Su akışı

Bthn109

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar su akarken yukardan bi yere dağılmadan düz insin istiyorum nasıl olucak

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
şimdi düz biyer yap yukarda 3x3 lük. sonra ortasına su koy etrafındaki 4 yeri kapat. suyun altını kır. Eğer hala yamuluyorsa yanlara koyduğun blokları en aşağı kadar devam ettir. suyun tam altında bir blok kır ki aşaya inince dağılmasın. sonra suyu aç dökülsün etrafındakileri kır hepsini oldu :) anlamadıysan eğer serverdeysen ip ver gelip yapıyım ya da resim atıyım.

Bthn109

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
ya hayır spawn gibi bir şey yapıyorum kendim. server değil. normal yapıp server kurunca eklicem. suyla dolu bi yerden geçsinler istiyom su duvarı gibi yani ama içinden geçilcek

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
ya hayır spawn gibi bir şey yapıyorum kendim. server değil. normal yapıp server kurunca eklicem. suyla dolu bi yerden geçsinler istiyom su duvarı gibi yani ama içinden geçilcek
bekle tamda onu yaptım duvar halinde su şelalesi. Ama 15dk sonra yaşananları da atıcam biraz bekle :)
Bu mu?

ve yükledim acı yaşananlar:

:D soldaki tekli suyun en üstüne bakın tavuklar :) kenarlarını kırınca çin seti oluşturdular :D patlamanın (:D) etkisiyle çizgi gibi oldular.

Son düzenleme:

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Su en yakın deliğe akar, 3 blok yakınında (daha fazlada olabilir hatırlamıyorum) delik varsa ona doğru etrafa yayılmadan akar fakat yoksa 4 yönede akar.

MCDostu

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Su en yakın deliğe akar, 3 blok yakınında (daha fazlada olabilir hatırlamıyorum) delik varsa ona doğru etrafa yayılmadan akar fakat yoksa 4 yönede akar.
Su 8 ya da 7 blok akar sonrasına yetişemez. Ve senin de söylediğin gibi en yakındaki deliğe doğru akar (eğim varmış gibi) Ama yetişebileceği yerde delik yoksa 4 yöne doğru akar ve bu sırada çaprazlama duran bir kare gibi görünür.[DOUBLEPOST=1405487495,1405487350][/DOUBLEPOST]Beyler bi dosya göndercem ama yazı yerine sürükleyince yüklemek mevcut değil diyor napabilirim. Otomatik su kapısı gösterecektim arkadaşa

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Su 8 ya da 7 blok akar sonrasına yetişemez. Ve senin de söylediğin gibi en yakındaki deliğe doğru akar (eğim varmış gibi) Ama yetişebileceği yerde delik yoksa 4 yöne doğru akar ve bu sırada çaprazlama duran bir kare gibi görünür.[DOUBLEPOST=1405487495,1405487350][/DOUBLEPOST]Beyler bi dosya göndercem ama yazı yerine sürükleyince yüklemek mevcut değil diyor napabilirim. Otomatik su kapısı gösterecektim arkadaşa
Yukarda smilelerin olduğu yerin yanında "Resim" yazıyor. Resmini hızlıresim veya başka bir yere yükle. Linkini oraya yapıştır. Yada direk buraya yapıştır.

MCDostu

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yukarda smilelerin olduğu yerin yanında "Resim" yazıyor. Resmini hızlıresim veya başka bir yere yükle. Linkini oraya yapıştır. Yada direk buraya yapıştır.
Resim değil Dosya. Redstone falan var resimle iyi anlaşılmaz