VDS Satın Alıcam Yardım

Umut Savas

Ne demek yanlış? Ben mi?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şimdi işlemciye ilk öncelikle

MinerTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk önce bulunduğu bölge önemli. Türkiye'de barınıyorsa lag oranı çok daha az olacaktır. Eğer ddos korumalı alanlar istiyorsan yurt dışı yerler de var.
1. olayı çözdükten sonra, işlemci ve çekirdek önemli. Windows Server alacaksan spigotu açtığında filan makine çok kasa-bilir.
Daha sonra ram önemli. Sunucuna 20 kişiden az giriyorsa 2gb, 40 kişiden azsa 3gb, 50-55 kişiden azsa 4fb alabilir veya diyorsan "60-80 kişi girer" diye, o zaman 6-8gb önerim. Tabi linux alırsan daha da azabilir.

Pluginer_Mert

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Genelde VDS'lerde Vmware kullanıldığı için işlemci 4.2 GHz'de olsa teknik elemanlar 1.0 GHz'ye sabitleyebiliyor. @Pluginer_Mert Fiyat / Performans VDS sunucu önerebilirim, o adamlar CentOS'ta limitleme yapmıyor çekirdek 3.47 GHz.
Teşekkür Ederim Beni Aydınlatığın İçin.

Genelde VDS'lerde Vmware kullanıldığı için işlemci 4.2 GHz'de olsa teknik elemanlar 1.0 GHz'ye sabitleyebiliyor. @Pluginer_Mert Fiyat / Performans VDS sunucu önerebilirim, o adamlar CentOS'ta limitleme yapmıyor çekirdek 3.47 GHz.
Peki Data Centerlı Olanlar Farklı mı ?

Cremranyec78

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşım Data Centerlı Olanlardan Al Dedi.
Şu şekilde açıklama yapayım, her ne olursa olsun firmalar fiziksel sunucusunun (Dedicated) darboğaz olmaması için vds sunuculara her zaman cpu limitlemesi yapar. Tamamen kendine ait olmasını istiyorsan dedicated alabilirsin.

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hat hızına dikkat et. Bence hiç vds olayına girme. DigitalOcean'dan vps al, hem korumalı hem paneli kullanışlı. Windows Server vermiyor fakat tüm Linux sürümleri var. Öneririm hızlıdır..

Pluginer_Mert

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali