Taktiksizlik bazen yapabileceğiniz en iyi taktiktir | Minecraft : PVP

Rayandu

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0

NOT : Okumaya üşenenler için yazıların bazı yerleri kırmızı renk ile özetlenmiştir.

Önceki kitabımı anlayarak okuyduysanız eğer, 2 senelik bir tecrübeye sahip oldunuz demektir. Bu süreç içerisinde kılıçtan tutun da oltaya kadar her şeyi ayrıntılı şekilde öğrendiniz. Artık 1 v 2 ve 1 v 3 savaşları kazanabilirsiniz, 1 v 1 de çakmak ve olta gibi eşyaları etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat ne kadar taktik bilirseniz bilin karşıdaki "taktiksizlik" taktiğini kullanır ise yenilme şansınız yüksek olur. Örnek vermem gerekirse bu, strafe yapacağınız sırada karşıdakinden saldırma eylemini beklerken kaçma eylemini gerçekleştirmesi gibidir.

Arkadaşlar, taktikler sadece yapılmakla sınırlandırılmaz. Taktik uygulamanın 2 aşaması vardır.

1. Uygulamak için uygun zamanı bekleme aşaması
2. Uygulama aşaması

Taktik uygulandıktan sonra 2 sonuç oluşur.
1. İşe yaramıştır
2. İşe yaramamıştır.

Burada 2.sonuç olan işe yaramamıştır sonucu sadece sizin hatanızla gerçekleşmez. Taktiğin uygulama aşamasındayken rakipten bir beklentiniz olur. Mesela "Ofansif olta" taktiğini kullanırken rakibin size koşmasını beklersiniz. Burada karşı rakip sizin bu taktiği yapacağınızı anlayarak koşmayı reddedip kaçmaya başlayabilir. Rakibi yaktığınızda kaçacağını düşünürken rakip size saldırmayı deneyebilir. Bunlar taktiğinizi işe yaramaz hale getirir ve bu işe yaramaz hale getiren şey taktiksizliktir.

Peki ya ben taktiksizlik taktiğini nasıl kullanacağım ?
Arkadaşlar. Taktiksizlik taktiğini kullanmak için kitabımı okumuş olmanız lazım. Okumadıysanız "Eklentiler" bölümünden ücretsiz bir şekilde indirip okumanız lazım. Çünkü taktik bilgisine ihtiyacınız var.

Yapmanız gereken tek şey kendi taktiklerinizi kullanmayıp karşıdakinin kullandığı taktiklerin tersini düşünmek.

1. Rakip "ofansif olta" tekniği için size yaklaşmasını beklerken birden yön değiştirin.
2. Sizi yakmış bir rakip kaçmanızı bekleyecektir. Kaçmayın ve saldırın.
3. Size strafe veya kombo yapan bir rakibe saldırmayı denemek yerine olduğunuz yeri çakmakla yakarak kaçın
4. Canınız azmış ve kaçıyormuş görüntüsü vererek rakip "bitirici" taktiğini kullanacakken arkanızı dönün ve saldırın.

Şekillerinde çoğaltılabilir.

Peki ya bu kimlere karşı işe yarar ?
Sürekli taktik kullanan profesyonel oyuncuları şaşırtıcı bir şekilde yenmenize işe yarar.

Eğer daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız 2. kitabım olan "Sınır gökyüzü" adlı kitabımı takip edebilirsiniz.

Çıkış tarihi : 30 Haziran 2016

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
@Rayandu bana göre biraz çelişkili bir konu. Verdiğin taktikler güzel fakat bunu sayfalarca yazarak insanların aklında kalmasını bence zorlastırıyorsun.
İnsanlar verdiğin tüm taktiği bilse belkide "taktiksizlik" seçeneğini seçmicekler. Demem o ki özet bir kitap yapabilirsin, anlatımların olmadığı sadece "uygulamaların" yer aldığı a'dan z'ye savas esnasında tüm yapılacakların yazdığı bir kitap. Tabi bu sana kalmıs birsey karısmaya haddim yok..
Bu arada seninle bir ara turnuva falanmı düzenlesek. :) Bir vs atmayı isterim seninle.. Haydi kolay gelsin buda diğerleri gibi güzel bir yazıydı.

