Türkiye'de ki sunucular hakkında konuşalım.....

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saldıran blok .......................
Yapmış olduğum Piskopat Tavuk (citizens + sentry) dan sonra duyduğum en süper şey.
Maden kazarken taş bloku saldıdırsa korkudan oyunu bırakırım :koş:

Etkinliklerin cidden çok üzerinde duruyorum. Çok zevkli etkinlikler, değişik fikirler var. Devilblock hakkında benimde pek bilgim yok ama galiba %10 ihtimalle blok canlanıyor ve sana saldırıyor.
Değişik fikirler iste demek istediğim bu idi :)

OsuranJIJEK

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
olm adamlar sw yapıo map dışına çıkıp hayat kuruon

Keremco77

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gerçekten haklısın bikkik knk. Önüne gelen server açıyor.Daha Wg Atmasını bilmiyor ben server kurdum diyo.İşte bu yüzden Türkiye serverlerının ℅90' ı oynanmaz oluyor.Mesela Bazı Sunucular Var Tamam Güzel, Fakat Çoğunlukla Türk Serverlerının Kötü

Not: Amacım Serverlerı Aşağılamak Değildir.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
aynen knk we-wg atmasını bilmeyen insanlar var ve gelip server kurdum diyorlar sonra bizlerin ve diğerlerin gözünde Türk serverleri kötü yer kazanmay başlıyor :(

olm adamlar sw yapıo map dışına çıkıp hayat kuruon
Harbi doğru diyosun. Kendi başıma build yaparken güzel olursa foruma atarım fln derim genelde ama aklımda şu soru hiç bitmiyor " biz Türküz açık bulunursa gider server dışında server yapılır"

BadFear

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Güzel konu. Ve kesinlikle haklısın. Kendimize özgü şeyler oluşturmamız lazım.

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Düşüncem : Türk sunucuları klasik ve her zaman aynı türk oyuncuları ise her zaman şunları der "alım var mı?" "beni admin yaparmısın" "beni vip yaparmısın" "Abi allah çarpsın hek yok" "Abi anam babam ölsün hek yok" gibi cümleler ve türk oyuncuların çoğu malesef ki hack kullanıyor :(

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
100
Ruh hali
@bikkik Sonuna kadar destekliyorum.
Oyunculara söven kurucu mu görmekdik?
Oyuncuyu bir kuytuya ışınlayıp enchantall kılıçla kesen admin mi görmedik?
Arkadaşına item yapan builder mi görmedik?
Gıcık olduğuna mute atan rehber mi görmedik?
Sadece /set glowstone, quartz olan buildleri mi görmedik?
Ayrıca bir mevzu da şu, yabancı sunuculara da giriyorum (slotu 100'ün altında olan her gün forumda konusu açılan sunucular gibi) adamlar birbirine o kadar güveniyorlar ve kurallılar ki lockette, claim, antispam, anticheat gibi hiç eklenti yok! Bir moderatör var, o da spawnda geziniyor oyuncularla şakalaşıyor.
Saygısızlık ve bilgisiz olduğu halde çok bilmişlik yapmak moda oldu artık...

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şaka maka harbi içini döktün :D
@bikkik Sonuna kadar destekliyorum.
Oyunculara söven kurucu mu görmekdik?
Oyuncuyu bir kuytuya ışınlayıp enchantall kılıçla kesen admin mi görmedik?
Arkadaşına item yapan builder mi görmedik?
Gıcık olduğuna mute atan rehber mi görmedik?
Sadece /set glowstone, quartz olan buildleri mi görmedik?
Ayrıca bir mevzu da şu, yabancı sunuculara da giriyorum (slotu 100'ün altında olan her gün forumda konusu açılan sunucular gibi) adamlar birbirine o kadar güveniyorlar ve kurallılar ki lockette, claim, antispam, anticheat gibi hiç eklenti yok! Bir moderatör var, o da spawnda geziniyor oyuncularla şakalaşıyor.
Saygısızlık ve bilgisiz olduğu halde çok bilmişlik yapmak moda oldu artık...
Burda gerçekten doğru söz kullanmışsın ben o noktayı unuttuydum. Oyuncuların ( yetkili dahil ) zevk için saçma sapan şeyler yapmaları insanın bir süre sonra canına tak etmekte. Adam arkadaşı olduğu için admin olacağını düşünüyor. Ben bi arkadaşla tanıştım server fln açtık map fln derken beni sadece admin rütbesinde tuttu ve hiçbir şey demedim demek te istemedim. Sebebi şu idi birilerine " kankamsın canımsın ciğerimsen hadi biye op vir " diye yalvarmak saçma geliyordu ve hala da öyle. Ben onun mapını ayarlarken gerekli permleri istedim o da verdi sağolsun. Yani ne fazla ne az her şey yerli yerinde olması lazım. Çok iyi noktaya değindiğin için tekrar sağol :)
Hadi beyler bayanlar dediğimiz gibi fikirler önemli. Çünkü burda yazılan her hangi bir kelime ortaya gerçek bir server çıkmasını sağlayabilir :)
(Amacım konu yorum vs kasmak fln saçma sapan şeyler değildir )

