her ... saniyede bir alma şansı verir. birimi: saniye
örn: delay: 10
items: bölümü kit in içideki eşyaları gösterir. format: - id[:Değer] (sayı) [enchanment adı:level]
örn: - 277 1 efficiency:1 durability:1

Ulquiorra Schiffer

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
1- Eğer mineacrft server.jar dan kuruyorsan mod yükleyebilirsin ancak bukkit server kuruyorsan sadece plugin yükleyebilirsin.
2-Malesef
3-Permission pluginleri ile diğer permission pluginleri dışındaki tüm pluginlerle kullanabilirsin. (Sadece Bukkit serverlere plugin yüklenir.)
4- https://forum.gamer.com.tr/threads/vps-hakkında-birkaç-soru.68072/#post-429275
5- bir serverde olması gereken pluginler:
authme
iconomy 7
jobs
chestshop
lockette
essentials (Tüm .jar ları)
GroupManager
Jail (*) isteye bağlı
simple region market
we
wg
world saver
6- essentials/config.yml 185. satır dan başlayan kısımdır. (notepad++ öneririm)
delay: gecikmeyi ayarlar yani her ... saniyede bir alma şansı verir. birimi: saniye
örn: delay: 10
items: bölümü kit in içideki eşyaları gösterir. format: - id[:Değer] (sayı) [enchanment adı:level]
örn: - 277 1 efficiency:1 durability:1
Çok teşekkürler... :) Yalnız bir sorum daha olacaktı. Server açtıktan sonra katılan kişiler etrafı kazıcaklar. Bunların(Ağaçların ve madenlerin) tekrar oluşmasını sağlayan bir plugin var mı?

OrllandO

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
madenleri yenilemek için bir plugin biliyorum.her yenileyişinde madenlerin yeri ayrı oluyor,ayrıca madenlerin çıkma olasılığınıda ayarlıyabiliyorsunuz.arşivimdeydi adını tam hatırlamıyorum :) ayrıca world editlede geri döndürülebiliyor tabi bununla kimsenin uğraşacağını sanmam ... böyle bir plugini yazmak zor olmamalı heralde ve muhtemelen yazılmıştır biraz araştırın derim :)

Ulquiorra Schiffer

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
madenleri yenilemek için bir plugin biliyorum.her yenileyişinde madenlerin yeri ayrı oluyor,ayrıca madenlerin çıkma olasılığınıda ayarlıyabiliyorsunuz.arşivimdeydi adını tam hatırlamıyorum :) ayrıca world editlede geri döndürülebiliyor tabi bununla kimsenin uğraşacağını sanmam ... böyle bir plugini yazmak zor olmamalı heralde ve muhtemelen yazılmıştır biraz araştırın derim :)
Peki teşekkürler...