[SORU] Hopper

NeaxRoven

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar küçük bir map yapıyorum. Ama bir sistem gerekiyor. Mesela hoppera 64 adet altın atınca redstone sinyali verecek nasıl yapabilirim ?

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
hopper in altina chest koy.chestin arkasinada comparator mi ne varya kızıltaş karıştırıcı ondan koy onun hemen önüne de kızıltaş yineleyici koy.o 2 sini koymassan çalışmaz.sonra sinyal vermek istediğin yere kızıltaş ile bağla :)

Axe_Lord 333

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
hopper in altina chest koy.chestin arkasinada comparator mi ne varya kızıltaş karıştırıcı ondan koy onun hemen önüne de kızıltaş yineleyici koy.o 2 sini koymassan çalışmaz.sonra sinyal vermek istediğin yere kızıltaş ile bağla :)
öyle olunca 1 tane de atsa olur :(

NeaxRoven

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar tam 64 olmasına gerek yok 32 olsada olur yani

GolemRevenge

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Böyle Bir Devrenin Yapılabiliceğini sanmiyorum

NeaxRoven

Marangoz
En iyi cevaplar
0
ya nasıl yapılamaz hypixeli muhtemelen hepiniz biliyorsunuz adam ikinci oyununda 5 tane gunpowder istiyor. Gun powderi atıyorsunuz butona basıyorsunuz. Ateş ediyor.

GolemRevenge

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
en azindan hopper ile yapilmaz diye tahmin ediyorum daha değişik bir devresi olabilir.zaten hypxiel mcedit ile bazi cisimlere bazi cisimlerin görünümünü verebiliyor.hypxiel in sitesinde ders olarak var cobblestone yi spawner falan yapiyo

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Demiştimya karşılaştırıcıdan sonra yineleyici koyun diye yineleyiciyi koymassa belki olabilir senin dediğin

NeaxRoven

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Demin tekrar denedin repeater koymadım en fazla 23 tane atınca iron door açılıyor.[DOUBLEPOST=1371213173,1371213103][/DOUBLEPOST]artık deneme yanılma olarak yapmaya çalışacağım :)

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
hopperle olmaz o zaman.bi yer yap buz koy.yanına da tuzak kancası yap.steakleşirse geçer.anlamadın büyük ihtimal ama :D

NeaxRoven

Marangoz
En iyi cevaplar
0
anlamadım açıkcası biraz daha açık anlatabilirmisin :)

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
bak sen hopper koyacaksınya.Hopper koyma böle yere buz döşe ama adam içeri geçemesin.(içeri dediğim buzlu yer) Sonra tuzak kancası yap buzun bi bölgesine.nedeni ise 1 tane altın atarsan o kancadan geçemez 64 tane gerekir.En sonada tahta basınç plakası koy.ama buzlu yol çok uzun olmasın he :D

NeaxRoven

Marangoz
En iyi cevaplar
0
tuzak kancasındaki string buz üstündenmi geçmesi gerekiyor ?