TerraFirmaCraft [TFC] modu - Yepyeni gerçekçi minecraft

MelihCeku

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ben ceku. bu gün sizlere bir ''mod'' tanıtımı yapıcağım. fakat bu mod diğer modlarla hiçbir alakası olmayan hatta ve hatta minecraftla alakası olmayan bir mod.

bu modun anlatımına başlarken şunu vurgulamak istiyorum; bu modu diğer modlarla oynayamazsınız oynamamalısınız. Çünkü bu mod yüklendiğinde minecraft başlıbaşına farklı bir oyun oluyor. minecraftı ilk öğrendiğiniz zamnaı hatırlayın ilk gününüzü nasıl geçirdiğinizi ilk gecenizde nasıl korktuğunuzu hatırlayın. bu modu oynarken tekrar tekrar yaşadım ben bu duyguyu ve içimdeki çılgın mağra adamı bu modu başka insanlara da anlatmalısın dedi.

Asıl anlatıma gelirsek;

Taş çağı:
Yepyeni bir dünya yaratıp kurduğuzda enteresan bir biyomla karşılaşırsınız. Ve temel minecraft içgüdülerinizi kullanarak bir ağaç kırıp aletler yapmanız gerektiğini düşünürsünüz. normal minecrafttaki gibi ağaca tekme tokat dalıp ağaç kıramazsınız ilk önce taş aletler yapmanız gerekir. işte bu nedenle yerde birsürü taş ve çubuk parçaları vardır. bu taşlarda 2 tane toplayıp taşlara (invanterdeyken ters tıklayarak) tıkladığınızda bir kare taş desenli görüntü gelir bu desene tıklayarak şekil verdiğinizde alet uçlarını yapabilirsiniz (ayrıntılıbilgiiçinburayatıkla) yerdeki taşların renkleri bölgeden bölgeye değişir isimleri dayanıklılıkları hızları farklılaşır.

Etrafta dolanırken arada sırada düşen toprak sesi duyarsınız geriye batığınızda. demin üzerinde geçtiğiniz yerin tümüyle çöktüğünü görürsünüz. Bunun sebebi her block için bir yerçekimi mekanizması olmasıdır, havada uçan birşeylerle asla karşılaşamazsınız. yere koyduğunuz toprak blockları 3 uzunluğa gelemeden düşer etrafa dağılırlar.

Oyunda aletleri yapmaktan daha önemli olan bir şey vardır oda yiyecek bulmak: yiyecek bulmak için bir hayvan öldürmemelisiniz bir hayvanın yetişmesi oyun içinde yıllar gerektirir. ve hayvanı öldürdüğünüzde o kadar et düşerki envanteriniz yarıya kadar dolar ve bu etler gün geçtikçe çürümeye başlar. ilk gün yemek bulmak için etraftaki bitkileri toplamanız yeterlidir. içinden çilek çıkan çalılar fasülyeler vb birsürü yemek vardır dışarda. ve bu yemekler tek tek toplansada aynı tür yiyecekler birleştirilebilir

Metal çağı:
Etrafta arada sırada farlı taşlar (ore) lar bulursunuz ama bunlarla yapıcak bir şey yoktur. bunun için kilden tabak çanak demir döküm mazemeleri yapmayı öğrenmeniz gerekir ki bu bunları öğrenmek te çok zevklidir. (ayrıntılıbilgiiçinburayatıkla)

Metalin işlenmesini öğrenmek çok zaman alır ve metal alaşımlar da yapılabilir. bu oyunda çelik(çelik bir alaşımdır (alaşım metallerin karışımıdır)) elmasın yerini tutmaktadır ve yapımı için enteresan tarifler vardır öğrenmesi epey zevklidir. alet yapıldığında çok güzel durur. (ayrıntılıbilgiiçinburayatıkla)

Modda deriden zırh yapma, tağıl buğday ögütme. aşırı gelişmiş bir çiftçilik sistemi, demirden çelikten zırh yapma, daha birçok anlatması uzun sürecek özellik vardır.

