-Soma Felaketi-

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle hepsine baş sağlığı diliyorum.
İkinci olarak ise şöyle bir söz buldum:

"Bir 'bakan' vardır, insanlara yardım eder, onların ihtiyaçlarına bakana denir.
Bir de 'bakan' vardır, yan gelip yatarak donunu temiz tutarken diğer yandan yobazlığın dibine vurana denir."

Soma'da ölen kişi sayısı üç yüz küsür ve bizim yaptığımız ise hala "#SOMA".
Eğer Soma'ya gidip yardım edemiyorsan, tamam, yapabileceğinin en iyisi bu ise internet ortamından yardım edebilirsin.
Ama eğer imkanların varsa, özellikle oraya girecek cesaretin varsa, Soma'ya gidersin, buradaki "Klavye Şövalyeliği"nden kendine "takipçi" kasmak yerine oradaki mağdurlara yardım edersin.

Soma'da zaten iş koptu.
Takım elbiseleri kirlenmesin diye "Bakan" bakanlarımız var.
Şili'ye baktığımızda aynı kazada biz "insanlık" görmüştük. Başkanı başbakanı vb. hepsi koşup o işçilere yardım etmiştiler ve "HEPSİ" kurtarılmıştı (ikisi hariç, mekanları cennet olsun)...

Fakat Soma'ya baktığımızda, yardım için "bakana" el uzatan bir madencimizi tekmeleyen o adi (az sonra söyleyeceğim söz TDK'da da olup birçok anlama gelebilmektedir, bu sizin mantık kabiliyetine kalmıştır) *** kuruları bizim ülkemizi mi yönetmek için aday bir de?
Bırakın o işleri.

Bunlara ülkeyi "verirsek" bizi kömür karasına bulayıp, üstüne aylık 5 lira verip bir de trafoya sabotaj yapıp, sonra yakıldıktan sonra bir de tekmelemelerine izin vermiş oluruz.

Atatürk'ün yolundan gitmeliyiz arkadaşlar.
"Yurtta sulh, cihanda sulh."
Teşekkürler.

-Yeselectro

Moderatör tarafından düzenlendi:

Black Jesus

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Çoğu konuda haklısın ama gidemesekte tepkimizi göstermemizin bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. :)

BlackiePie

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dediklerine tamamen katılmakla birlikte makalelerinde küfür etmemeni ya da argo kelime kullanmamanı rica ediyorum.

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediklerine tamamen katılmakla birlikte makalelerinde küfür etmemeni ya da argo kelime kullanmamanı rica ediyorum.
Dediğim gibi, birçok anlama gelebilmekte.
Herkesin görüşü farklıdır, argo sayılamaz.
[DOUBLEPOST=1400157755,1400157721][/DOUBLEPOST]
Çoğu konuda haklısın ama gidemesek te tepkimizi göstermemizin bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. :)
Ben zaten "Klavye Şövalyesi" olanlara diyorum :)

BlackiePie

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
birçok anlama geldiği, milletin benimsediği kelimeleri buraya yazabileceğin anlama gelmez. Benim de söylemek istediğim birçok şey var; lakin kurallar çerçevesinde ilerlediğim için bunları ifade etme gereksiniminde bulunmuyorum.

eno4644

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekmek davası için ölen bütün madencilerimize allah rahmet eylesin ve ailelerine sabır versin.

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ellerine sağlık en azından sırf like kasmak için birşeyler yazanlar biraz daha yürekten yazar belki.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Kendimi tutuyor ve siyaset yapmıyorum :( ama şifreli mesaj vereceğim, bu zihniyet uç kuruş tedbiri esirgediği için kaç can gitti üstelik milyonlarca tl gelirleri varken... Bu bir kaza değil cinayettir bunun olmasına sebep olan herkese lanet okuyorum sana katılıyorum çok haklısın

Tapatalk ile gönderildi

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
birçok anlama geldiği, milletin benimsediği kelimeleri buraya yazabileceğin anlama gelmez. Benim de söylemek istediğim birçok şey var; lakin kurallar çerçevesinde ilerlediğim için bunları ifade etme gereksiniminde bulunmuyorum.
Bkz: Mehmet Ali Birand
Ama tamam, bir daha etmemeye çalışırım.
Fakat hak ettiler.