Şöyle Bir Donanım Nasıl ?

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ram "geçici hafıza" olduğu için ve bazı yüksek katman oyunların gereğinde 6 gb rami yediği için ciddi bir oyuncuysan çöp.Onun dışında basit yazılım ve internet üzerinden takılıyorsun kullanabilirsin.Öte yandan ekran kartın gene diğer seçeneklere güzel ve orta çaplı.İşlemcin ise ciddi bir oyuncuysan rezalet.Benim 7 senelik pc'nin ki 2.80 Ghz daha üst bir şey alma imkanım varken o işlemciyle zaman kaybetmem açıkçası.Tabii normal aile laptopları gibi sırf internet ve iletişim üzerine alacaksan al gene de.
Bu arada burada damarına basıpta gereksiz tepki gösterebileceğin bir şey yapılmamış böyle boş boş suçlamalar ya "olduda bitti" kanısına varmalar falan çok hoş değil açıkçası.[DOUBLEPOST=1416221763,1416221634][/DOUBLEPOST]
19 sene önceki pc'lerde ekran kartının olmaması gayet normal ki 19 sene öncesinde tam olarak bir "ekran kartı" teknolojisi yoktu.Büyük ihtimalle ram'in bir kısmını ekran işlemesi için kullanıyordur.Tabii bu kullanım miktarı kısıtlı.
Ram değil işlemci kullanıyor diye biliyorum :p

K013 cihazımdan gönderildi

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ram değil işlemci kullanıyor diye biliyorum :p

Asıl mantığı tamamen anakarta bağlı olduğu için işlemciden kullanmaz.Her anakartda ekran kartı görevi görebilecek paylaşımlı ekran kartı mevcuttur.Biz daha çok verim almak için ekran kartı diye ekstradan bir şey ekleriz.Ama Minecraft açabilmesi için anakartınki pek yeterli değildir büyük ihtimalle ram'in bir kısmını harcıyordur.

Myrddin

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
O sistem pek gelicek nesillere yaramaz en fazla 3 sene dayanır belki 2 yaz sonu bende pc toplamıştım o zamanlarda baya araştırmıştım söyliiyim hatta topladığım sistemde şöyle
İ7 4790
R9 290
8gb dual 1866 mhz

Korkak Adam

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekrana görüntü nasıl geliyor o-O

Ekrana görüntü işlemci içerisindeki dahili grafik yongasından geliyor. 19 yıllık işlemci içindeki grafik yongası en düsük grafik yongası olan intel hd grafics den bile daha düşük.

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bütçe söyle toplayayım sistem. APU toplanması lazım düşük bütçeye. İşlemci çöp.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ekrana görüntü işlemci içerisindeki dahili grafik yongasından geliyor. 19 yıllık işlemci içindeki grafik yongası en düsük grafik yongası olan intel hd grafics den bile daha düşük.
Peki monitörü nereye bağlıyorsunuz ?

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Laptop Demedim Kasalı Alacağım. Ekran kartını araştırın. Quad-Core iyi bir işlemci. 4 Çekirdekli hemde. Biraz araştırın. 2 GB Ram Yeter ki Ne gerke var 4 GB'ye. Abimin PC'si bile Crysis2'yi 2 GB ram - 9600gt ile yüksekte açabiliyor. FPS: 75 ? Amd readon r7 250 1GB rahat bir ekran kartı. 260x Fazladan. İşimi o yüzden görmez.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Laptop Demedim Kasalı Alacağım. Ekran kartını araştırın. Quad-Core iyi bir işlemci. 4 Çekirdekli hemde. Biraz araştırın. 2 GB Ram Yeter ki Ne gerke var 4 GB'ye. Abimin PC'si bile Crysis2'yi 2 GB ram - 9600gt ile yüksekte açabiliyor. FPS: 75 ? Amd readon r7 250 1GB rahat bir ekran kartı. 260x Fazladan. İşimi o yüzden görmez.
Eğer bütçen yetiyorsa geleceğe yatırım yapıp gtz980 i7 4770K 1050W 16gb ram falan rahat gider hani 7-8yıl kadar..

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer bütçen yetiyorsa geleceğe yatırım yapıp gtz980 i7 4770K 1050W 16gb ram falan rahat gider hani 7-8yıl kadar..

16 gb'ram'ı nereme sokacağım ? Ram gerekmiyor. İşlemci Gerekli. 2GB Yeter bana... Karışmayın rama siz :D bırakın ramı artık :D Ekran kartı fazladan. Onun çalıştırdığı atıyom 100 oyunu oynamıuom.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Core 2 Quad'a çöp diyen adam cahildir bir cacık bilmiyordur.
Orta seviye için yeterli dostum :)

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Core 2 Quad piyasadaki en iyi işlemci diyebilirim. O.C ile 4.2 Ghz'de çalışan ve 12mb cache olan bir işlemciyi bu fiyata elde etmek zor. Ram ciddi derecede düşük buna ek olarak ekran kartın yeni nesil oyunları çalıştırmayacak. Ek olarak @Alps 'inde dediği gibi "Core 2 Quad'a çöp diyen adam cahil ve bir cacık bilmiyor."