Düşüncem : Türk sunucuları klasik ve her zaman aynı türk oyuncuları ise her zaman şunları der "alım var mı?" "beni admin yaparmısın" "beni vip yaparmısın" "Abi allah çarpsın hek yok" "Abi anam babam ölsün hek yok" gibi cümleler ve türk oyuncuların çoğu malesef ki hack kullanıyor :(
Sahi diyosun. Yav hack kullanılıyor bir de "Anam Babam Ölsün " diyorlar. Deha sonra gözlerimin önünde HATA!!! Aradığınız belge bulunamadı diye gözlerime parlıyor....

Ashan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Normal bir sunucu sahibinin hikayesi:
İnsanların serverini görür oynar..Bazı kişilerin vip aldığını görüp daha çok gaza gelir...Annesinden yada babasından.Anne bana 30 tl ver nitradodan puro servır aççam der.Annesini ikna eder ve şöyle konu açar ...Lapisli sunucumu açayım lapissizmi ?Herkes lapissiz der ama lapisli açar...Sonra para kazanamaz ve hayal kırıklığına uğrar.SON

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu daire çiziyor bilmem farkettiniz mi :). Çoğu sunucuda durumlar aynı olduğu için konu daire çizmekte :D

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Normal bir sunucu sahibinin hikayesi:
İnsanların serverini görür oynar..Bazı kişilerin vip aldığını görüp daha çok gaza gelir...Annesinden yada babasından.Anne bana 30 tl ver nitradodan puro servır aççam der.Annesini ikna eder ve şöyle konu açar ...Lapisli sunucumu açayım lapissizmi ?Herkes lapissiz der ama lapisli açar...Sonra para kazanamaz ve hayal kırıklığına uğrar.SON
Lapis olayında haklısın ama bizim mc halkında çok garip şeyler oluyor. Şu an forumda Lapis mi Farklı sistem mi ? diye sorsak sonucun farklı sistem çıkacağı kesin ama lapissiz emek server açılınca bu oluyor.
- Knk sen lapissiz tutar demedimiydin ?
-Tuttu ya tab a bas.
- Tabdakiler biziz.

Ama lapisli açılınca bu oluyor.
- Bu da ne sen köylüye ver 10 ser 10 kazmamı koydun....niye yaptın bunu ?
-Lapis vaar.

"Emek sunucu" kelimesinden anlaşılan LAPİS ise piyasa MCSG ile dolu. Şimdi şunu diyenler belki olur "Seni lapis oynarken görüom ne ayak ?". Hatırlarmısınız bilmem ama bir ara OrionCraft mı ne vardı. Hatta forumda Altın Sunucu tagını aldı. Siz bize onun gibi serverler açın biz de gelip oynayalım.

Sunucuların olması gereken kurulumunu vs. şuna benzetebiliriz ( biraz çocukca kabul ama aklıma sadece bu geldi :D )
Bu sizin karınca kadar büyük bir umutla başladığınız ilk denemeniz.

AA ! Az önce 1 di şimdi 2 oldu devamına bakalım ne olacak.

HAhahah ortaya bir şey çıktı ne kadar güzel bir kutu :D

AA İlk basamak oluşmuş !!! Elinizde işe yarayabilicek bir yer var. O da ne ? Etrafınızda başka şeyler oluşuyor.

Yeni komşular edindiniz ama ne olduklarını sormaya korkuyorsunuz...