İndirmeler için modun kendi sitesini kullanınız: modun sitesi ==> http://terrafirmacraft.com/index.html

(indirmek için menüdeki download kısmına tıklayıp konudaki download kısmında indirin)

Eğer bu modun canlı canlı heycanlı, eğlenceli ve hızlı oynanışını görmek istiyorsanız videolarımı izlemeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın

Videonun devam bölümleri vardır. şu an 7+. bölüme kadar gelinmiştir
YouTube izleme listesi olarak: Ceku'yla terrafirmacraft

Son düzenleme:

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Video falan çekmiştim bi ara
LG G10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eve gidince yüklerim.Yaninda shader de acarsam bambaska bir oyun olur.

._. i like trains and i dislike lapis ._.

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
:D SEUS Ultra Motion'da 0 kasma :D Gamebook'dan oynuyorum :notch:

._. i like trains and i dislike lapis ._.

MelihCeku

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
shaderla uyarlı değil mod optifine bile sorun çıkartıyor. yani boşuna heyecanlanma :D ama zaten gayet güzel bi görünümü var. ayrıca mod 14 mb

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gerçekten güzel bir mod :D Bu arada Let's playlerini izliyorum oradan öğreniyorum yani devam et let's playlere çok tutulur bu seri :D
Bir aralar oynamıştım fakat uğraş gerektirdiği için bırakmıştım.

MelihCeku

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
keşke çok tutulur demekle olsaydı. videolar nasıl olursa olsun hile yapmadıkça bu işte yükselmek zor. bunu ancak beni izleyen kişilerin videolarımı paylaşmasıyla başarabiliriz.

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
keşke çok tutulur demekle olsaydı. videolar nasıl olursa olsun hile yapmadıkça bu işte yükselmek zor. bunu ancak beni izleyen kişilerin videolarımı paylaşmasıyla başarabiliriz.
Paylaşırız kardeş sorun değil sen yeter ki üretken ol :)

MelihCeku

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Paylaşırız kardeş sorun değil sen yeter ki üretken ol :)
bir buçuk haftada 7 bölüm. şu konudaki dipnota bir bak istersen :D beni izleyen olursa üğretken olurum ama son koyduğum bölümlere gelen izlenim yine az. zorlasan 10 kişi anca izlemiş. şimdi istatistiklere bakma diyiceksin ama bu da bir gerçek yani boşuna kürek çekiyorum gibi bir şey.

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
bir buçuk haftada 7 bölüm. şu konudaki dipnota bir bak istersen :D beni izleyen olursa üğretken olurum ama son koyduğum bölümlere gelen izlenim yine az. zorlasan 10 kişi anca izlemiş. şimdi istatistiklere bakma diyiceksin ama bu da bir gerçek yani boşuna kürek çekiyorum gibi bir şey.
Helal olsun ama gerçekten baktım hiç kimse izlememiş , yine de ümidini kaybetme insanlar seni tanımıyorlar ki .

Hüseyin07

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

Ben izlemiştim arkadaşın dediği gibi sen bu video çekmeyi bitirince benimde canım sıkıldı "Şimdi napıcam *//-+" (o yerde küfür var ) dedim artık neyi nasıl yapıcam falan bilmediğimden bırakmıştım

MelihCeku

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben izlemiştim arkadaşın dediği gibi sen bu video çekmeyi bitirince benimde canım sıkıldı "Şimdi napıcam *//-+" (o yerde küfür var ) dedim artık neyi nasıl yapıcam falan bilmediğimden bırakmıştım

Video çekmeyi bitirmiş değilim ki :D eğer bitirmiş olsaydım son videoyu çeker bay bay derdim en azından. Yahu beni bizim gerzek youtuberlarla karşıtırmayın. Eğer son dersem o zaman son olur. ayrıca terrafirmacraft videoları devam ediyor üzerine 5 bölüm daha çektim birinci serinin. izlemek isteyen izleyebilir http://www.youtube.com/playlist?list=PLOVZS2ekg0MbLISKGpZJDfOy_14X22092[DOUBLEPOST=1400851286,1400851150][/DOUBLEPOST]
Helal olsun ama gerçekten baktım hiç kimse izlememiş , yine de ümidini kaybetme insanlar seni tanımıyorlar ki .

bu konuda benim yapabileceğim bir şey kalmıyor. benim videolarımı izleyen arkadaşların görevidir bence artık bu. çünkü video çekmez zaten yeterince zor bide etrafta reklam yapmaya kalkarsam. ohooo :D

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
videolarda ters tıklayın falan demişsin ters tıkla derken sağ tuş mu