Rayandu

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Rayandu bana göre biraz çelişkili bir konu. Verdiğin taktikler güzel fakat bunu sayfalarca yazarak insanların aklında kalmasını bence zorlastırıyorsun.
İnsanlar verdiğin tüm taktiği bilse belkide "taktiksizlik" seçeneğini seçmicekler. Demem o ki özet bir kitap yapabilirsin, anlatımların olmadığı sadece "uygulamaların" yer aldığı a'dan z'ye savas esnasında tüm yapılacakların yazdığı bir kitap. Tabi bu sana kalmıs birsey karısmaya haddim yok..
Bu arada seninle bir ara turnuva falanmı düzenlesek. :) Bir vs atmayı isterim seninle.. Haydi kolay gelsin buda diğerleri gibi güzel bir yazıydı.
Merhabalar @Dpelqpleq :) Öncelikle yorumun için teşekkürler :)

Temel - Orta düzeyde olan ve A dan Z ye PVP'yi anlatan bir kitabım mevcut zaten :) Bu konuyu, kitabımı okumuş olanlar çok iyi anlayacaktır :)
https://forum.gamer.com.tr/eklentiler/yenilmez-ol-minecraft-pvp-kitabi.69/

Düşüncene gelecek olursak... Temel - orta düzey olan yenilmez ol adlı PVP kitabımda verebileceğim tüm taktikleri verdim ve herkesin anlayabileceği bir şekilde öğrettim. Fakat, iyi oyuncu olma prensiplerinden biri de "Bütün oyuncuları sizden güçlü olduğunu düşünerek savaşmak" tır. O yüzden 2 tane iyi oyuncu karşı karşıya geldiğinde bildikleri tüm taktiklerle birbirlerinin canlarını baya azaltacak ve "bitirici" hareketi en iyi şekilde yapan savaşı kazanacaktır. Fakat ben iyi oyuncularla bildiğim taktiklerle saldırmak yerine "rakibin yapacağı taktiklerin tersini yapmayı" tercih ettim ve iyi bir sonuç aldım. Bunu ayrıntılı olarak çıkaracağım 2.kitapta bahsedeceğim :)

Aslında 2.kitap çıkarmak gibi bir planım yoktu fakat işin içine 1.9 girince yapmak zorunda kaldım. Ve ileri düzey taktiklere de yer vereceğim kitapta :)

Karışmak gibi bir haddin var ve istediğin gibi karışabilirsin. Akıl akıldan üstündür :) Bu PVP işin profesyonelliğine daldıkça gerçekten çok zor ve işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Kafa kafaya vererek yapmak daha kolay :) Düşüncelerini istediğin gibi söyleme özgürlüğüne sahipsin.

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Merhabalar @Dpelqpleq :) Öncelikle yorumun için teşekkürler :)

Temel - Orta düzeyde olan ve A dan Z ye PVP'yi anlatan bir kitabım mevcut zaten :) Bu konuyu, kitabımı okumuş olanlar çok iyi anlayacaktır :)
https://forum.gamer.com.tr/eklentiler/yenilmez-ol-minecraft-pvp-kitabi.69/

Düşüncene gelecek olursak... Temel - orta düzey olan yenilmez ol adlı PVP kitabımda verebileceğim tüm taktikleri verdim ve herkesin anlayabileceği bir şekilde öğrettim. Fakat, iyi oyuncu olma prensiplerinden biri de "Bütün oyuncuları sizden güçlü olduğunu düşünerek savaşmak" tır. O yüzden 2 tane iyi oyuncu karşı karşıya geldiğinde bildikleri tüm taktiklerle birbirlerinin canlarını baya azaltacak ve "bitirici" hareketi en iyi şekilde yapan savaşı kazanacaktır. Fakat ben iyi oyuncularla bildiğim taktiklerle saldırmak yerine "rakibin yapacağı taktiklerin tersini yapmayı" tercih ettim ve iyi bir sonuç aldım. Bunu ayrıntılı olarak çıkaracağım 2.kitapta bahsedeceğim :)

Aslında 2.kitap çıkarmak gibi bir planım yoktu fakat işin içine 1.9 girince yapmak zorunda kaldım. Ve ileri düzey taktiklere de yer vereceğim kitapta :)

Karışmak gibi bir haddin var ve istediğin gibi karışabilirsin. Akıl akıldan üstündür :) Bu PVP işin profesyonelliğine daldıkça gerçekten çok zor ve işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Kafa kafaya vererek yapmak daha kolay :) Düşüncelerini istediğin gibi söyleme özgürlüğüne sahipsin.

Peki vs isine ne diyorsun. :) Önümüzdeki günler bir sunucu ayarlasam birkaç dakikalık, yada saniyelik :p (çok iyi değilimdir) maç yapabilirmiyiz?