Bu da ne !!!!!! Yeni komşulara karşı olan korkunuzu yendiniz. Bunların adı Bay PLUGİN, Bayan KADRO lar çocuklarıda sevimli SKRİPT ve delikanlı JAVA imiş. Bu tanışmadan sonra hem onlar hem de sizler geliştiniz. İkinizde YENİLİK yaptınız kendinize.

Sizler ve komşunuz arasındaki yol ile bağdaşan başka bir yol. Bu yol İNSANLARI ÇAĞIRIYOR.Ve onları ETKİLEMİŞe benziyor. Onları etkiliyen onlarda olmayan şeyi farkettiniz ve kendi başınıza oturup bol bol düşündünüz.

Siz kararınızı oluşturduktan sonra sizin için başka bir kapı oluştu. Artık tamamen hazır bir şekilde Server kapısından geçmeye hazırsınız.

Siz ve komşularınızın birlikte oluşturduğu bu yola insanlar koşarak geliyor. Hepsi "Yaşasın kalite geldiiiiiii !" diye sevinç çığlıkları atıyor.
Mutlu Son

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
Lapis olayında haklısın ama bizim mc halkında çok garip şeyler oluyor. Şu an forumda Lapis mi Farklı sistem mi ? diye sorsak sonucun farklı sistem çıkacağı kesin ama lapissiz emek server açılınca bu oluyor.
- Knk sen lapissiz tutar demedimiydin ?
-Tuttu ya tab a bas.
- Tabdakiler biziz.

Ama lapisli açılınca bu oluyor.
- Bu da ne sen köylüye ver 10 ser 10 kazmamı koydun....niye yaptın bunu ?
-Lapis vaar.

"Emek sunucu" kelimesinden anlaşılan LAPİS ise piyasa MCSG ile dolu. Şimdi şunu diyenler belki olur "Seni lapis oynarken görüom ne ayak ?". Hatırlarmısınız bilmem ama bir ara OrionCraft mı ne vardı. Hatta forumda Altın Sunucu tagını aldı. Siz bize onun gibi serverler açın biz de gelip oynayalım.

Sunucuların olması gereken kurulumunu vs. şuna benzetebiliriz ( biraz çocukca kabul ama aklıma sadece bu geldi :D )
Bu sizin karınca kadar büyük bir umutla başladığınız ilk denemeniz.

AA ! Az önce 1 di şimdi 2 oldu devamına bakalım ne olacak.

HAhahah ortaya bir şey çıktı ne kadar güzel bir kutu :D

AA İlk basamak oluşmuş !!! Elinizde işe yarayabilicek bir yer var. O da ne ? Etrafınızda başka şeyler oluşuyor.

Yeni komşular edindiniz ama ne olduklarını sormaya korkuyorsunuz...

Bu da ne !!!!!! Yeni komşulara karşı olan korkunuzu yendiniz. Bunların adı Bay PLUGİN, Bayan KADRO lar çocuklarıda sevimli SKRİPT ve delikanlı JAVA imiş. Bu tanışmadan sonra hem onlar hem de sizler geliştiniz. İkinizde YENİLİK yaptınız kendinize.

Sizler ve komşunuz arasındaki yol ile bağdaşan başka bir yol. Bu yol İNSANLARI ÇAĞIRIYOR.Ve onları ETKİLEMİŞe benziyor. Onları etkiliyen onlarda olmayan şeyi farkettiniz ve kendi başınıza oturup bol bol düşündünüz.

Siz kararınızı oluşturduktan sonra sizin için başka bir kapı oluştu. Artık tamamen hazır bir şekilde Server kapısından geçmeye hazırsınız.

Siz ve komşularınızın birlikte oluşturduğu bu yola insanlar koşarak geliyor. Hepsi "Yaşasın kalite geldiiiiiii !" diye sevinç çığlıkları atıyor.
Mutlu Son

zaman makinesi taslakları !, john titor will shit bricks

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel bi anlatım olmuş umarım sunucu açıcak şahıslar artık biraz daha emek verir.

Monatrax

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle haklısın sunucuların yaş ortalamasına gelirsek ve sunucunun sahibi küçük bir arkadaşımız ise o ayrı bi boyutta içler acısı sonra oyuncuların abi beni kurucu yap demesi bu elbette hiçbir zaman düzelmeyecek bir sorun ve diğer problem küçük arkadaşların HİLE kullanması bu da asla engellenemiyor hile koruması phonix disinda (muhtemelen yanlıs yazdım) verirseniz sevinirim